Menü

Most ez komoly?

Ne legyen cukros, zsírban úszó, vagy csupa fehérlisztes, nos ez a fő irány. A többi már csak adalék. Na de, vegyük sorra. Pulykaszelet. Miért ne lenne egészséges egy pulykaszelet? Mi a baj egy ártatlan pulykaszelettel, hogy már azt sem szabad. Elárulom, semmi baj nincs a pulykával, még a felvágottakkal sem alkalmanként, (hangsúlyozom alkalmanként) maximum arra figyeljünk, hogy magas hústartalmú, tényleg minőségi felvágottat válasszunk a kétszáz forintos helyett. Egy barna rizsből készült pufirizzsel, vagy teljes kiőrlésű magvas kenyérrel és zsírszegény sajttal simán belefér az egészséges életmódba.

Puffasztott rizs. Ahogy az előbb megettük a pulykasonkával, úgy megeszem egy kanál cukormentes mogyorókrémmel vagy lekvárral is. Az a gond, hogy 80%-a szénhidrát?

De még milyen jó kis szénhidrát, pláne edzés után. Két-három tallért beverek egy csomag pulykamellsonkával, uborkával, s már nem is vagyok éhes, és talán ha 20 gramm szénhidrátot megettünk ezzel. Már miért lenne ez sok? Bocsi.

Aztán. Energiaszelet, müzliszelet. Aláírom, a cukros verziót csak a reklámokban adják el fittnek, amúgy nem az, viszont ma már minden második boltban akad cukormentes verzió is a polcokon. Szóval nem egészségtelen. Nem mindegyik egészségtelen!

A cikk szerint a bolti diákcsemege mixek is kerülendők, mert szerintük nem tartoznak az egészséges fogások közé. Már miért nem? A legjobb zsírokat tartalmazza, pont egy iskolás számára adja meg a kellő vitaminokat és ásványi elemeket a koncentráláshoz, a jó zsírokról (omega 3) és a B vitaminról nem is beszélve. Inkább ezt egye a gyerek, mint a mogyorókrémes kekszet vagy a paprikás chipszet energiaitallal. Nekem jöhet a diákcsemege!

Aztán: intsant bolti zabkása. Na, álljunk meg egy szóra. Ne általánosítsunk, kérem. Egy egész tál van tele otthon bolti, instant zabkásával és biztosan állíthatom, mind cukormentes, talán 240 kalóriát tartalmaz egy egész adag és mindenféle finom ízben kapható, rostokkal, vitaminokkal, chia maggal, vegán, vagy nem vegán, van minden. A gyártók pedig csak fejlődnek e téren, hiszen egyre több és több olyan kis tasak zab kerül ki a boltokba, amiken a számomra zöld utat jelentő „hozzáadott cukor nélkül” felirat díszeleg. Én eszem!

Egyáltalán nem áll szándékomban más újságírók cikkeit helyesbíteni, de úgy érzem, ha már ír valaki erről, fogalmazzon pontosan. Nos, haragszom, amikor már azt kell éreznie egy szerencsétlen kezdő diétázónak, hogy ezt sem szabad, azt sem szabad, aztán a végére tényleg csak a bor meg a csoki marad.

Mire figyeljenek a cukorbetegek karácsonykor?

Mit tehet, aki betegség miatt nem fogyaszthat kedvére az ünnepi ínycsiklandó falatokból, édességekből?

Lúgosító ételek nyomában

Ha lúgosítani szeretnél, tudnod kell, hogy mely ételek váltanak ki lúgosító hatást a szervezetedben. Az alap elmélet az, hogy bármilyen ételt ehetsz, azonban néhány étel lúgosabb, mint a többi.

Ínycsiklandozó diétás lasagne

Lasagnét mindenki ismeri . Szénhidrátban dúskáló tésztalapok között a darált hús és a sok sajt dobja fel az ízélményeket. Na meg a zsírbevitelünket. Igen, igen… a diétázók fájó szívvel könyvelhetik el, amíg a kalóriák meg vannak számlálva, addig bizony a lasagne sem fog az asztalra kerülni!

Elalvás előtti rángatózás okai

Stressz, az izmok természetes rándulása és az alkohol is okozhatja a kellemetlen rángatózást, amit egyesek elalváskor tapasztalnak - már ha felébrednek rá. Mindezen túl azonban súlyos betegség előjele is lehet, ha rendszeresen előfordul.

Népszerű adventi édességünk a grillázs

A karácsonyi vásárokban a forralt bor és a pirított mandula a sláger, de a gesztenye is elengedhetetlen finomság. A sült gesztenye zamatáról és a téli lélekmelengető italokról, az adventi konyhai aromaterápiáról nemrég írtunk oldalunkon, most a karácsonyi hangulat másik kedvencét említjük meg, a grillázst.