A cukorbetegség lelki okai
- Dátum: 2019.12.06., 20:39
- Martinka Dia
- anyagcserezavar, betegség, cukorbetegség, depresszió, diabétesz, egyensúly, életmód, fiatal, figyelmeztetés, gondolat, gyermek, harmónia, helytelen, inzulin, inzulinhatás, lelki, mozgásszegény, pajzsmirigy betegség., probléma, pszichoszomatika, szeretetéhség, szorongás, táplálkozás, testi
A cukorbetegségnek a köztudott oka az inzulin hiánya, illetve az inzulinhatás elmaradása. Ez a betegség egyfajta anyagcserezavar, melyben a hasnyálmirigy nem termel inzulint, vagy a sejtek nem képesek a cukor felvételére. Az 1-es típusú cukorbetegség leginkább a gyermekekre, fiatalokra jellemző, míg a 2-es típusú inkább az idősebbeket érinti. A betegség szorosan összefügg a helytelen táplálkozással, a mozgásszegény, egészségtelen életmóddal.
Nagyon sok orvos egyetért abban, hogy a testi problémák mögött lelki „jelenségek” húzódnak meg, és nagyon sok esetben a betegségek az elfojtott, ki nem mondott érzelmekről, problémákról árulkodnak. Érdemes odafigyelni ezekre a jelekre, hogy időben változtassunk a gondolatainkon, hozzáállásunkon. A jelek figyelmeztetések arra, hogy életünkön mielőbb változtatnunk kell. Azt jelzik ezek a gondok, hogy a lelkünkben felborult a rend, és megszűnt a harmónia.
Ha ismerjük a betegségek lelki oldalát, gondolataink megváltoztatásával megteremthetjük a testi-lelki egyensúlyt. Ma már egyre többen elismerik, hogy az egészség nem csupán testünk helyes működését mutatja, hanem a testi-lelki harmóniát is. A világhálón kutakodva nagyon sokat lehet olvasni arról, hogy mely betegségek milyen lelki eredetű dolgokra vezethetők vissza, az allergiától a gyomorbetegségekig, érdemes szabadidőnkben tanulmányozni ezeket.
A pszichoszomatika kimondja, hogy nincs a testnek semmi olyan baja, amely ne a lélekből eredne. Mint mindennek, a cukorbetegségnek is van lelki oka. A betegség lelki oldalát tekintve az egyik fő ok a depresszió, szorongás, hormonális, idegrendszeri és immunrendszeri problémák. A lelki eredetű problémák nem egyik napról a másikra alakulnak ki, általában már évek, nem ritkán évtizedek óta fennállnak, s előbb-utóbb valamilyen betegség formájában jelennek meg.
A cukorbetegség sajnos nem gyógyítható, de pozitív gondolkodással ebben az esetben is sokat tehetünk a javulásért, gyógyulásért. A cukorbeteg valószínűleg több bánatot élt át az életében, ami miatt megkeseredett, és ezt próbálja kompenzálni a cukros édességekkel. Hatalmas szeretet-és „gyengédségéhsége” van. Ha gyermekkorban alakul ki a diabétesz, akkor arra utalhat, hogy a gyermek több harmóniára vágyik a családjában, vagy beilleszkedési problémákkal küzd. Az idősek az öregség és az elmúlás közeledtét érezve válnak szorongóvá, örömtelenné, ráadásul egyre több számukra fontos embert is elvesztenek.
A pajzsmirigy betegségekhez hasonlóan a diabétesztől szenvedők legfontosabb feladata önmaguk elfogadása, megbecsülése, megértése. Ha szeretettel gondolunk önmagunkra, másokat is könnyebben el tudunk fogadni.
Az egészségünket hajlamosak vagyunk magától értetődőnek, természetes dolognak venni, azonban nem az, s erre gyakran csak a betegségek megjelenésével jövünk rá. A testünket és lelkünket együtt kell kezelni, ápolni, gondozni, gyógyítani. Az egészség megőrzéséhez ezért éppúgy hozzátartozik, hogy az egészséges életmód és tudatos táplálkozás mellett a lelkünkkel is foglalkozzunk.
November, a férfi egészség hónapja
A november számos dolog hónapja, sokféle dolgot ünneplünk, vagy csak számon tartunk, de az egyik legfontosabb az, hogy a férfiak egészségmegőrzésére is felhívja a figyelmet.
Télen allergia? Ki hallott már ilyet?
Ahogy csökken a hőmérséklet úgy lélegezhetnek fel a pollenallergiások – gondoltam magamban vígan a parlagfűszezon végén, DE! Mi az a téli allergia? Melyek a kiváltó okok, a tünetek, és mit tehetünk ellene?
Rotavírus, mit kell tudni róla?
Megannyi vírussal kell szembe néznünk éltünk során, melyek főleg gyerekkorban nagyon veszélyesek, ilyen a rotavírus is. Néhány tudnivaló erről a betegségről.
Az ősz haj jelentősége. Avagy őszülni nem szégyen
“Öregedj méltósággal, vállald magad, és hagyd megőszülni a hajad, szakállad!” A fiatalságkultusz mellett szót kell ejteni arról is, hogy az emberi öregedés velejárója az őszülés. Miközben a kétezres évek elején még csak a legvagányabb stílusikonok merték vállalni a szürke vagy inkább ezüst hajat a nyilvánosság előtt, a 2010-es évekre az ősz frizurából szép lassan mozgalom lett a nyilvános terekben és az átlagemberek között is.
Az arctorna csodás hatásai
Ha létezik az arcbőr feszesítésére természetes módszer, amihez sem tűt, sem szikét, sem mesterséges anyagot nem használnak és mégis látványos, hatásos és tartós, akkor az az arctorna.