Menü

Relaxáció otthon

Ahhoz, hogy otthon relaxációs gyakorlatokat végezz, nem kell profinak lenni, elég csupán pár dolgot tudnod. Persze ez nem helyettesíti azokat az órákat, amelyeket erre szakosodott terapeuták végeznek, de elég ahhoz, hogy a napjaidat nagyobb lelki egészséggel élhesd.

Először is, találd meg rá az időt. Nem olyan időt kell hagynod, amelybe éppen bele tudsz iktatni három mély légzést, miközben már a telefonodat figyeled, vagy az ajtót, hogy ki mikorra fog megérkezni, és milyen teendőid vannak még addig. Olyan időt kell találnod, amely során nem kifelé, hanem befelé tudsz fordulni. Nem szabad, hogy megzavarjanak benne, ugyanis ha nem tudsz helyesen koncentrálni, akkor épp az űzné el a nyugalmadat, ami miatt szeretnéd azt kialakítani.

Ha sikerült megtalálnod a napjaidban azt a húsz-huszonöt percet, amit erre szánhatsz, akkor jöhet maga a módszer. Figyelem, ez nem egy profi módszer, hanem otthoni, és mindennapos. Minden nap vagy legalább majdnem minden nap végezned kell ezt a gyakorlatsort ahhoz, hogy hosszú távú hatásait érezd.

Kapcsolj természethangokat, relaxációs vagy nyugtató zenét nagyon halkan, de azért olyan hangerővel, amely segít a külvilág zajait kizárni. Ülj le előre nyújtott lábakkal vagy törökülésben a földre vagy egy matracra. A hátad legyen kihúzva, és érezd, ahogy a levegő beáramlik a tüdődbe.

Vegyél öt nagyon mély levegőt, miközben a benned lévő „külvilágot” is megpróbálod elcsendesíteni.
Képzeld el, ahogy a nyugalom a friss, tiszta levegővel együtt beáramlik a testedbe. Vizualizáld, ahogy a szorongás távozik. Koncentrálj az elmédre, mert annak segítségével fogod tudni elnyomni a nyugtalanságodat.
Fókuszálj egy olyan dologra, ami téged a leginkább nyugalommal tölt el. Próbáld meg minden alkalommal, mikor ideges vagy, ezt a képet elképzelni. Ha hozzátársítod ezt a helyes légzéshez és a nyugalomhoz, akkor maga a kép később előidézheti ezt az állapotot.
Ha legalább negyed órán keresztül nyugodtan lélegeztél, nyújtsd meg a végtagjaidat, majd lassan felállva egyenesítsd ki a hátadat is. Néhány fejkörzéssel és lábrázással fejezzük be a relaxációt.

Ha erre minden nap húsz percet szánsz, egy hét múlva már jelentős javulást tapasztalhatsz.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.

Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.