Tabuk nélkül a párkapcsolatokról: Interjú Pilát Gáborral - 3. rész
- Dátum: 2015.06.07., 09:39
- Ábrahám Adrienn
- boldogság, családalapítás, előadás, értékrend, facebook, gyerek, gyereknevelés, házasság, hűség, ikerláng, interjú, interjúsorozat, kapcsolat, kiégés, lélektárs, lelki társ, magánélet, megismerés, nagy Ő, párkapcsolat, párkapcsolati válság, szakítás, szerelem, szeretet, szex, társ, tudatosság
A Tabuk nélkül a párkapcsolatokról elnevezésű facebook oldalt Pilát Gábor hozta létre. A site pillanatok alatt hatalmas népszerűségre tett szert, fél év alatt 20 ezer követője lett – nem véletlenül. Interjút készítettünk Gáborral a munkájáról, és a legizgalmasabb párkapcsolati kérdésekről. Interjúsorozatunk 3. részét olvashatják.
Hajráegészség.hu: Mi a Te munkamódszered, dolgozol kliensekkel, párokkal, vagy csak egyszerűen személyes küldetésednek tekinted a témát?
Pilát Gábor: Sajnos teljes időhiány miatt a személyes tanácsadásra jelenleg nincs kapacitásom. Tárgyalásaim vannak egy könyvkiadóval, lehetséges, hogy könyv születik a témáról, a kézirat már elkészült. Májustól pedig elkezdődik egy esti előadás-sorozat road-show az ország különböző városaiban. Az első előadás témája a szakítás lesz. Később tervezek egész napos szemináriumokat is.
Szerinted létezik az Igazi/a Nagy Ő/a Lélektársunk/az Ikerlángunk? Mit gondolsz erről, van-e ilyen, vagy túlmisztifikálják ezt a témát?
Gábor: A Nagy Ő bennünk van. Ha én megtalálom a lelki békémet és megnyugvásomat, akkor van esélyem arra, hogy megtaláljam azt az embert, aki hasonló „kvalitásokkal” rendelkezik. Még ez sem garancia egy jól működő kapcsolatra, mert elképzelhető, hogy idővel kiderül, annyira távol esnek egymástól a realitásaink, hogy nem működik a dolog, de amikor nem jó állapotban lévő emberek kerülnek össze, akkor bár létrejöhet a szerelem, a kapcsolat elején már kódolva van a vége. Először nem párkapcsolatról kell beszélnünk, hanem az egyén jó állapotba hozásáról. Ha a nullával bármilyen számot szorzunk, az nulla marad… Hiába esik tehát valaki a legnagyobb szerelembe, ha rossz a kiindulópont. Nincs meg az alap, amire lehet építeni.
Onnantól kezdve, hogy kell egy dolog megítéléséhez 10 adat, és csak 9 áll a rendelkezésedre, a végkimenetel is kétséges. Sok mindent lehet olvasni ikerlángról, karmáról vagy lélektársról, amit esetleg elfogadhatónak is találunk, de néha nem könnyű ezeket realizálni. Inkább olyan dolgokkal kell foglalkozni, amikre direkt módon ráhatásunk van. Nem a megfogalmazás a lényeg, hogy ikerláng, vagy sem, hanem hogy ebben a valóságban, a MOST-ban jól tudjuk-e működtetni a kapcsolatot.
Ha megnézzük a bolygó lakosságát, akkor valószínűleg nem egy ember van a nagyvilágban, akivel leélhetnéd az életed, hanem több is, legalábbis a lehetőség szintjén.
Mit árulsz el a saját magánéletedről, milyen saját párkapcsolati tapasztalataid vannak?
Gábor: Nem szeretnék angyalnak mutatkozni: sok elrontott párkapcsolat és mégtöbb elkövetett „hiba” vezetett el engem idáig. Egy biztos, ma már százszor jobban tudom működtetni a párkapcsolatomat, mióta tudatosan gondolkodom róla, mint amikor csak ösztönösen cselekedtem. Végigjártam az összes buktatót, a rengeteg egyéjszakás kalandoktól a hosszabb kapcsolatokig. Ma már viszont boldog, kiegyensúlyozott, stabil párkapcsolatban élek.
