Indítsuk jól a napot!
- Dátum: 2020.10.12., 02:59
- Martinka Dia
- aggódás, család, ébredés, edzés, elégedett, elindulás, elme, energikusság, félelem, fontossági sorrend, gyerek, hajnal, harmonikus, hétfő, indít, indul, ingadozik, kocogás, lélek, magabiztos, mosoly, nap, napkezdés, optimizmus, pozitív gondolat, reggel, reggeli, reggelizés, szokások., teendő, tervezés, test, testmozgás, vércukorszint, vidám
Mert ha már jött egy hétfő, vagy egy szimpla bármilyen reggel, olyan „reggel reggel”, amit nem annyira szeretünk, miért ne indíthatnánk azt olyan igazán jól? Ha már indul, indítsuk jól a napot!
A legtöbben nehezen sakkozzuk össze a reggeleket, pláne akkor, ha gyerekek is vannak a családban, irtó macera tud lenni egy reggeli elindulás, én magam is tudom. Pedig nem kéne, hogy így legyen!
Nekem a sport indítja be a reggelem, igaz tudom, nem vagyunk egyformák, nem mindenki szeretné egy kora reggeli edzéssel megfejelni a nehéz ébredéseit, reggeli, lassú magához téréseit, megértem. (De azért érdemes tenni egyszer egy próbát)
A reggeli edzésnek tudományos oka van, mivel éjjel pihentünk, így reggel teljes mértékben készen áll a testmozgásra szervezetünk. Ráadásul felfrissíti a testet, lelket, elmét. Jobban tudunk összpontosítani a napi feladatokra.
Állítsunk fel fontossági sorrendet!
Nagyon sokan elfoglaltak manapság és előfordul, hogy a hullámok összecsapnak a fejünk felett. Próbáljuk megtervezni a napi teendőket, lehet, hogy eltérünk tőle, de ha egy darabig tudjuk tartani, már az is egy keretet ad a mindennapoknak és szabályrendszert, logikát a sok kapkodás helyett. Tervezzünk!
Legyen pozitív a hozzáállásunk!
Induljunk, vagy próbáljunk meg vidám optimizmussal elindítani egy reggelt, több mosollyal, több pozitív gondolattal, több tervezéssel, kevesebb aggódással és félelmekkel.
Készítsünk magunknak egy tápláló és egészséges, gusztusosan megtálalt reggelit és dobozoljunk tízórait, ebédet, uzsonnát.
Ha egy negyed órával előbb felkelünk, vagy előző este bekészítünk mindent, egyáltalán nem kell emiatt versenyt futni reggel az idővel, s mégis a napi étkezéseink meg vannak oldva. Nagyon fontos! Az üres gyomorba bedobott harmadik kávé nem az egészséges és nyugodt, megfontolt életmódot tükrözi.
Tehát épp ezért a reggeli és első étkezést nem érdemes kihagyni, hiszen befolyásolja közérzetünket, energikusságunkat. Ha nem eszünk reggel, akkor vércukorszintünk ingadozni kezd.
Induljon zenével a nap! A zene jó hatással van a hangulatra, energiákkal tölt fel.
Teljesítsük a kitűzött napi feladatokat! A siker és a teljesítmény növelik az önbizalmat. Nincs jobb érzés annál, mint amikor kellemes fáradtsággal indulunk haza a munkahelyünkről. Ettől lehetünk magabiztosabbak, elégedettebbek, vidámabbak.
Egy reggel akkor indul igazán jól, ha meglátjuk benne a lehetőségeket, a szépséget. A pozitív hozzáállás segíti a napkezdést, még akkor is, ha alig van erőnk meg kedvünk felkelni az ágyból. Minden csak hozzáállás és döntés kérdése. A harmonikus és pozitív napkezdet mindössze szokásaink megváltoztatásán múlik, tegyünk érte!
Martinka Dia
Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?
A munkahelyi viszályoktól a jobb csapatmunkáig – a konfliktuskezelés művészete

A munkahelyi konfliktusok a legtöbb munkahelyen előfordulnak, hiszen emberek dolgoznak együtt, különböző személyiséggel, célokkal és kommunikációs stílussal. A konfliktus önmagában nem feltétlenül negatív – ha jól kezeljük.
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.