Menü

Húsvéti dekoráció, amit gyerekekkel készíthetünk

Bár a húsvéti rokonlátogatás a hagyományos személyes formájában sajnos a járványhelyzet miatt idén nem kivitelezhető, vagy legalábbis nem tanácsos, ettől függetlenül a húsvéti hangulatot, húsvéti dekorációkat elkészíthetjük. A közös móka ráadásul hasznos időtöltés is unatkozó gyermekeinkkel.

Mivel most amúgy sem tudunk a boltokban dekorációt vásárolni, így kapóra jön a lehetőség, otthon, magunk készíteni. A tojásfestésről már írtunk bővebben, most a dekorációk készítése a feladat. Nagyon ötletesek a színes lufik, melyeket most elő lehet venni, s ki lehet tenni a lakás különböző pontjaiba.

Húsvéti ajtódíszeket is alkothatunk, ehhez mindössze egy koszorúalap szükséges, amit kidekorálhatunk húsvéti díszekkel. Ragasztópisztollyal, húsvéti elemekkel, szalagokkal pompás díszt tehetünk a bejárati ajtóra.

Hagyományos ünnepi asztaldíszünk a tojásfa, vagy a különböző technikákkal színesre festett tojásokkal tele kosár. Ha nem akarunk sokat bajlódni a tojásfával, akkor csak fogjunk néhány faágat vagy barkát, és lógassunk rájuk színes, kifújt tojásokat.

Modern megoldás egyszerű fahasábból nyuszit készíteni és a bejárati ajtó elé állítani, de egy nyuszifüzér is mutatós színes papírokból.

Vázákat is festhetünk, hiszen mindig akar egy-két használaton kívüli üveg, vagy váza, aminek új külsőt kölcsönözhetünk.

A húsvéti asztalt is ünnepi díszbe öltöztethetjük egy mutatós húsvéti asztali futó elkészítésével, vagy feldobhatjuk a terítéket törött és színesre festett üres tojáshéjjal, melyekbe kis figurákat, vagy édességet rejthetünk.

Sok helyen egy hatalmas csokor tulipán a legegyszerűbb és leghangulatosabb látványosság az asztalon, vagy rusztikus, vagy vintage stílusú húsvéti dekoráció is szemet gyönyörködtető.

Az otthon készíthető húsvéti díszekben az a legjobb, hogy nem kell hobbiboltokból drága kellékeket vásárolni, hanem az otthon is fellelhető ágakból, tojástartóból, üvegekből, virágokból, festékekből is készülhetnek csodás dekorációk, az alkotásoknak csak a képzelet szab határt, s ráadásul ebben a tevékenységbe bizony a legmorcosabb, unatkozó gyermekek is örömmel részt vesznek.

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

Tisztítsd a klímát!

Azzal, hogy érkezik a meleg idő, lassan beindítjuk a klímákat, ehhez viszont elengedhetetlen az éves karbantartás, hogy se nekünk, se a berendezésnek ne legyen baja.

Vigyázzunk az utakon!

Magyarországon évente 15.000 vadkár történik. Ebből a szempontból az ősz a legveszélyesebb időszak, mert ilyenkorra tehető a vadak párzási időszaka, ilyenkor gyakoribbak a balesetek. Nagy kárunk származhat egy ilyen váratlan találkozásból, ezért különösen óvatosan kell vezetni az érintett útszakaszokon.

Télből tavaszba

A tavasz beköszöntével a nappalok hosszabbodnak, a hőmérséklet nő, a délutánok melegebbek és egyre több a napsütés. A természet újjászületése általában pozitív hatással van a hangulatunkra, mégis sokan panaszkodnak fáradtságra és levertségre. Mi lehet ennek az oka?

Ahogy véget ér a téli idő, egyre több a kullancs

Lassan véget ér a téli idő, egyre több a kullancs. A kullancscsípés és a Lyme kór veszélyét nem elég hangsúlyozni – a kirándulószezonnal ugyanis sajnos a kullancsszezon is indul minden évben.