Menü

Ezeket a hibákat ne kövessük el egy állásinterjún

A téma nem új keletű, de mindig aktuális. Hogyan készüljünk fel egy állásinterjúra, mit viseljünk és mit ne, mivel rontjuk bizonyosan a saját esélyeinket?

Igazságos vagy sem, de az első benyomás nagyon is döntő egy állásinterjún. Márpedig első ránézésre, a külsőnkkel, a megjelenésünkkel kommunikálunk. Képességeink és tudásunk bemutatására nincs lehetőség. Ezért érdemes figyelembe venni a szakértők által adott tanácsokat, illetve tippeket.

Humánerőforrás szakértők szerint egy állásinterjún mindenképpen kerülni kell a túlzásokat, szélsőségeket. Nyilván mindenki szeretne kitűnni a többi jelentkező közül, mégis a hozzáértők óvva intenek a túl kihívó, túl drága öltözködéstől. Természetesen az első benyomás, és a megjelenésen kívül az önéletrajz a legkardinálisabb pontja egy állás megpályázásának.

Mindjárt az önéletrajzhoz csatolt fényképnél érdemes meghallgatni a szakértők véleményét. Gyakori hiba, hogy a fénykép nem megfelelő, túl jó minőségű ezért nem tudják megnyitni, vagy nem aktuális (régebbi fénykép, teljesen eltérő fizura). A legtöbb meghirdetett állás esetén igazolványszerű fényképet érdemes csatolnunk az önéletrajzunkhoz. Hiába akarunk ugyanis a fényképünk segítségével kitűnni és tetszést aratni, lehet, hogy pont ezzel játsszuk el az esélyeinket.

Amikor jelentkezünk egy álláshirdetésre, önéletrajzunk a névjegyünk, mely nemcsak adatokat közöl rólunk. E-mail címes elérhetőség megadásánál mindenképpen tartózkodjunk a gyermeteg, becézgetős, és egyéb fantázianevek használatától. Ebben a környezetben a nevünkkel megegyező e-mail cím használata, illetve megadása a leginkább elfogadható.

Gyakran esnek abba hibába az álláskeresők, hogy túl hosszú önéletrajzot készítenek. Törekedjünk arra, hogy önéletrajzunk hosszúsága semmiképpen ne haladja meg a két oldalt, kronológiailag visszafelé haladva egyre kevésbé fejtsük ki korábban betöltött pozícióinkat, tapasztalatainkat.

Ezek olyan általános tanácsok, melyek betartása nem feltétlenül jelenti azt, hogy a megpályázott állásra felvételt nyerünk. Azonban, ha nem vesszük figyelembe a szakértők tanácsait, olyan hátrányba sodorhatjuk magunkát már a jelentkezés legelején, ami komolyan ronthatja az esélyeinket a munkaerőpiacon.

A külső- belső harmónia mindenképpen előny, érdemes megjelenésünkkel és önéletrajzunkkal is ezt sugározni. Ugyanakkor nagyon fontos az is, hogy mindig adott álláshirdetésből kell kiindulni, és ennek megfelelően alakítani önéletrajzunkat is.

Fotó:
Pixabay.com

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!