Menü

Tabuk nélkül a párkapcsolatokról: Interjú Pilát Gáborral - 3. rész

A Tabuk nélkül a párkapcsolatokról elnevezésű facebook oldalt Pilát Gábor hozta létre. A site pillanatok alatt hatalmas népszerűségre tett szert, fél év alatt 20 ezer követője lett – nem véletlenül. Interjút készítettünk Gáborral a munkájáról, és a legizgalmasabb párkapcsolati kérdésekről. Interjúsorozatunk 3. részét olvashatják. 

Hajráegészség.hu: Mi a Te munkamódszered, dolgozol kliensekkel, párokkal, vagy csak egyszerűen személyes küldetésednek tekinted a témát? 

Pilát Gábor:   Sajnos teljes időhiány miatt a személyes tanácsadásra jelenleg nincs kapacitásom. Tárgyalásaim vannak egy könyvkiadóval, lehetséges, hogy könyv születik a témáról, a kézirat már elkészült. Májustól pedig elkezdődik egy esti előadás-sorozat road-show az ország különböző városaiban. Az első előadás témája a szakítás lesz. Később tervezek egész napos szemináriumokat is.

Szerinted létezik az Igazi/a Nagy Ő/a Lélektársunk/az Ikerlángunk? Mit gondolsz erről, van-e ilyen, vagy túlmisztifikálják ezt a témát?

Gábor: A Nagy Ő bennünk van. Ha én megtalálom a lelki békémet és megnyugvásomat, akkor van esélyem arra, hogy megtaláljam azt az embert, aki hasonló „kvalitásokkal” rendelkezik. Még ez sem garancia egy jól működő kapcsolatra, mert elképzelhető, hogy idővel kiderül, annyira távol esnek egymástól a realitásaink, hogy nem működik a dolog, de amikor nem jó állapotban lévő emberek kerülnek össze, akkor bár létrejöhet a szerelem, a kapcsolat elején már kódolva van a vége. Először nem párkapcsolatról kell beszélnünk, hanem az egyén jó állapotba hozásáról. Ha a nullával bármilyen számot szorzunk, az nulla marad… Hiába esik tehát valaki a legnagyobb szerelembe, ha rossz a kiindulópont. Nincs meg az alap, amire lehet építeni.

Onnantól kezdve, hogy kell egy dolog megítéléséhez 10 adat, és csak 9 áll a rendelkezésedre, a végkimenetel is kétséges. Sok mindent lehet olvasni ikerlángról, karmáról vagy lélektársról, amit esetleg elfogadhatónak is találunk,  de néha nem könnyű ezeket realizálni. Inkább olyan dolgokkal kell foglalkozni, amikre direkt módon ráhatásunk van. Nem a megfogalmazás a lényeg, hogy ikerláng, vagy sem, hanem hogy ebben a valóságban, a MOST-ban jól tudjuk-e működtetni a kapcsolatot.

Ha megnézzük a bolygó lakosságát, akkor valószínűleg nem egy ember van a nagyvilágban, akivel leélhetnéd az életed, hanem több is, legalábbis a lehetőség szintjén.

Mit árulsz el a saját magánéletedről, milyen saját párkapcsolati tapasztalataid vannak? 

Gábor: Nem szeretnék angyalnak mutatkozni: sok elrontott párkapcsolat és mégtöbb elkövetett „hiba” vezetett el engem idáig. Egy biztos, ma már százszor jobban tudom működtetni a párkapcsolatomat, mióta tudatosan gondolkodom róla, mint amikor csak ösztönösen cselekedtem. Végigjártam az összes buktatót, a rengeteg egyéjszakás kalandoktól a hosszabb kapcsolatokig. Ma már viszont boldog, kiegyensúlyozott, stabil párkapcsolatban élek.

Hogyan próbálod majd a gyermekedet a tudatos párválasztásra és kapcsolatformálásra nevelni? 

Gábor: Minden szempontból igyekszem tudatosan nevelni a gyerekemet, és foglalkozom a lelkével, igyekszem neki átadni a működő praktikákat, de emellett sokat játszunk is és „fetrengünk a földön”. Legaranyosabb az, amikor ő szól rám, „apa, ne csináld, ez olyan ciki!” Múlt héten megjelent egy írás „Nem elég a hit” címmel, mely arról szólt, hogy ha az ember bele tudja magát élni valamibe, mintha az már megtörtént volna, minden érzékszervével, akkor a világ ezt vissza fogja tükrözni. Lehet hinni abban, hogy meg fogom találni a párom, vagy lesz egy jó állásom, csak ez azt a hibát rejti magában, hogy beleteszünk egy időparamétert, hogy MAJD. Viszont ha képesek vagyunk minden érzékszervünkkel megélni, hogy valami már megtörtént, akkor erre a valóság reagál.

