A csapatépítés fontossága
- Dátum: 2019.07.04., 07:48
- Martinka Dia
- buli, csapaépítő, együttlét, élmény, építő, humor, időfecsérlés, időtöltés, iroda, jókedv, kellemes, kirándulás, kiruccanás, kollegák, kollektíva, közösség, közösségépítő, légkör, munkahely, munkavégzés, összeröffenés, összetartó, pozitív, program, tivornya, tréning., túra, utazás, vacsora, vélemény, viszony
Mindig azt gondoltam, a csapatépítő kirándulások csak ivászatról és tivornyázásról szólnak, feleslegesnek tűnő kiruccanások, minek vegyek én részt ilyesmiken. Aztán gyökeresen megváltozott a véleményem.
A Rám-szakadékban túráztunk a kollegáimmal kétnapos csapatépítő kirándulás keretében múlt hétvégén, s bár a munkahelyemen nagyon jó a társaság és a légkör, ez a kis csapatépítés remekül összekovácsolta a közösséget, annyira fantasztikus volt, hogy még most is a hatása alatt vagyok. Bizony nem igaz, hogy feleslegesek a csapatépítő hétvégék! Ezeknek az összeröffenéseknek minden látszat ellenére nagyon is van értelme, rendkívül fontosak, valóban építik a közösséget! A kollégák közötti jó viszony kialakítása és fenntartása, a munkahelyi légkör miatt nagyon fontos.
Segít egymásra hangolódni, egymást jobban megismerni. Van olyan kolleganőm, aki nehezen oldódik fel, de ilyenkor ő is kicsit el tudja engedni magát, valamint a vezetőknek is ilyenkor lehet megismerni az emberi arcát. Az átélt élményeknek köszönhetően összetartóbb kollektíva születik, ez pedig a későbbi munkavégzésre is pozitívan hat.
Egy csapaépítő kirándulás után máris kellemesebb a munkahelyi légkör, jobb a hangulat az irodában, a közös poénokból pedig szállóigék lesznek és ez a jövőre nézve nagyon sok vidám pillanatot szül. A munkatársakkal való kirándulások nem szimpla időtöltések, időfecsérlések, hanem nagyon fontos építő jellegű együttlétek.
A csapatépítő tréningek, utazások, túrák, vacsorák, bulik lényege az, hogy a munkavállalók közötti kommunikáció és kapcsolat javuljon, a bizalom elmélyüljön. Ezért pedig nagyon is megéri részt venni a kollegákkal szervezett közös programokon. A csapatépítő rendezvényeken jobban megismerhetjük kollégáinkat, a munkahelyi kollegális kapcsolatokon továbblépve egymás magánéletéről is beszélgethetünk.
Sajnos manapság kevés olyan ember van, aki olyan humorral és kisugárzással rendelkezik, hogy jókedvet hozzon az irodába, az ilyen embereket nagyon meg kell becsülni és segítségével megszervezni a közösségépítő programokat. A folyamatot csak elkezdeni nehéz, a többi már jön magától. A közös kirándulások nemcsak az egymáshoz hasonló beosztású emberek között épít hidat, de gyakornok, karbantartó, takarító és portás között is elmélyülnek az ismeretségek. A csapatépítés hidat képez a munkahelyi csoportok között. Ha nincs csapatépítő tréning, lehet, hogy sosem találkoznak, és nem beszélgetnek.
Most pedig képzeld el a munkahelyedet, a munkatársaidat! Mindenki kedves, mosolygós? Aranyosak? Milyen a munkahelyi légkör? Vidám? Kellemes? Reggelente szívesen mész dolgozni, örülsz, hogy találkozol a kollégáiddal? Ha nem, akkor mindenképp gondolkodj el azon, hogy megszervezel egy csapatépítő programot!
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!