Indítsuk jól a napot!
- Dátum: 2020.10.12., 02:59
- Martinka Dia
- aggódás, család, ébredés, edzés, elégedett, elindulás, elme, energikusság, félelem, fontossági sorrend, gyerek, hajnal, harmonikus, hétfő, indít, indul, ingadozik, kocogás, lélek, magabiztos, mosoly, nap, napkezdés, optimizmus, pozitív gondolat, reggel, reggeli, reggelizés, szokások., teendő, tervezés, test, testmozgás, vércukorszint, vidám
Mert ha már jött egy hétfő, vagy egy szimpla bármilyen reggel, olyan „reggel reggel”, amit nem annyira szeretünk, miért ne indíthatnánk azt olyan igazán jól? Ha már indul, indítsuk jól a napot!
A legtöbben nehezen sakkozzuk össze a reggeleket, pláne akkor, ha gyerekek is vannak a családban, irtó macera tud lenni egy reggeli elindulás, én magam is tudom. Pedig nem kéne, hogy így legyen!
Nekem a sport indítja be a reggelem, igaz tudom, nem vagyunk egyformák, nem mindenki szeretné egy kora reggeli edzéssel megfejelni a nehéz ébredéseit, reggeli, lassú magához téréseit, megértem. (De azért érdemes tenni egyszer egy próbát)
A reggeli edzésnek tudományos oka van, mivel éjjel pihentünk, így reggel teljes mértékben készen áll a testmozgásra szervezetünk. Ráadásul felfrissíti a testet, lelket, elmét. Jobban tudunk összpontosítani a napi feladatokra.
Állítsunk fel fontossági sorrendet!
Nagyon sokan elfoglaltak manapság és előfordul, hogy a hullámok összecsapnak a fejünk felett. Próbáljuk megtervezni a napi teendőket, lehet, hogy eltérünk tőle, de ha egy darabig tudjuk tartani, már az is egy keretet ad a mindennapoknak és szabályrendszert, logikát a sok kapkodás helyett. Tervezzünk!
Legyen pozitív a hozzáállásunk!
Induljunk, vagy próbáljunk meg vidám optimizmussal elindítani egy reggelt, több mosollyal, több pozitív gondolattal, több tervezéssel, kevesebb aggódással és félelmekkel.
Készítsünk magunknak egy tápláló és egészséges, gusztusosan megtálalt reggelit és dobozoljunk tízórait, ebédet, uzsonnát.
Ha egy negyed órával előbb felkelünk, vagy előző este bekészítünk mindent, egyáltalán nem kell emiatt versenyt futni reggel az idővel, s mégis a napi étkezéseink meg vannak oldva. Nagyon fontos! Az üres gyomorba bedobott harmadik kávé nem az egészséges és nyugodt, megfontolt életmódot tükrözi.
Tehát épp ezért a reggeli és első étkezést nem érdemes kihagyni, hiszen befolyásolja közérzetünket, energikusságunkat. Ha nem eszünk reggel, akkor vércukorszintünk ingadozni kezd.
Induljon zenével a nap! A zene jó hatással van a hangulatra, energiákkal tölt fel.
Teljesítsük a kitűzött napi feladatokat! A siker és a teljesítmény növelik az önbizalmat. Nincs jobb érzés annál, mint amikor kellemes fáradtsággal indulunk haza a munkahelyünkről. Ettől lehetünk magabiztosabbak, elégedettebbek, vidámabbak.
Egy reggel akkor indul igazán jól, ha meglátjuk benne a lehetőségeket, a szépséget. A pozitív hozzáállás segíti a napkezdést, még akkor is, ha alig van erőnk meg kedvünk felkelni az ágyból. Minden csak hozzáállás és döntés kérdése. A harmonikus és pozitív napkezdet mindössze szokásaink megváltoztatásán múlik, tegyünk érte!
Martinka Dia
A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.
A mese, mint megküzdési stratégia

Sokat olvashatunk a mesélés, a mesék pozitív hatásáról, legyen szó az esti sztori hallgatásról, az óvodai történet mondásról vagy a felnőtteknek szóló mesebeli mondákról. Gyakran úgy gondolunk ezen alkotásokra, hogy azért csináljuk, mert a történetek erkölcsi tanítása fontos a gyerekek számára, sokat tanulhatnak belőle, ráadásul a mese a saját nemzeti hagyományunk, kultúránk része, és ezáltal megismerhetünk más nemzeteket, kultúrákat is.
Hogyan építsünk hatékony edzésrutint otthon?

Hogyan kezdjünk el edzeni anélkül, hogy drága bérletet kellene venni vagy edzőterembe járnunk? Aki az otthoni edzésre szavaz, nekik hasznos dolgokat hozunk mai cikkünkben.
Hogyan hat a közösségi média az életmódra?

Hogyan befolyásolja a közösségi média mindennapjainkat és miként találhatunk egészséges egyensúlyt a digitális világ és a valóság között? Hogyan hat a közösségi média az életmódra? Erre keressük a válaszokat.
Hatékony időgazdálkodás a mai modern világban

Hogyan kezelhetjük jobban a napjainkat, hogy több időnk maradjon a fontos dolgokra? Taktikákat kínálunk hatékony időbeosztásra a munka és szórakozás közötti egyensúly megtalálásához.