Menü

Itt a tavasz, védjük kedvenceinket a kullancsokkal és szúnyogokkal szemben!

Az állattartók vívódnak, hogy folyamatos, vagy szezonális kullancs- és más kártevőkkel szembeni védekezést alkalmazzanak-e. A legjobb a folyamatos védelem, ez azonban leterhelheti az állatok máját, így sokan úgy döntenek: csak tavasztól őszig használnak valamilyen cseppet, nyakörvet, vagy tablettát.

Ez esetben is ideje ezek valamelyikét megvásárolni háziállataink számára. Az idei tél nem volt túlságosan hideg, így már most látható, hogy sok kullanccsal, szúnyoggal lesz dolgunk ebben az évben is. Sajnos már most találkozhatunk kullancsokkal 1-1 séta alkalmával, és szúnyogokkal is, egyelőre még főként a koraesti órákban. Ahhoz, hogy ezek elfagyjanak, legalább két valóban tartós, kb. -10 °C alatti hideg idő kellett volna. Bár nem bántuk, hogy ez elmaradt, de sok problémát okozhat a szezonban a kullancsok, szúnyogok, egyéb élősködők nagy száma. Semmiképp se halogassuk tehát az ezzel kapcsolatos védekezést, hiszen a kedvenceinkre nézve akár életveszélyes fertőzéseket is terjeszthetnek ezek a nem kedvelt egyedek. Ilyen például a kullancs által terjedő babézia, vagy a szúnyogok révén hordozott szívférgesség.

Kérje állatpatikus tanácsát, hogy mely tablettát, nyakörvet, vagy cseppet válassza háziállata számára. Ugyanis sok tényező befolyásolhatja, hogy melyik a megfelelő döntés: például kutyák esetében hogy úszik-e rendszeresen a nyári időszakban az eb, vagy sem. Azzal kapcsolatban is érdemes szakember véleményét kérni, hogy szükséges-e néhanapján cserélni az alkalmazott készítményt, eszközt, vagy maradhatunk-e folyamatosan ugyanannál a terméknél.

Tény és való, hogy az állataink élősködőkkel szembeni védelme nem olcsó mulatság, és az árak az állat súlyával arányosan is növekednek. De azt is tudnunk kell, hogy probléma esetén az esetleges állatorvosi kezelés összege csillagászati lehet, és akkor még nem is biztos, hogy a kis kedvenc menthető valamilyen súlyos betegséggel szemben. Így inkább a megelőzésre érdemes törekedni. 

Fotó:
pixabay.com

A stressz kevésbé ismert tünetei

Ki ne ismerné azokat a feszült helyzeteket, amikor mindenféle bajunk van?! Gyomorgörcs, hasmenés, fejfájás, az ember megőrjíti a stresszes élet. Ám vannak tünetek, amikről sokszor nem is gondolnánk, hogy a stressz okozza.

Vízkúra, a japánok ezt is mesterfokon űzik

Rengeteg egészséges módszert leshetünk el a japánoktól, mindezt az életmódjuk, étkezésük, nézeteik és kultúrájuk teszi lehetővé. A víz fogyasztása alapfeltétele létünknek, a japánok viszont ezt is tökélyre fejlesztették.

Érdekességek a hajunkról

A hajunk sok mindent elárul rólunk, a személyiségünkről, hangulatunkról, egészségi állapotunkról, stílusunkról, a megjelenésünk fontos és látványos része, jöjjön most néhány izgalmas dolog a hajról, amit eddig talán nem is hallottunk még.

Éjszakai agymosás

Még ma sem értjük teljesen, mi történik ilyenkor a szervezetünkben, sőt az sem egészen világos, hogy miért van egyáltalán szükségünk alvásra.


Miért kell figyelni a PH-ra?

A pH rövidítése "potentia hydrogenii", azaz a hidrogénionok koncentrációja, a szervezet megfelelő sav-bázis egyensúlya pedig létfontosságú az egészségünk szempontjából. A skála 7-14-ig terjed, a semleges érték 7 (a tiszta vízé), ami alatt savasnak, felette lúgosnak nevezzük az oldatot. Ezt az értéket nagyon egyszerűen, otthon is megmérhetjük!