Elvitel helyett inkább helyben fogyasszunk!
- Dátum: 2016.10.20., 11:49
- csomagolás, Európai Hulladékcsökkentési Hét, Gasztrohős Alapítvány, hulladék, kampány, környezetterhelés
A 2009-es év óta minden novemberben kerül megrendezésre az Európai Hulladékcsökkentési Hét, melynek keretén belül önkéntesek saját akcióötletek kidolgozásával sokféle környezettudatos megoldást kínálnak.
Idén az akciók fő fókusza a csomagolási hulladék mennyiségének csökkentése, valamint a feleslegessé vált csomagoló anyagok szelektív gyűjtése. A mai világban a legapróbb dolgokat, termékeket is csomagolásban forgalmazzák, a zöldségeket külön nejlon zacskóba téve vásároljuk meg a boltokban, ami hatalmas környezetterhelést jelent.
Az ételrendelések miatti csomagolási hulladék jelentős
Európa területén lakosonként átlagosan 157,86 kg csomagolási hulladékot termelünk évente - olvasható az OKTF Nemzeti Hulladékgazdálkodási Igazgatóság honlapján. A környezetterhelés ezen területe egyre súlyosabb problémát jelent, hiszen az elviteles italok, az ételrendelések és az online kereskedelem egyre nagyobb arányban van jelen a mindennapokban.
Az idei év Európai Hulladékcsökkentési Hét tematikájába szorosan illeszkedik a Felelős Gasztrohős Alapítvány kampánya, mely arra buzdít, hogy elvitel helyett helyben fogyasszunk a vendéglátóhelyeken. A kampány szintén az elviteles csomagolásból keletkezett hulladék csökkentésére hívja fel a figyelmet, az akcióról az alapítvány honlapján (gasztorhos.hu) olvashatunk részletesebben.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.
Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.
Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?
Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.