Menü

Környezetbarát életmód - hogyan kezdjünk bele?

A globális felmelegedés, és a környezetszennyezés problémájáról egyre nehezebb nem tudomást venni, és talán egyre többen érzik majd át az egyéni tettek fontosságát a témában. De mit érdemes átgondolnunk annak érdekében, hogy képesek legyünk aktív módon tenni a klímaváltozás ellen?

A legtöbben abba a hibába esnek, hogy egyrészről úgy gondolják, kis dolgokkal úgy sem lehet befolyásolni világméretű dolgok alakulását. Másrészről pedig: pusztán a „másokhoz képest eleget tettem” de önmagában passzív hozzáállás már elégséges. Ugyanakkor a környezettudatosabb életmód nemcsak a világunk sorsa miatt fontos, hanem abban is segít, hogy ne vesszünk el az értelmetlen, mesterségesen generált fogyasztási lázban.

Első lépésként érdemes átgondolni saját életvitelünket, kritikusan nézve azokat a pontokat, melyekben egyáltalán nem vagyunk környezettudatosak. Vannak a környezettudatos életmódnak olyan területei, amelyek nem igényelnek nagy lemondásokat, pusztán kicsi odafigyelést. Ilyen apróság, hogy igenis viszünk mindig bevásárlószatyrot magunkkal, helyi termékeket részesítünk előnybe, nem égetjük feleslegesen a lámpákat, kikapcsoljuk a számítógépet, nem folyó vízben mosogatunk és így tovább. Az apró lépések is fontosak, de ha ezeket elértük, ne dőljünk hátra nyugodtan.

A tárgyak felhalmozása, az energiapazarlás, a vízpazarlás, a vegyszerhasználat csak néhány sarokpontja a környezetterhelésnek. Nagy előrelépés, ha a családunkban nem a tárgyaknak tulajdonítunk nagy értéket, hanem az élményeknek. Fontos és nagyban előremutató szokás, ha a nagyobb ünnepek alkalmával, például karácsonykor kreatív módon állunk az örömszerzéshez, és nem vásároljuk fel haszontalan tárgyak tömkelegét.

A környezetbarát életmód kialakításához bőven találhatunk kellő információt és tanácsot számos fórumon, de szemléletváltozás nélkül, elszigetelt próbálkozássá válhat mindenféle környezettudatosnak mondott cselekvés. Fontosak az apró lépések, de csak akkor, ha előremutatnak, nem pedig alibiként szolgálnak arra, hogy „mi megtettük a magunkét”.

Hogyan kell segítséget kérni a 112-es segélyhívón?

Bármikor kerülhet valaki olyan helyzetbe, hogy segélyhívást kelljen indítania, segítséget kelljen kérnie, vagy nyújtania, ehhez pedig fontos tudni, hogy milyen telefonszámot tárcsázzon és milyen módon kell a segélyhívást lebonyolítani. A 112-es számot és annak tárcsázását pedig már egészen kicsi gyermekeinknek is meg kell tanítanunk.

Az almaecet sokoldalú felhasználása és előnyei

Az almaecet egy sokoldalú csodaszer. Amellett, hogy a konyhákban évek óta hódít a viszonylag olcsó áron kapható ecet, a fogyókúrázók körében is népszerű. Azonban milyen jótékony és pozitív hatásai vannak annak, ha minden nap belecsempészed az ételeidbe, vagy vízzel hígítva, mézzel édesítve, iszol néhány kortyot belőle?

Klímakarbantartás: miért fontos?

A hirtelen beköszönő nyárias meleg lassan aktuálissá teszi a klímahasználatot, s ekkor különösen ajánlott otthonunk, autónk fertőtlenítése, hiszen a klímarendszerben számos kórokozó megtelepszik. A klíma karbantartása több okból is fontos, ám a menete bonyolultabb, minthogy azt házilag is teljeskörűen el lehessen végezni.

Hogyan segíthetnek a kék színű ásványok?

A kék szín, a vízenergia színe. A víz pedig a tudást, az érzelmeket, az emberi kapcsolatot és az emberek közötti kommunikáció eleme. A kék szín a tudás, a nyugalom, a béke, az érzelmek és tudásvágy szimbóluma is.

Régi húsvéti szokások

A húsvét a kereszténység egyik legjelentősebb ünnepe. Ma már inkább a tavaszvárás, és a tavasz eljövetelének jele, amelyet március vagy április hónapban (a Hold állásának megfelelően) tartanak, és sokaknál vallástalan jelentéssel bír. Azonban az ünnephez rengeteg régi (ma már vicces) hagyomány kapcsolódik, amelyek közül olvashatunk néhányat ebben a cikkben.