Menü

Negyedévente ajánlott a fogkő-ellenőrzés

A fogkő kialakulása részben hajlam kérdése is, de idővel minden embernél előfordulhat. Teljesen nem is igen lehet megelőzni, ezért fontos, hogy rendszeresen ellenőriztessük, és szükség esetén leszedessük fogorvossal a fogkövet, hiszen az házilag nem megoldható.

Habár sok helyen hirdetik az ultrahangos fogkő-eltávolítást, érdemes tudni, hogy az csak az íny feletti fogkő leszedéséhez alkalmazható, az íny alattit nem képes eltávolítani – a fogkő pedig sajnos mindkét helyen megjelenhet, és ezzel elég sok problémát is okoz. Például ínygyulladás és vérzés, szájszag, ínysorvadás, stb. A mechanikus fogkő-eltávolítástól sem kell azonban félni, hiszen ez általában nem fájdalmas. S

okan megijednek az ehhez használatos hegyes eszköztől, pedig a fogkő leszedése maximum inkább kellemetlen lehet. Ennek ellenére az orvosok fel szokták ajánlani az érzéstelenítő injekciót – aki nagyon félős, az nyugodtan élhet ezzel a lehetőséggel. A fogkő leszedése kb. 20 percet – fél órát vesz igénybe, így 3-4 havonta ennyi időt igazán rászánhatunk a szájhigiéniára. A rendszeres fogkő eltávolíttatás és ellenőriztetés előnye, hogy ilyenkor egyúttal fogaink állapotát is átvizsgálhatja a fogorvos.

Ha a fogkő már megjelent, és látható, akkor azt házi csodamódszerekkel sajnos nem lehet eltávolítani, forduljunk inkább szakemberhez! Hiszen gyakorlatilag megkövesedett lepedékről van szó, ami nem leoldható, tehát házi szerek használatával nem távolítható el, az egyéb eszközök otthoni alkalmazása pedig megsértheti a fogzománcot és a fogínyt. A megelőzéshez használhatunk mindenféle praktikát (szódabikarbóna, fogselyem és szájvíz alkalmazása) viszont az arra igazán hajlamosaknál idővel akkor is megjelenhet a fogkő. A rendszeres ellenőrzés tehát mindenképpen javasolt. 

Fotó:
pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!