Menü

Indítsuk jól a napot!

Mert ha már jött egy hétfő, vagy egy szimpla bármilyen reggel, olyan „reggel reggel”, amit nem annyira szeretünk, miért ne indíthatnánk azt olyan igazán jól? Ha már indul, indítsuk jól a napot!

A legtöbben nehezen sakkozzuk össze a reggeleket, pláne akkor, ha gyerekek is vannak a családban, irtó macera tud lenni egy reggeli elindulás, én magam is tudom. Pedig nem kéne, hogy így legyen!

Nekem a sport indítja be a reggelem, igaz tudom, nem vagyunk egyformák, nem mindenki szeretné egy kora reggeli edzéssel megfejelni a nehéz ébredéseit, reggeli, lassú magához téréseit, megértem. (De azért érdemes tenni egyszer egy próbát)

A reggeli edzésnek tudományos oka van, mivel éjjel pihentünk, így reggel teljes mértékben készen áll a testmozgásra szervezetünk. Ráadásul felfrissíti a testet, lelket, elmét. Jobban tudunk összpontosítani a napi feladatokra.

Állítsunk fel fontossági sorrendet!

Nagyon sokan elfoglaltak manapság és előfordul, hogy a hullámok összecsapnak a fejünk felett. Próbáljuk megtervezni a napi teendőket, lehet, hogy eltérünk tőle, de ha egy darabig tudjuk tartani, már az is egy keretet ad a mindennapoknak és szabályrendszert, logikát a sok kapkodás helyett. Tervezzünk!

Legyen pozitív a hozzáállásunk!

Induljunk, vagy próbáljunk meg vidám optimizmussal elindítani egy reggelt, több mosollyal, több pozitív gondolattal, több tervezéssel, kevesebb aggódással és félelmekkel.

Készítsünk magunknak egy tápláló és egészséges, gusztusosan megtálalt reggelit és dobozoljunk tízórait, ebédet, uzsonnát.

Ha egy negyed órával előbb felkelünk, vagy előző este bekészítünk mindent, egyáltalán nem kell emiatt versenyt futni reggel az idővel, s mégis a napi étkezéseink meg vannak oldva. Nagyon fontos! Az üres gyomorba bedobott harmadik kávé nem az egészséges és nyugodt, megfontolt életmódot tükrözi.

Tehát épp ezért a reggeli és első étkezést nem érdemes kihagyni, hiszen befolyásolja közérzetünket, energikusságunkat. Ha nem eszünk reggel, akkor vércukorszintünk ingadozni kezd.

Induljon zenével a nap! A zene jó hatással van a hangulatra, energiákkal tölt fel.

Teljesítsük a kitűzött napi feladatokat! A siker és a teljesítmény növelik az önbizalmat. Nincs jobb érzés annál, mint amikor kellemes fáradtsággal indulunk haza a munkahelyünkről. Ettől lehetünk magabiztosabbak, elégedettebbek, vidámabbak.

Egy reggel akkor indul igazán jól, ha meglátjuk benne a lehetőségeket, a szépséget. A pozitív hozzáállás segíti a napkezdést, még akkor is, ha alig van erőnk meg kedvünk felkelni az ágyból. Minden csak hozzáállás és döntés kérdése. A harmonikus és pozitív napkezdet mindössze szokásaink megváltoztatásán múlik, tegyünk érte!

Martinka Dia

Repülés terhesen: kockázatok, tippek és tanácsok kismamáknak a biztonságos utazáshoz

A terhesség alatti utazás sok kismama számára felmerülő kérdés, különösen akkor, ha repülővel történő közlekedésről van szó. Bár a modern légiközlekedés alapvetően biztonságos, a várandósság speciális élettani állapota miatt fontos a körültekintés, az orvosi ajánlások figyelembevétele és a megfelelő felkészülés.

Korán kelésre taktikák – hogyan válj reggeli emberré?

A korán kelés sokak számára komoly kihívást jelent, különösen akkor, ha az esti órákban aktívabbak, vagy rendszertelen az alvásuk. Pedig a korai ébredés számos előnnyel járhat: nyugodtabb reggelek, jobb időbeosztás, nagyobb produktivitás és kiegyensúlyozottabb napirend. Szerencsére a korán kelés képessége fejleszthető, és néhány egyszerű taktika segítségével bárki könnyebben alakíthat ki egészséges reggeli rutint.

Teendők otthon vihar idején

A nyári időszakban egyre gyakrabban fordulnak elő heves zivatarok, villámlással, erős széllökésekkel, jégesővel és hirtelen lezúduló csapadékkal. Bár a viharok többsége viszonylag rövid ideig tart, komoly károkat okozhatnak az épületekben, az elektromos hálózatban, valamint veszélyeztethetik az emberek biztonságát is.

Futólépésben – Plitvicei kalandon a Futamási Futócsapat

Június első hétvégéjén ismét útra kelt a Futamási Futócsapat, ezúttal a horvátországi Plitvicei Maratonra. Nem először jártunk ezen a különleges helyszínen, hiszen néhány évvel ezelőtt már megtapasztalhattuk, milyen érzés a világ egyik legszebb természeti környezetében futni.

Éttermi etikett – hogyan viselkedjünk a pincérrel, hogy mindenki jól érezze magát?

Az étterembe járás nemcsak az étkezésről szól, hanem egy társas helyzet is, ahol a viselkedésünk ugyanúgy hozzájárul az élményhez, mint az ételek minősége. Az éttermi etikett alapvető célja, hogy a vendég és a személyzet közötti kommunikáció gördülékeny, tiszteletteljes és hatékony legyen. Ennek egyik kulcseleme a pincérrel való kapcsolatunk.