Adventi naptár saját kézzel, nemcsak gyerekeknek!
- Dátum: 2019.11.18., 22:25
- Martinka Dia
- 24 darab, advent, ajándék, ajtódísz, apróság, boríték, csipesz, dekoráció, doboz, édesanya, édesség, felnőtt, gyermek, hagyomány, kalendárium, karácsony, készít, készülődés, koszorú, kreatív, meglepetés, naptár, ötlet, sminkkalendárium, sör, sörkalendárium, tea., történet, ünnepkör, várakozás, világháló, virágcserép, zokni
A karácsonyi ünnepkörben az egyik legjobb érzés a várakozás, a készülődés. Ahogy karácsonyi dekorációt, díszeket, ajándékokat, adventi koszorút, vagy ajtódíszt, úgy adventi kalendáriumot is készíthetünk saját magunk, viszont ennek most már gyorsan neki kell állni!
Az adventi naptár története ismert: a hagyomány szerint az adventi naptár ötlete egy édesanyától származik, akit kisfia minden áldott este azzal nyaggatott, hogy hányat kell még aludni karácsonyig, ezért az édesanya 24 darab, kétszárnyú, kinyitható ablakot készített, s benne elhelyezett 24 cukorkát. A gyermek minden nap kinyithatott egy ablakot és elvehetett egy cukrot, így tudta követni az idő múlását karácsonyig, s minden nap egy apró ajándékkal lehetett gazdagabb a várakozásban. Nagyon szép történet és gesztus.
Mondanám, hogy milyen szép meglepetés ez a gyerekeknek, de a férjem pont a napokban mutatott egy „söröset” a netről, ahol sörösdobozokkal, sörösüvegek felhasználásával készítettek adventi naptárat felnőtteknek. Az ötletek száma végtelen, csak legyünk kicsit kreatívak!
Az igaz, hogy még csak november van, de tapasztalatból tudom, hogy nem lehet elég korán nekiállni az ünnepi, adventi készülődésnek! Mire mindent beszerez az ember, nem kis idő és munka, 24 kis meglepetéssel megtölteni az ablakocskákat.
Nagyon jó ötleteket láttam a világhálón, adventi naptár készülhet például csipeszek segítségével, a csipeszeket karácsonyfa formában rögzítve egy táblára, majd a csipeszekbe apróbb ajándékok kerülhetnek, de a doboz sem megy ki a divatból, melyhez gyufásdobozokat, vagy kisebb papírdobozokat használhatunk fel, ebbe elhelyezve a meglepetéseket.
24 kis boríték is mutatós, egy nagy kartonlapra ragasztva, bizonyos ajándékcetlikkel megtöltve, de faágakra felakasztott kis „csomagocskák” is ötletesek, ahogy a klasszikus zoknikba tett kedvességek sem mennek ki a divatból.
Láttam már apró virágcserepes megoldást is, de textilből készített tasakokat is. Természetesen nemcsak édességet, cukorkákat lehet csempészni az ablakokba, hanem számos apró figyelmességet, egészséges nassolnivalót, apró ajándékot, idézetet, kisebb játékot, matricát, dekorholmit, verset, s még sok más apróságot.
Felnőttek is örömmel bontogatnak ablakokat, nőknek csinálhatunk sminkkalendáriumot, benne sminkeszközökkel, mint például púderecset, körömreszelő vagy éppen szemöldökcsipesz, egydarabos szemhéjpúder, rúzs, vagy körömlakk.
Említettem a sörkalendáriumot, mely, minden nagy sörivó álma, benne 24 darab sörrel, vagy a teakedvelőknek teából ugyanez, 24 db filterrel.
Ha esetleg mégis az utolsó pillanatban állnánk neki a naptár elkészítésének, akkor előkerülhetnek a műanyag poharak, textil darabok, amikből egy mozdulattal zsákocska készülhet, esetleg csipeszek, ez tényleg egyszerű és gyors, vagy csak szimplán a csomagoló papírok, amikből egy csepp kreativitással hangulatos adventi kalendáriumot varázsolhatunk.
Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.
Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.