Menü

A hobbi öröm, nem elvárás

Előfordult már, hogy valamit azért kezdtél el csinálni, mert örömödet lelted benne, de idővel úgy érezted, teherré válik, és csak a válladat nyomja? Nem vagy egyedül.

Sokan járnak hasonló cipőben. Ezért vannak emberek, akik hiába végeznek olyan tevékenységet, amit szívből szeretnek, mégis fáradtan, fásultan mennek haza a nap végén. Talán nem mindenkinek való, hogy a kedvenc elfoglaltságát napi nyolc órában űzze. Vagy nem minden kedves elfoglaltság alkalmas erre a célra. Nincs is ezzel semmi gond.

Fontos, hogy felismerjük, mikor érkezik el az a pont, amikor már nem fűlik a fogunk ahhoz, amit valaha annyira a magunkénak éreztünk, és annyira szerettük űzni. Ha ezt felismerjük, képesek leszünk tudatosítani magunkban azt, hogy ezt a tevékenységet nem azért végezzük, mert muszáj, hanem azért, mert az örömöt hoz az életünkbe (és itt nem a munkaszintű, hanem a szabadidőben végzett aktivitásokra gondolok). Ha például zongorázni tanulunk, és egy-két nap gyakorlás kimarad, ne hibáztassuk magunkat. Néha a legnagyobb mesternek is szüksége van pihenésre. Később annál hatalmasabb műveket fog tudni komponálni.

Tudatosítsuk magunkban azt, hogy a hobbi nem elvárás, csak öröm. Mi magunk választjuk meg, a saját örömünkért, a saját boldogságunk érdekében. Nem azért csináljuk, mert kötelező, muszáj, kell. Azért nyúlunk mindig vissza hozzá, mert feltölt minket energiával. Amint elvárásnak érezzük, váltsunk vagy pihenjünk. A saját hobbijainkat akár naponta is cserélgethetjük, senki nem fogja szóvá tenni. Ma futok, holnap kötök, holnapután novellákat írok, de tegnapelőtt lehet, hogy fotóztam. A lényeg, hogy kikapcsoljon. Hogy el tudjuk felejteni a mindennapi feladatokat. A problémák, amelyek korábban hatalmasnak tűntek, ezt követően nevetségesen apróvá zsugorodnak. De ha csak annyi történik, hogy egy órára mindenről megfeledkeztünk, ami addig a lelkünket nyomta, az is hatalmas előrelépés, hiszen sokan erre sem képesek. A hobbi gyakorlásával esélyt adunk magunknak, a testünknek és a lelkünknek egyaránt, hogy tudat alatt feldolgozza a körülöttünk zajló eseményeket, miközben mi vígan foglalatoskodunk valakivel.

Tehát a legjobb, ha nem várunk el magunktól semmit, ha hobbiról van szó. Élvezzük, feledkezzünk bele, és legyünk szabadok!

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Kardió és izomerősítés egyben! Ezt tudja egy ugrókötél!

Az ugrókötelezés több szempontból is előnyös edzéstípus. Elég praktikus, hiszen a szabadban is és otthon is végezhető, igaz – a hullahopp karikázással együtt - kicsit nagyobb teret igényel a lakásban.

Kéktúrára fel!

Az Országos Kéktúra, egyszerűen csak Kéktúra, Magyarország északi tájain végighaladó, folyamatos, jelzett turistaút. Útvonala a Kőszegi-hegységben található az Írott-kőtől a Zempléni-hegységben fekvő Hollóházáig vezet. A túra elméleti hossza 1172 km, amely egyre népszerűbb hazánkban és egyre több embert vonz a hosszútávú sétálás gondolata.