Menü

Az igaz szerelem titka

Az igaz szerelem definíciója nem csak általános mintákat takar, hanem a saját elvárásainkat is ötvözi a mindennapi megközelítéssel.

Míg egyesek a párkapcsolatokat mindenekelőtt az egyéni igénykielégítés módszerének tekintik, addig mások szerint az igaz szerelem azt jelenti, hogy saját szükségleteinket a háttérbe helyezzük és az életünket gyakorlatilag a társunknak szenteljünk.

Az igazi szerelem egyáltalán nem a tökéletességről szól. Az igazi szerelemben vannak nehézségek, hiszen ettől lesz igazi. Lehetséges, hogy már a kapcsolat elején vannak problémák, az is lehet, hogy csak később jönnek a nehézségek. A lényeg, hogy ha ezt közösen megoldják, ha képesek együtt fejlődni, az megerősíti kapcsolatukat, mélyülnek az érzések, erősödik az összetartozás.

Az is előfordul, hogy több év együttélés után egyik vagy mindkét fél úgy érzi, hogy valami nem oké, és elkezd kifelé nézegetni. Szerintem ez a szerelem igazi próbája, hogy a felek, mit tesznek ilyenkor. Megpróbálják megoldani a helyzetet, önmagukba nézve megkeresni mi az, amin lehetne változtatni, hogyan tudnának fejlődni annak érdekében, hogy együtt maradjanak. Vagy megsértődnek, dühösek lesznek, a másikat okolják, és ezzel esélyt sem adnak maguknak, hogy rendbe hozzák kapcsolatukat.

Úgy gondolom attól lesz igazi a szerelem, hogy a legnehezebb szituációkban is együtt, közösen keresünk megoldást. Attól, hogy mindkét fél felismeri saját gyengeségeit, és megpróbál rajta változtatni. Attól, hogy megpróbálunk együtt fejlődni, egymásért.

Az igaz szerelem újabb jele, hogy erősítitek egymás önbizalmát. A bírálatok, a lenéző megjegyzések nagyon erősen rombolják az önbizalmat. Egy jól működő kapcsolatban nem kell önsegítő könyvek tömegeit olvasnod, hogy magadra találj. A párod erősít, ahogyan te is jó hatással vagy rá. Elfogadjátok egymás hobbiját, méltányoljátok a másik kedvenc időtöltését. Teljesen mindegy, hogy az egy sorozat a tévében vagy színházi darab.

Azonosak az értékeitek, hasonlóan gondolkoztok a pénzről, a munkáról, az erkölcsről, a családról. A spirituális gondolkodás erősen befolyásolja a párkapcsolatokat. A lelki értékek legalább annyira fontosak, mint az anyagi világ. Az igaz szerelem csak úgy működhet, ha az érzéseitek, a gondolkodás.

Biztonságban érzed magad a társad mellett. Óvjátok a kapcsolatot és egymást. Úgy érzed, társad szinte az őrangyalod. Mert az a partner, aki mellett nem érzed magad biztonságban, ő nem a lelki társad, ő nem a valódi szerelmed.

A kapcsolat mindkettőtökről szól, és nemcsak a társadról vagy rólad. Nem én vagyok fontos a kapcsolatban, hanem mi együtt vagyunk kerek egész. Akkor lehet közös jövőtök, ha elfelejted az én úgy gondolom kezdetű mondatokat, helyette pedig jöhet az úgy véljük vagy valami hasonló.

A zsigereidben érzed, hogy ez örök életre szól:

Egyszerűen tudod, amikor valami jól működik. Aztán pedig már nincs helye kételkedésnek és felesleges drámáknak, mint a korábbi kapcsolataidban.

Tudod, hogy az érzéseid nagyon igazak és számodra a lehető legtökéletesebb embert találtad meg, akivel együtt leélheted az életed.

Szerző: Udvari Fanni

Az önkéntelen emlékezet

Az önkéntelen emlékezet egy hirtelen villanás, amiből a múltunk egy korábbi részére nézünk vissza és ez az érzés olykor nagyon magával ragadó tud lenni. A kérdés, hogy honnét jönnek ezek? Hogyan keletkeznek? Ebben a cikkben az önkéntelen emlékek témáját járjuk körül.

Mentális egészség a mindennapokban

Március minden évben a mentális egészség hónapja. A szakmai szervezetek és közösségek ebből az alkalomból rendszeresen kampányokkal hívják fel a figyelmet a mentális egészség fontosságára és tudatosítására.

Így kezeld a nárcisztikust

Ne tűrjük, hanem kezeljük a nárcisztikust! Ez is lehetne a főcím, A nárcisztikus olyan személyiségtípus, amelyről számtalan könyvet és pszichológiai tanulmányt lehetne írni. Mi jellemzi ezt a személyiségtípust és hogyan lehet kezelni az ilyen embert?

A motiváció elvesztésének okai

A motiváció egy rendkívül összetett és sokrétű jelenség, amely számos biológiai, pszichológiai és környezeti tényezőt magában foglal. Az alábbiakban részletesebben is kifejtem a motiváció működését és a legfontosabb összetevőit.

Telefóbia: tényleg ennyire ijesztő egy hívás?

A telefonhívásoktól és a beszélgetésektől való félelem, azaz a telefóbia nem pusztán bogarasság, hanem a szociális szorongás egyik fajtája. Ezt az iszonyt a társas érintkezés különböző formái váltják ki, mint például enni, előadni vagy szerepelni mások előtt. Jelen esetben a riadtságot a jellegzetes, semmiből előtörő csörgés: a csengőhang, majd az azt követő kommunikáció váltja ki. Az idegesség skálája széles és színes: a finomabb zavartságtól és a bosszúságtól egészen a pánikolásig terjedhet.