Menü

A kutya nem malac, nem biztos, hogy mindent megehet!

Még él a klasszikus hiedelem, hogy mindenféle maradékot a kutyának lehet adni. Pedig a kutyának bizonyos esetekben problémája lehet a romlott ételektől, akadhat közöttük olyan, amit nem bír a gyomra, vagy nem tud együtt megenni, és gyomorrontást kaphat.

Hogy mik a gyomorrontás tünetei kutyák esetében? Amennyiben azt látjuk, hogy az állat étvágytalanná válik, hangulata megváltozik, farkát lecsapja, nem találja a helyét, nem tud elaludni, esetleg fájdalmát jelzi, nyögdécsel, füvet eszik, vagy akár hány, úgy elképzelhető, hogy gyomorpanasz áll az eset hátterében. Az ebet mindenképpen vigyük állatorvoshoz, aki a bélgázosodást, puffadást tapintásos vizsgálattal is meg tudja állapítani.

A jó hír, hogy az időben felismert gyomorbaj kutyáknál néhány azonnali injekcióval, valamint rövidebb diétával könnyen gyógyítható, ahogy az embernél is. Ilyenkor natúr főtt rizst, valamint kefirt, vagy natúr joghurtot ehet az állat – ez utóbbi a kedvező bélbaktériumok arányát segít növelni.

A kisebb testű, gondosan tenyésztett, kényelmesen tartott kutyák gyomra érzékenyebb lehet. Figyeljünk oda erre, és a kutyatápokon, valamint konzerveken kívül inkább olyan ételeket adjunk az ebeknek, amiket magunk is megennénk. A házi koszt (az állat igényeire szabva) jót tesz, de csak akkor, ha nem konyhamalacnak használjuk a kutyát, hanem megfelelően elkészített és tárolt ételt kaphat. A száraztáp, valamint konzerv tárolására is érdemes odafigyelni: a száraztáp esetenként molyosodhat, a konzerv pedig hamar megromolhat, ha felbontás után hűtés nélkül tároljuk. Fontos továbbá, hogy ismert forrásból származó, megfelelő összetételű kutyaeledelt kapjon a kedvencünk. Ezzel kapcsolatban az állatpatikus, állatorvos, valamint elismert tenyésztők véleményét érdemes kikérni. 

Fotó:
pixabay.com

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!

Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat

Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?

Sportszülők

Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?

Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére

Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.

A pozitív fegyelmezés

A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?