Menü

Óvatosan a fülhallgatóval!

Főként a fiatalok körében nagy divat fülhallgatóval zenét hallgatni, s ez már annak feltalálása óta így van. A szülők, családtagok gyakran örülnek is ennek, hiszen így legalább nem kell az egész családnak azt hallgatnia, amit az egyik szeretne. Ugyanezen okból a mini, telefonnal használható hordozható hangszórók elterjedésével még inkább kampányolnak a fülhallgatók mellett. Ám nem árt óvatosnak lenni a „fülesekkel” – tényleg jelentősen károsíthatja a hallást.

A közhiedelem szerint még mindig nincs min aggódni – a megkérdezettek nagy része úgy gondolja, hogy nem lehet jelentős a fülhallgató miatti halláskárosodás, és csak igen ritkán fordul elő. A valóságban azonban legtöbben nem is sejtik az összefüggést a fülhallgatós zenehallgatás és a későbbi hallásromlás, vagy problémák között.

No de nézzük a tényeket, milyen káros hatása lehet a fülhallgató használatának? Azon túl, hogy halláscsökkenéshez és károsodáshoz vezethet, fülcsengést okozhat, valamint egyensúlyproblémákat.

A legnagyobb veszélyt az jelenti, hogy a legtöbben hangosan hallgatják, hogy a külső zajokat teljesen kizárják. S nem meglepő módon minél hangosabb, annál károsabb…

Ezen túl közvetett veszélyeket is rejt magában, például számos baleset okozója, hogy valaki gyalog vagy kerékpárral fülhallgatót használ, ezért nem hall meg olyan hangokat, amik révén a balesetek megelőzhetőek lennének és az illető időben tudna reagálni például egy hirtelen érkező, fékező autóra.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.