Menü

Húsvéti dekoráció, amit gyerekekkel készíthetünk

Bár a húsvéti rokonlátogatás a hagyományos személyes formájában sajnos a járványhelyzet miatt idén nem kivitelezhető, vagy legalábbis nem tanácsos, ettől függetlenül a húsvéti hangulatot, húsvéti dekorációkat elkészíthetjük. A közös móka ráadásul hasznos időtöltés is unatkozó gyermekeinkkel.

Mivel most amúgy sem tudunk a boltokban dekorációt vásárolni, így kapóra jön a lehetőség, otthon, magunk készíteni. A tojásfestésről már írtunk bővebben, most a dekorációk készítése a feladat. Nagyon ötletesek a színes lufik, melyeket most elő lehet venni, s ki lehet tenni a lakás különböző pontjaiba.

Húsvéti ajtódíszeket is alkothatunk, ehhez mindössze egy koszorúalap szükséges, amit kidekorálhatunk húsvéti díszekkel. Ragasztópisztollyal, húsvéti elemekkel, szalagokkal pompás díszt tehetünk a bejárati ajtóra.

Hagyományos ünnepi asztaldíszünk a tojásfa, vagy a különböző technikákkal színesre festett tojásokkal tele kosár. Ha nem akarunk sokat bajlódni a tojásfával, akkor csak fogjunk néhány faágat vagy barkát, és lógassunk rájuk színes, kifújt tojásokat.

Modern megoldás egyszerű fahasábból nyuszit készíteni és a bejárati ajtó elé állítani, de egy nyuszifüzér is mutatós színes papírokból.

Vázákat is festhetünk, hiszen mindig akar egy-két használaton kívüli üveg, vagy váza, aminek új külsőt kölcsönözhetünk.

A húsvéti asztalt is ünnepi díszbe öltöztethetjük egy mutatós húsvéti asztali futó elkészítésével, vagy feldobhatjuk a terítéket törött és színesre festett üres tojáshéjjal, melyekbe kis figurákat, vagy édességet rejthetünk.

Sok helyen egy hatalmas csokor tulipán a legegyszerűbb és leghangulatosabb látványosság az asztalon, vagy rusztikus, vagy vintage stílusú húsvéti dekoráció is szemet gyönyörködtető.

Az otthon készíthető húsvéti díszekben az a legjobb, hogy nem kell hobbiboltokból drága kellékeket vásárolni, hanem az otthon is fellelhető ágakból, tojástartóból, üvegekből, virágokból, festékekből is készülhetnek csodás dekorációk, az alkotásoknak csak a képzelet szab határt, s ráadásul ebben a tevékenységbe bizony a legmorcosabb, unatkozó gyermekek is örömmel részt vesznek.

Mit kell tudni a jojobáról?

A Jojoba egy erős évelő örökzöld fás cserje, mely 4-4,5 m magasra nő meg. Hosszú gyökerei (akár 10-12m) és ehető gyümölcse van. Hosszú gyökereinek köszönhetően gyakorlatilag bármilyen körülmények között életben képes maradni, azonban elsősorban a száraz, kopár területeken érzi jól magát. A Jojoba Arizonában, Dél-Kaliforniában és Mexikóban őshonos.

Adaptogén gyógynövények: mik ezek, hogyan hatnak?

Stressz, álmatlanság, hangulatingadozás, állandó fáradtság – ha ezekkel a tünetekkel küzdünk érdemes szétnézni a gyógynövények, étrendkiegészítők terén!

Novemberi kerti teendők

Azt mondják, hogy az ősz szomorú, mivel lehullanak a levelek, elnyílnak a virágok és jönnek a borongós idők. Pedig erre érdemes máshogy tekinteni, főleg, ha szép és egészséges kertet vagy udvart szeretnénk.

Vigyázzunk a téli álomra húzódó sünökre

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület az őszi lombhullás kapcsán a téli álomra húzódó sünök védelmére hívta fel a figyelmet.

Hogyan öntözzük helyesen a kaktuszt

A kaktuszok koplalóművészek, és nagy mennyiségű vizet tudnak tárolni törzsükben. Így kell helyesen öntözni őket, hogy kellő módon fejlődjenek.