Menü

Edzés utáni fejfájás - mitől lehet?

  • Dátum: 2015.07.25., 12:51

Többen panaszkodnak fejfájásra egy-egy kiadósabb testmozgást követően. A dolog elég kellemetlen, főként, ha órákig tart. A szakemberek két okra vezetik vissza a problémát. Az egyik könnyen kezelhető, míg a másik súlyosabb, komolyabb beavatkozást igényel.

Kezdjük az előbbivel! Az első típus egy ártalmatlan dolog, de nem jelenti azt, hogy nem kellemetlen. Valószínűleg a vérnyomás emelkedésével van összefüggésben, az agyban kitágulnak az erek és ez okoz fájdalmat. A tünet általában nagyobb intenzitású edzést követően jelentkezik, esetleg akkor, ha nagy melegben tréningeztünk.

A második típus háttere ennél már jóval komolyabb, sokszor tumorra, vagy az agy egy másik súlyos betegségére utal. Ennél a verziónál a fejfájás mellett általában hányinger és szédülés, vagy akár ájulás is jelentkezik. Ez a fejfájás rendszerint nagyobb intenzitású az első típusnál, és tartósabb is.

Így, vagy úgy az edzés után fejfájást mindenképpen érdemes kivizsgáltatni, a hatékony kezeléshez meg kell tudni a fejfájás pontos okát. Elképzelhető, hogy csak vérnyomáskezelő, vagy valamilyen gyulladáscsökkentő gyógyszerre lesz szükség, de ilyen esetben is az orvos vizsgálata és előírása alapján kell eljárni.

Az esetleges fejfájás szempontjából is fontos a fokozatos terhelés és rendes bemelegítés, illetve az is előfordulhat, hogy sportág, mozgásformaváltással megszűnik a probléma. Mivel az edzés utáni fejfájást az is okozhatja, hogy túlságosan megerőltető, intenzív mozgásformát választottunk.

Fotó:
Pixabay.com

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.