Mondtam is a fiamnak azt a mondást, hogy az oroszlán soha nem foglalkozik azzal, hogy mit mondanak róla a majmok. Tehát nem kell azzal foglalkozni, hogy mit gondolnak rólunk az emberek: ha tudod a dolgodat, akkor azt teszed. Viszont ha elkezdesz foglalkozni vele, hogy mit mondanak rólad, akkor az lehet, hogy olyan mértékben befolyásol, hogy bajba kerülsz. Az ember nem akkor sértődik meg, amikor mondanak neki valamit, hanem amikor magára veszi és egy pillanatra elhiszi, hogy annak van valóságalapja. A fiam (9 éves) azok után, hogy a fentieket megbeszéltük, meggyógyította magát a két napos hányással járó betegségből. A gyakorlatban megcsinálta azt, amiről beszélgettünk, abban a pillanatban jól lett, hogy eldöntötte: meggyógyul. Fontos, hogy legyen bizalmunk a gyerek felé, arról nem is beszélve, hogy a lelki tisztaságuk miatt, sokszor „képesebbek”, mint mi felnőttek.

A Tabuk nélkül a párkapcsolatokról facebook oldalt itt találjátok meg: https://www.facebook.com/tabuk.nelkul.a.parkapcsolatrol - Ugyanitt keresheted Gábort, ha személyes konzultációs lehetőséget vennél igénybe.

Előzmények:
Az interjúsorozat 1. részét itt olvashatod: 
http://hajraegeszseg.hu/cikk/2015-04-30/tabuk-nelkul-a-parkapcsolatokrol-interju-pilat-gaborral-1-resz

Az interjúsorozat 2. része:
http://hajraegeszseg.hu/cikk/2015-05-11/tabuk-nelkul-a-parkapcsolatokrol-interju-pilat-gaborral-2-resz

Fotó:
Pixabay.com

Soha nem látott magasságokban a virtuális valóság

A virtuális valóság (VR), mint szórakoztatási forma alig pár éves múltra tekint vissza, mégis rengeteget fejlődött. A fejlesztések jelenleg a harmadik generációnál tartanak, amely már képes az emberi test szinte minden mozgását egy közös térben érzékelni. Írásomat többek között az inspirálta, hogy nemrégiben lehetőségem volt kipróbálni a VR technológiát és több játékkal is játszhattam. Az alábbi cikkben egyfajta áttekintést kaphatunk arról, hogy jelenleg hol tart az említett „tudomány” és hogyan jutott idáig.

Miért félünk a pletykáktól? – A digitális szóbeszéd árnyéka

A különböző híresztelések mindig is részei voltak az emberi társadalomnak. Már az ősidőkben is suttogtak egymás fülébe történeteket az emberek, hogy kibeszéljék, megítéljék vagy épp figyelmeztessék egymást. Ám míg korábban a pletyka személyes, szűk körben terjedt, ma már pillanatok alatt elérheti az egész világot. Az online térben új arcot öltött: azonnalivá, nyilvánossá és gyakran kontrollálhatatlanná vált. Éppen ezért félünk tőle jobban, mint valaha.

Tréfa vagy bántalmazás? Netes kihívások és azok hatásai

Tojás tört a kislánya fején, bántalmazásért elítélték a TikTok-mamit. Megalázta a gyerekét, és ezt még meg is osztotta – a történet fent van pár napja a világhálón. A tojásos kihívás is felvet kérdéseket: mi számít tréfának és mi gyerekbántalmazásnak?

Mit jelent a rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban?

A rendkívüli felvételi eljárás a középiskolákban egy speciális, a normál felvételi eljárást követő lehetőség arra, hogy a tanulók bejuthassanak egy középiskolába, ha valamiért az általános felvételi időszak alatt nem nyertek felvételt, vagy még maradtak betöltetlen helyek egyes iskolákban.

Az intimitás új világa. Mi van akkor, ha valaki csak online kötődik?

A társadalom folyamatos változásával együtt a párkapcsolatok, a szexualitás és az intimitás formái is átalakulnak. Az utóbbi években egy új, eddig alig megnevezett jelenség kezdett kirajzolódni: azon emberek csoportja, akik bár heteroszexuális vonzalmat éreznek, nem vágynak személyes, fizikai találkozásra. Kapcsolataikat túlnyomó többségben az online térben keresik és ápolják.