Menü

Walking edzés: nem egy „sétagalopp”

A gyaloglás igen is része lehet egy egészséges életmódnak, ráadásul már különböző edzésprogramokat is felépítenek erre a legalapvetőbb mozgásformára. A walking edzés olyan sport, amely szinte mindenkinek ajánlott, kortól és edzettségi állapottól függetlenül.

Kifejezetten jó mozgásforma lehet azoknak, akik ízületi vagy gerinc problémákkal küzdenek, és fogyni szeretnének, vagy csak erőnlétükön akarnak javítani. A walking ugyanis erőteljes kardióedzés, mely kíméletes az ízületekkel, formál és közben a fogyást is elősegíti.

Alapja a futópad használata, kulcseleme a gyaloglás, de ennél persze jóval komplexebb mozgásformáról van szó. Az intenzív gyaloglás kiválóan erősíti, formálja a lábizmokat (elől-hátul), ugyanakkor a felsőtestet is alaposan átmozgatja.

A megfelelő módon végrehajtott gyakorlatok során erősödnek a láb és a kézizmok is, miközben a pulzus egyenletesen fokozódik, így állóképességünk is javul.

A komplex edzési forma tehát alapvetően egyszerű (mindenki által elvégezhető) gyakorlatokból, sétálásból áll. Ugyanakkor csak elsőre tűnhet „sétagaloppnak”, valójában hozzájárul erőnlétünk fenntartásához, és jelentős súlycsökkenést is eredményezhet. Hozzávetőlegesen heti 2-3 walking edzéssel már akár 3-4 hónapon belül látványos eredményt érhetünk el.

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?