Hogyan próbálod majd a gyermekedet a tudatos párválasztásra és kapcsolatformálásra nevelni?
Gábor: Minden szempontból igyekszem tudatosan nevelni a gyerekemet, és foglalkozom a lelkével, igyekszem neki átadni a működő praktikákat, de emellett sokat játszunk is és „fetrengünk a földön”. Legaranyosabb az, amikor ő szól rám, „apa, ne csináld, ez olyan ciki!” Múlt héten megjelent egy írás „Nem elég a hit” címmel, mely arról szólt, hogy ha az ember bele tudja magát élni valamibe, mintha az már megtörtént volna, minden érzékszervével, akkor a világ ezt vissza fogja tükrözni. Lehet hinni abban, hogy meg fogom találni a párom, vagy lesz egy jó állásom, csak ez azt a hibát rejti magában, hogy beleteszünk egy időparamétert, hogy MAJD. Viszont ha képesek vagyunk minden érzékszervünkkel megélni, hogy valami már megtörtént, akkor erre a valóság reagál.
Mondtam is a fiamnak azt a mondást, hogy az oroszlán soha nem foglalkozik azzal, hogy mit mondanak róla a majmok. Tehát nem kell azzal foglalkozni, hogy mit gondolnak rólunk az emberek: ha tudod a dolgodat, akkor azt teszed. Viszont ha elkezdesz foglalkozni vele, hogy mit mondanak rólad, akkor az lehet, hogy olyan mértékben befolyásol, hogy bajba kerülsz. Az ember nem akkor sértődik meg, amikor mondanak neki valamit, hanem amikor magára veszi és egy pillanatra elhiszi, hogy annak van valóságalapja. A fiam (9 éves) azok után, hogy a fentieket megbeszéltük, meggyógyította magát a két napos hányással járó betegségből. A gyakorlatban megcsinálta azt, amiről beszélgettünk, abban a pillanatban jól lett, hogy eldöntötte: meggyógyul. Fontos, hogy legyen bizalmunk a gyerek felé, arról nem is beszélve, hogy a lelki tisztaságuk miatt, sokszor „képesebbek”, mint mi felnőttek.
A Tabuk nélkül a párkapcsolatokról facebook oldalt itt találjátok meg: https://www.facebook.com/tabuk.nelkul.a.parkapcsolatrol - Ugyanitt keresheted Gábort, ha személyes konzultációs lehetőséget vennél igénybe.
Előzmények:
Az interjúsorozat 1. részét itt olvashatod:
http://hajraegeszseg.hu/cikk/2015-04-30/tabuk-nelkul-a-parkapcsolatokrol-interju-pilat-gaborral-1-resz
Az interjúsorozat 2. része:
http://hajraegeszseg.hu/cikk/2015-05-11/tabuk-nelkul-a-parkapcsolatokrol-interju-pilat-gaborral-2-resz
Fotó:
Pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
A negatív gondolkodás hatásai és a mindfulness
Sokszor egyből a legrosszabbra gondolunk, pedig a negatív hozzáállás, gondolkodás károsan hat. Miért és hogyan rombol a negatív gondolkodás, és mit tehetünk ellene?
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Mi állhat az irigység hátterében?
Hogy jól körül írjam a témát, megközelítettem az irigység fogalmát „tudományos” szempontból. „Az irigység másnak örömén érzett fájdalmunk, amivel rokon érzés, ha másnak fájdalmán örömet érzünk” - írja a wikipedia.
Melyek a verbális bántalmazás jelei?
Rengetegen válnak életük során szóbeli bántalmazás áldozatává, sokakban azonban nem is tudatosul, pedig a verbális bántalmazást fontos időben felismerni. Milyen jelei vannak?