Bűnözőnap a diétában
- Dátum: 2017.07.19., 19:47
- bűnözőnap, diéta, édesség, egészség, életmód, életmódváltás, étel, étkezés, fogyás, mozgás, tudatos étkezés
Mindegy, hogy milyen diétát követünk, fontos szem előtt tartani, hogy néha kell egy kis szabadságot hagyni magunknak. Életünk során sosem késő elkezdeni a tudatos étkezést és életvitelt, ami hosszabb távon inkább kifizetődő, mint a 30-60-90 napos, szigorú megszorításokat igénylő diéták. De ha ezek mellett döntünk is, muszáj, hogy néha elnézőbbek legyünk saját magunkkal szemben.
Ahogy az élet egyik területén sem, így a diéta/egészséges étkezés esetében sem várhatjuk el magunktól – főleg nem mások tőlünk –, hogy mindig tökéletesen és hibák nélkül étkezzünk, viselkedjünk.
A helyzet megkönnyítése érdekében egyre több szakértő és mostmár több éves tapasztalattal rendelkező „tudatos étkező” javasolja heti egy nap beiktatását, amikor megengedhetjük magunknak azt, amit a többi napon nem. Például eszünk a kedvenc sütinkből, elnyaljuk a kedvenc ízű fagyinkat, megengedjük magunknak a popcornt a moziban, és még sorolhatnánk.
A hangsúly nem azon van, hogy mindent mérték nélkül csinálhatunk azon az egy adott napon, hanem azon, hogy magunkhoz vehetjük a féltve szeretett ízeket.
Jó esetben a diéta céljának ugyanis nem annak kellene lennie, hogy valahogyan túléljük az előírt időszakot, amikor mindent megvonunk magunktól, és utána visszatérünk a nem régen elhagyott életünkhöz. A legjobb megoldás mindenki számára a teljes életmódváltás lenne. Ekkor nem fogja megkeseríteni az életünket a jojó effektus, ekkor nem kell szembenéznünk az újabb és újabb diéta típusokkal. Szerencsére az úgynevezett bűnözőnap a tudatos étkezés keretei közé is beépíthető.
Úgyhogy hajrá, diéta helyett válasszuk a tudatos étkezést, a mozgást, az életmódváltást, és igenis, heti egyszer engedjük meg magunknak a kedvenc csokoládénk elmajszolását!
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.