A kukoricaolaj egészségügyi előnyei
- Dátum: 2017.08.31., 21:13
- állat, bőr, egészség, előny, haj, hajápolás, hatás, jótékony hatás, kisállat, koleszterin, koleszterinszint, kukorica, kukoricaolaj, linolsav, magas vérnyomás, olaj, szív, szőrzet, telítetlen zsírsav, vérnyomás, zsírsav
A kukoricaolaj egy egészséges, ehető olaj, amit egyre gyakrabban használnak a főzéshez is. Egészséges is, mert főleg többszörösen telítetlen zsírsavakat tartalmaz. Ipari felhasználása mellett alkalmazzák bőr- és hajápolásban is. Milyen jótékony hatása van az egészségünkre?
Csökkenti a koleszterinszintet
Az elmúlt években ez a terület nagy figyelmet kapott. A kukoricaolaj nagy mennyiségben tartalmaz fitoszterolokat, amelyek szerkezete nagyban hasonlít a koleszterinéhez. Sok ilyen növényi szterol erőteljes képességgel rendelkezik arra, hogy csökkentse a koleszterin felszívódását, míg „szterol fajták” „ráveszik” a szervezetet, hogy több koleszterint használjon fel, így a vérben lévő mennyiség kevesebb lesz.
Egészséges a szívnek
Az egészséges mennyiségben fogyasztott kukoricaolaj jótékony hatással lehet a szív egészségére magas linolsav és más, többszörösen telítetlen zsírsav tartalma révén.
Csökkenti a magas vérnyomást
A magas vérnyomást körülbelül 10%-kal képes csökkenteni, amely hatás szintén a többszörösen telítetlen zsírsavak fogyasztásának köszönhető. Természetesen ezt a fajta zsírfogyasztást is csak bizonyos keretek között engedhetjük meg magunknak.
Jót tesz a bőrnek
Használhatjuk masszázsolajként, hiszen remek lágyító hatással bír. Igaz, nem annyira profi, mint a legismertebb masszázsolajok, illata azonban finom és gyengéd. A bőr működését fokozza a linolsav és E-vitamin tartalma által. Számos bőrápolási, otthon is elkészíthető termék alapanyagaként is alkalmazhatjuk: ajakápolók, krémek, éjszakai olajok, balzsamok. A kukoricaolajnak körülbelül 59%-a linolsav, ezért rendkívül gyorsan szívódik fel a bőrbe.
Hajápolóként betöltött hatása
Hagyományosan inkább hajolajnak tekintik. A heti egy-két alkalommal történő forró olaj kezelés segítheti a száraz és igénybevett haj gyógyulását. Ápolja és puhává teszi a hajszálakat.
Alkalmazás házi kedvenceink esetében
A kukoricaolajat állatok esetében is alkalmazzák. Számukra is finom és nagyszerű bőrápolási termék lehet. Ha kutyusunk bőrét masszírozzuk vele, a bundája sokkal egészségesebbé válik. Lovak esetében is segíthet a szőrzet kifakultságának visszaállításában. A kukoricaolaj a megfelelő zsírsavakkal és energiával tölti fel a szőrzetüket.
Azonban az állatok étrendjének tartalmaznia kell valami olyan összetevőt, amely gazdag omega-3 zsírsavakban, hogy a kukoricaolajból származó omega-6 zsírsav túltengést kiegyensúlyozza.
Forrás: http://oilhealthbenefits.com/corn-oil/
Eső a Balatonnál? Így mentsd meg a nyaralást rossz időben

Balaton, július – mindenki napfényt, csobbanást és fagyit remél egy balatoni nyaraláson. De mi van akkor, ha beborul az ég, és a napokat eső, szél vagy hidegebb idő kíséri? Pánik helyett jöjjön a B-terv – mert a rossz idő nem jelenti azt, hogy unalmas napok várnak ránk.
Tisztelet a teremben: Amit minden sportolónak tudnia kell

Nincs írott szabály a konditermi viselkedésre, mégis van egyfajta etikett, amit illik vagy illene egy edzőteremben betartani, a zökkenőmentes egymás mellett edzés érdekében.
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?