A csapatépítés fontossága
- Dátum: 2019.07.04., 07:48
- Martinka Dia
- buli, csapaépítő, együttlét, élmény, építő, humor, időfecsérlés, időtöltés, iroda, jókedv, kellemes, kirándulás, kiruccanás, kollegák, kollektíva, közösség, közösségépítő, légkör, munkahely, munkavégzés, összeröffenés, összetartó, pozitív, program, tivornya, tréning., túra, utazás, vacsora, vélemény, viszony
Mindig azt gondoltam, a csapatépítő kirándulások csak ivászatról és tivornyázásról szólnak, feleslegesnek tűnő kiruccanások, minek vegyek én részt ilyesmiken. Aztán gyökeresen megváltozott a véleményem.
A Rám-szakadékban túráztunk a kollegáimmal kétnapos csapatépítő kirándulás keretében múlt hétvégén, s bár a munkahelyemen nagyon jó a társaság és a légkör, ez a kis csapatépítés remekül összekovácsolta a közösséget, annyira fantasztikus volt, hogy még most is a hatása alatt vagyok. Bizony nem igaz, hogy feleslegesek a csapatépítő hétvégék! Ezeknek az összeröffenéseknek minden látszat ellenére nagyon is van értelme, rendkívül fontosak, valóban építik a közösséget! A kollégák közötti jó viszony kialakítása és fenntartása, a munkahelyi légkör miatt nagyon fontos.
Segít egymásra hangolódni, egymást jobban megismerni. Van olyan kolleganőm, aki nehezen oldódik fel, de ilyenkor ő is kicsit el tudja engedni magát, valamint a vezetőknek is ilyenkor lehet megismerni az emberi arcát. Az átélt élményeknek köszönhetően összetartóbb kollektíva születik, ez pedig a későbbi munkavégzésre is pozitívan hat.
Egy csapaépítő kirándulás után máris kellemesebb a munkahelyi légkör, jobb a hangulat az irodában, a közös poénokból pedig szállóigék lesznek és ez a jövőre nézve nagyon sok vidám pillanatot szül. A munkatársakkal való kirándulások nem szimpla időtöltések, időfecsérlések, hanem nagyon fontos építő jellegű együttlétek.
A csapatépítő tréningek, utazások, túrák, vacsorák, bulik lényege az, hogy a munkavállalók közötti kommunikáció és kapcsolat javuljon, a bizalom elmélyüljön. Ezért pedig nagyon is megéri részt venni a kollegákkal szervezett közös programokon. A csapatépítő rendezvényeken jobban megismerhetjük kollégáinkat, a munkahelyi kollegális kapcsolatokon továbblépve egymás magánéletéről is beszélgethetünk.
Sajnos manapság kevés olyan ember van, aki olyan humorral és kisugárzással rendelkezik, hogy jókedvet hozzon az irodába, az ilyen embereket nagyon meg kell becsülni és segítségével megszervezni a közösségépítő programokat. A folyamatot csak elkezdeni nehéz, a többi már jön magától. A közös kirándulások nemcsak az egymáshoz hasonló beosztású emberek között épít hidat, de gyakornok, karbantartó, takarító és portás között is elmélyülnek az ismeretségek. A csapatépítés hidat képez a munkahelyi csoportok között. Ha nincs csapatépítő tréning, lehet, hogy sosem találkoznak, és nem beszélgetnek.
Most pedig képzeld el a munkahelyedet, a munkatársaidat! Mindenki kedves, mosolygós? Aranyosak? Milyen a munkahelyi légkör? Vidám? Kellemes? Reggelente szívesen mész dolgozni, örülsz, hogy találkozol a kollégáiddal? Ha nem, akkor mindenképp gondolkodj el azon, hogy megszervezel egy csapatépítő programot!
Az összeköltözés pszichológiája
Manapság egyre több fiatal pár kezdi közös életét összeköltözéssel a házasságot megelőzően, vagy azt helyettesítve. Felmerül a kérdés: az elköteleződés szempontjából vajon mennyiben más az összeköltözés, mint a házasság?
Szelfiturizmus?
Nem olyan rég olvastam, hogy szelfigátló paravánt húztak fel egy alpesi faluban, azóta pedig újabb és újabb települések elégelték meg a szelfituristákat.
Egy könyv jogainak védelme
Írtam egy könyvet, egy tudományos munkát, egy online cikket. Hogyan védjük meg az ötleteinket, és a szellemi jogainkat? Nem fogják ellopni az ötletemet? Mit tegyek, ha lemásolják a blogbejegyzésemet, kölcsönveszik az írásaim egy részét? Egyáltalán minek mekkora a súlya, a lopás az lopás, vagy nyilván egy cikk, nem egy kategóriába esik egy könyvvel? Ebben az írásban ezekre a kérdésekre kaphatunk válaszokat.
Mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
A tanév nemcsak a bejáró és helyi diákoknak, hanem a bentlakóknak, kollégistáknak is megkezdődik, ezért némely szülőknek még az is plusz dilemmát okoz, hogy mit vigyen a gyerek a kollégiumba?
Ha a szünet után nehezen megy a korai kelés…
A kevésbé megfeszített nyári időszak, a vakáció és a nyaralások után valószínűleg sokaknak nehezére esett hosszú idő után először újra korán kelni. Akinek gyermeke van, tudja, hogy sajnos visszaállni a korai kelésre és korábbi esti lefekvésre nem könnyű feladat, sok esetben hetekbe is telhet.