Bűnözőnap a diétában
- Dátum: 2017.07.19., 19:47
- bűnözőnap, diéta, édesség, egészség, életmód, életmódváltás, étel, étkezés, fogyás, mozgás, tudatos étkezés
Mindegy, hogy milyen diétát követünk, fontos szem előtt tartani, hogy néha kell egy kis szabadságot hagyni magunknak. Életünk során sosem késő elkezdeni a tudatos étkezést és életvitelt, ami hosszabb távon inkább kifizetődő, mint a 30-60-90 napos, szigorú megszorításokat igénylő diéták. De ha ezek mellett döntünk is, muszáj, hogy néha elnézőbbek legyünk saját magunkkal szemben.
Ahogy az élet egyik területén sem, így a diéta/egészséges étkezés esetében sem várhatjuk el magunktól – főleg nem mások tőlünk –, hogy mindig tökéletesen és hibák nélkül étkezzünk, viselkedjünk.
A helyzet megkönnyítése érdekében egyre több szakértő és mostmár több éves tapasztalattal rendelkező „tudatos étkező” javasolja heti egy nap beiktatását, amikor megengedhetjük magunknak azt, amit a többi napon nem. Például eszünk a kedvenc sütinkből, elnyaljuk a kedvenc ízű fagyinkat, megengedjük magunknak a popcornt a moziban, és még sorolhatnánk.
A hangsúly nem azon van, hogy mindent mérték nélkül csinálhatunk azon az egy adott napon, hanem azon, hogy magunkhoz vehetjük a féltve szeretett ízeket.
Jó esetben a diéta céljának ugyanis nem annak kellene lennie, hogy valahogyan túléljük az előírt időszakot, amikor mindent megvonunk magunktól, és utána visszatérünk a nem régen elhagyott életünkhöz. A legjobb megoldás mindenki számára a teljes életmódváltás lenne. Ekkor nem fogja megkeseríteni az életünket a jojó effektus, ekkor nem kell szembenéznünk az újabb és újabb diéta típusokkal. Szerencsére az úgynevezett bűnözőnap a tudatos étkezés keretei közé is beépíthető.
Úgyhogy hajrá, diéta helyett válasszuk a tudatos étkezést, a mozgást, az életmódváltást, és igenis, heti egyszer engedjük meg magunknak a kedvenc csokoládénk elmajszolását!
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?