Menü

A sokoldalú tojásfestés

A Húsvét nem az igazi egy nagy fonott kosár színes tojás nélkül. De vajon melyek a legnépszerűbb és legötletesebb technikák? Ha eddig nem is volt kedved nekiállni a tojásfestésnek, most reméljük kedvet hozunk hozzá.

Mi általában nem szoktuk megenni a festett tojásokat, amelyek pedig pár napja az asztalon díszelegnek, azokat meg pláne nem szabad, tudom, hogy ezeket dekorációnak szánjuk, de figyeljünk rá, hogy a kisebbek, gyermekek se kapjanak kedvet az elfogyasztásukhoz.

A saját kisfiamat ismerve, jobb, ha erre figyelek.

Kisebbekkel egyébként a megfőtt keménytojásokat alkoholos filctollakkal is díszíthetjük, vagy legalábbis, amíg ők ezzel foglalatoskodnak, nekünk több időnk és nyugalmunk van elkészíteni a felnőttesebb verziókat.

Régen a harisnyás megoldás volt a kedvencem, otthon mindig rám maradt a tojásfestés, így reggel korán kimentem a lakótelep udvarára és mindenféle cakkos leveleket igyekeztem gyűjteni, de olykor a lépcsőházunk virágait is megnyirbáltam kissé (ezért utólag is elnézést kérek). A különböző formájú levélkéket és virágokat vékony női harisnyával szorítottam a főtt tojásokra, s így kerültek a festékkel teli befőttes üvegekbe. Majd mikor jó sötét színt kaptak a húsvéti tojások, kivéve a festékből, levágtam a harisnyákat és hagytam megszáradni őket. A minta gyönyörűen kirajzolódott minden esetben – feltéve ha elegendő ideig hagytam őket a festékes vízben.

A festékes vízbe egy evőkanál ecetet ne felejtsünk el tenni, én mindig szoktam.

A kész és megszáradt tojásokat zsírral kentem be, így gyönyörűen fényesek és színesek lettek.

A tojásokra matricákat is ragaszthatunk, ez is inkább a gyerekek elfoglaltsága, azt gondolom, ők igazán élvezik a matricázást, illetve azért, mert a tojásfestés úgy jó, ha családi program, ezért vonjuk be a gyerekeket is!

Régi szokás hagymával festeni, ezesetben a főtt tojásokat a forró, hagymahéjas vízbe kell áztatni, illetve gyermekem technika órán hallotta, hogy az áfonyával gyönyörű kék színű tojásokat kapunk, ezt is érdemes lehet kipróbálni azoknak, akik szívesen kísérleteznek természetes technikákkal.

Ha márványos festett húsvéti tojásokat szeretnénk alkotni, akkor minden színhez 1 evőkanál ecetet, 1 evőkanál olajat, és fél -1 deci vizet tegyünk. Festés előtt keverjük fel az olajos festéket, hogy az olaj apró cseppekre váljon szét és gyors mozdulattal mártsuk bele a tojást. Ahol olajfolt éri a tojást, ott nem fogja be a festék, így kapunk tetszetős márványos mintát.

Nagyon mutatós tojásokat készíthetünk, ha hímzőfonallal tekerjük körbe az előzőleg ragasztóval bevont tojásokat. Ezzel az egyszerű technikával nagyon látványos díszeket kaphatunk, illetve szintén nem hagyományos tojásfestés a dekupázs technika, ez sem igényel komolyabb kézügyességet, csak megfelelő eszközöket.

A lehetőségek tárháza végtelen, érdemes utánanézni a különböző technikáknak. Örömteli tojásfestést, kísérletezést, sütés-főzést és Boldog Húsvéti Ünnepeket kívánok!

Léteznek-e őszi könyvek?

Az őszi hónapok különösen alkalmasak arra, hogy kényelmesen elhelyezkedjünk egy meleg takaróval és belemerüljünk egy jó történetbe. Ez az évszak az elcsendesedés, az elmélkedés és a befelé fordulás időszaka – mindez tökéletesen illik a könyvek világához –. Ha még nem találtad meg a tökéletes olvasmányt a következő hónapokra, akkor olvass tovább, mivel a cikkben pár igazán fordulatos vagy éppen érdekfeszítő regényt ismerhetünk meg.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

A Balatonnál télen is van program

A Balaton vidéke igazi ékszerdobozként rejti magában a szebbnél szebb látnivalókat, a jobbnál jobb programokat, és ez télen sincs másképp. A beltéri időtöltésen túl legyen szó egy-egy rövidebb túráról, festői panorámáról, vagy épp néhány izgalmas kültéri kalandról, a hidegebb hónapokban is érdemes mindegyiket feltűznünk a bakancslistánkra.

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.