Hogyan előzzük meg a rák kialakulását?
Az emberiség egyik legnagyobb kérdésére - hogy gyógyítsuk a rákot? - egyelőre nincs konkrét válasz, ugyanakkor a kockázatokat jelentősen le tudjuk csökkenteni. Ha akarjuk.
Kutatások bizonyítják, hogy a daganatos megbetegedések jelentős hányada kiküszöbölhető akkor, ha betartunk néhány fontos életmódbeli szabályt. Azt eddig is tudtuk, hogy a dohányzás, az elhízás, a mozgásszegény életmód, stb. mind-mind kockázati tényező, azonban arra csak most kezd fény derülni, hogy az egészségesebb út konkrétan, mérhetően segíthet elkerülni a megbetegedést.
A helytelen étrend és az elhízás kéz a kézben járnak, ráadásul komoly a szerepük különböző daganatos megbetegedések kialakulásában. A jóléti, fogyasztói társadalmak folyamatosan híznak, ami nem véletlen, nagyon nehéz meg- és ellenállni a tendenciának. Ugyanakkor nem lehetetlen, csak egy kicsit kell jobban odafigyelni a vörös hús, feldolgozott élelmiszer, illetve a zöldség és gyümölcs beviteli arányára, valamint a megfelelő mozgásmennyiség folyamatos fenntartására. A dohányzást nem kell külön kiemelni, ezzel kapcsolatban már korábban is számos tanulmány megjelent arról, hogy számszerűsítve milyen kockázatot jelent.
Ezeken kívül itt van még a napsugárzásnak való feleslegesen túlzott kitettség, valamint az alkoholfogyasztás. Csupán néhány dolog, amelynek megváltoztatásával az egyén és a társadalom is jóval egészségesebben élhetné életét a jövőben.
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.