Indítsuk jól a napot!
- Dátum: 2020.10.12., 02:59
- Martinka Dia
- aggódás, család, ébredés, edzés, elégedett, elindulás, elme, energikusság, félelem, fontossági sorrend, gyerek, hajnal, harmonikus, hétfő, indít, indul, ingadozik, kocogás, lélek, magabiztos, mosoly, nap, napkezdés, optimizmus, pozitív gondolat, reggel, reggeli, reggelizés, szokások., teendő, tervezés, test, testmozgás, vércukorszint, vidám
Mert ha már jött egy hétfő, vagy egy szimpla bármilyen reggel, olyan „reggel reggel”, amit nem annyira szeretünk, miért ne indíthatnánk azt olyan igazán jól? Ha már indul, indítsuk jól a napot!
A legtöbben nehezen sakkozzuk össze a reggeleket, pláne akkor, ha gyerekek is vannak a családban, irtó macera tud lenni egy reggeli elindulás, én magam is tudom. Pedig nem kéne, hogy így legyen!
Nekem a sport indítja be a reggelem, igaz tudom, nem vagyunk egyformák, nem mindenki szeretné egy kora reggeli edzéssel megfejelni a nehéz ébredéseit, reggeli, lassú magához téréseit, megértem. (De azért érdemes tenni egyszer egy próbát)
A reggeli edzésnek tudományos oka van, mivel éjjel pihentünk, így reggel teljes mértékben készen áll a testmozgásra szervezetünk. Ráadásul felfrissíti a testet, lelket, elmét. Jobban tudunk összpontosítani a napi feladatokra.
Állítsunk fel fontossági sorrendet!
Nagyon sokan elfoglaltak manapság és előfordul, hogy a hullámok összecsapnak a fejünk felett. Próbáljuk megtervezni a napi teendőket, lehet, hogy eltérünk tőle, de ha egy darabig tudjuk tartani, már az is egy keretet ad a mindennapoknak és szabályrendszert, logikát a sok kapkodás helyett. Tervezzünk!
Legyen pozitív a hozzáállásunk!
Induljunk, vagy próbáljunk meg vidám optimizmussal elindítani egy reggelt, több mosollyal, több pozitív gondolattal, több tervezéssel, kevesebb aggódással és félelmekkel.
Készítsünk magunknak egy tápláló és egészséges, gusztusosan megtálalt reggelit és dobozoljunk tízórait, ebédet, uzsonnát.
Ha egy negyed órával előbb felkelünk, vagy előző este bekészítünk mindent, egyáltalán nem kell emiatt versenyt futni reggel az idővel, s mégis a napi étkezéseink meg vannak oldva. Nagyon fontos! Az üres gyomorba bedobott harmadik kávé nem az egészséges és nyugodt, megfontolt életmódot tükrözi.
Tehát épp ezért a reggeli és első étkezést nem érdemes kihagyni, hiszen befolyásolja közérzetünket, energikusságunkat. Ha nem eszünk reggel, akkor vércukorszintünk ingadozni kezd.
Induljon zenével a nap! A zene jó hatással van a hangulatra, energiákkal tölt fel.
Teljesítsük a kitűzött napi feladatokat! A siker és a teljesítmény növelik az önbizalmat. Nincs jobb érzés annál, mint amikor kellemes fáradtsággal indulunk haza a munkahelyünkről. Ettől lehetünk magabiztosabbak, elégedettebbek, vidámabbak.
Egy reggel akkor indul igazán jól, ha meglátjuk benne a lehetőségeket, a szépséget. A pozitív hozzáállás segíti a napkezdést, még akkor is, ha alig van erőnk meg kedvünk felkelni az ágyból. Minden csak hozzáállás és döntés kérdése. A harmonikus és pozitív napkezdet mindössze szokásaink megváltoztatásán múlik, tegyünk érte!
Martinka Dia
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!