A gyertyaláng varázsa
Szinte valamennyi ünnepünk alkalmával helye van a gyertyagyújtásnak, nemcsak örömteli alkalmakkor, hanem a gyász idején is fontos kifejező eszköze lehet érzelmeinknek. De egyáltalán nem szükséges valamilyen különleges alkalom ahhoz, hogy gyertyát gyújtva, élvezzük annak különleges hangulatát.
A tűzmágia jelentősége mindig is fontos szerepet töltött be az emberi életben, sokféle „varázslatra” használták, és a mai napig egy fontos szimbólum.
A gyertya lángja szimbolizálhatja a megújulást, a megtisztulás folyamatát, de például a szülinapi tortán lévő gyertya meggyújtása, és elfújása vágyainkat, kívánságainkat „repíti az ég felé”.
Az égő gyertya melegséget és fényt áraszt, mely egyben hangulatunkra is hatással van. Ha tehát szeretnénk kiszabadulni a mindennapok mókuskerekéből, a gyertyák titokzatos világába egy egyszerű hétköznapon is „elkalandozhatunk”.
A gyertya lángja ugyanis nyugtató hatással lehet elménkre és lelkünkre is, segíthet kifejezni vágyainkat és reményeinket.
Ha pedig szeretnénk a gyertyák titokzatos világát otthonunkba varázsolni, érdemes nem parafinból készült, hanem természetes anyagokat tartalmazó (például szója, repce, méhviasz) gyertyát választanunk.
A lakás élettelen dísz tárgyaiként funkcionáló gyertyákat érdemes tehát „élővé” tenni, vagyis meggyújtani, cserébe melegségre, természetes fényre, és nyugalomra lelehetünk kívül-belül.
Természetesen amikor gyertyát gyújtunk, mindig legyünk nagyon körültekintőek!
Fotó:
pixabay.com
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!