Menü

Könyvajánló: Bocsáss meg, Rose Gold!

Általában normálisan olvasok, ám akad néhány kivétel, amikor olyan könyv kerül a kezeim közé, melynél folyamatosan közlöm a - például tévét néző - férjemmel, hogy „aztaaa” „nem hiszem el” „hát ez durva” „micsoda sztori” „jaj nagyon izgalmas, nem tudom letenni”, „úristen micsoda fordulat”. Nos, Stephanie Wrobel könyve ilyen.

Nézzük a cselekményt! Rose Gold Watts 18 éves koráig abban a hitben élt, hogy súlyos beteg. Az egész élete arról szólt, hogy orvostól orvosig járt és mindenféle betegséggel diagnosztizálták. Szondán át táplálták, a haja kihullott, a fogai teljesen tönkrementek, hiszen mindent kihányt, sőt, kerekesszékbe is kényszerült. Az anyja folyamatosan éheztette.

Rose Gold gyerekkorát az orvosok és a betegsége töltötte ki, csakis az anyja társasága maradt neki, aki viszont majdnem megölte.

A szomszédok mindent megtettek, adománygyűjtést szerveztek, mindenféle módon próbáltak segíteni, orvosok hada foglalkozott vele, de senki sem tudta kitalálni, mi a baj a lánnyal.

Egy nap azonban fény derült a sokkoló igazságra: anyja hazudott neki, a rendőrök letartóztatták. Rose Gold egyik napról a másikra hirtelen meggyógyult.

Patty Watts, Rose Gold anyja nagyon jól hazudott. A nő 5 évet ült a börtönben lánya szándékos megbetegítése miatt. Szabadulása után Rose békét köt anyjával és befogadja otthonába, két hónapos kisfia mellé.

A történet innentől elképesztően izgalmassá, feszültté, fordulatossá válik…Vajon meg lehet bízni az asszonyban, vajon Rose tényleg megbocsátott az anyjának, vajon tényleg kibékültek, vagy valamelyikőjük bosszút forral? S mi a helyzet Rose Gold halottnak hitt apjával, akiről kiderül, hogy él? S mit tudni a kisfiú, Adam sorsáról?

Az anya harcba kezd a lányával, akinek szintén megvan a maga terve az anyjával, apjával.

A könyv egy lebilincselő bosszúregény, váratlan fordulattal a végén. Vajon mindenki megfizet a végén?

A történet fájdalmas és nehezen emészthető, ugyanakkor izgalmas és fordulatos, nem lehet sejteni mi lesz a cselekmény vége. A regény két idősíkon fut – a jelenben, illetve megismerjük Rose Goldot korábbi éveiben.

A Chicagóban felnövő írónő, Stephanie Wrobel gyerekkorában hátizsákszám hordta ki a könyveket a könyvtárból. Diplomája megszerzése után szép karriert futott be a reklámiparban, de mindig is az írás volt az igazi álma. Miután férjével és kutyájukkal Londonba költöztek, minden idejét az írásnak szentelte, és ennek lett a gyümölcse a „Bocsáss meg, Rose Gold!”, amely 2020 egyik legnagyobb thriller szenzációjának bizonyult.

A történet végig vezet azon, hogy egy bántalmazott gyermekből hogyan lesz bosszúálló, bántalmazó anya. Felkavaró, azonban izgalmas pszichológiai thriller is. A műfaj kedvelőinek mindenképp ajánlom!

Martinka Dia

Eposzi bolygó foglalás – Dűne: Második rész

A Dűne: Második része máris az idei mozifilmek egyik legnagyobb, és legkomplexebb alkotása lett. Denis Villeneuve kultfilmet és eposzi nagyságú alkotást készített óriási uralkodó házakkal, galaktikus császárral, és egy kisebb sztárparádéval is. Frank Herbert regényéből nem könnyű jó sztorit csinálni, viszont a Dűne 2 olyan összetett nagyjátékfilm lett valamivel több, mint 2,5 órában amit mindenképp látni kell.

Reggae idők mozija

A nagyon várt Bob Marley: One Love -t azaz Jamaica és a reggae egyik kiemelt alakjának amerikai életrajzi filmjét nagyon bepromózták. A zene remek, a színész jól adja a főhőst, még ha kicsit jóképűbb is a kelleténél. A forgatásban bevonták a családot is. Remekmű született, vagy csak egy újabb zenei film a rajongóknak sablon elemekből és rengeteg klisével? Utánajártunk.

Út egy párkapcsolat mélyére és tovább

Justine Triet egy roppant érzékeny rendezőnő, akit a párkapcsolatok dinamikája érdekel, azon belül is az emberi ego empátiával való küzdelme. Fiatal életműve megkoronázást nyert az Arany Pálma-díjas, 5 Oscarra jelölt Egy zuhanás anatómiájával, ahol egy gyilkosság kivizsgálásán keresztül ismerhetjük meg egy író házaspár egykori közös életét. Remek színészek, pazar zene, rideg színek és fojtogató bírósági krimi hangulat. Lássuk a részleteket.

A periféria – Sorozatkritika

Lisa Joy és Jonathan Nolan viszonylag új sorozata, A periféria, William Gibson regényének alapjaira épül. A Periféria egy igazi keményvonalas sci-fi, rengeteg összetett történettel, csavarral. A sorozat világa egyszerre nyomasztó és izgalmas, a szereplői pedig emlékezetesek. A történet elejétől a végéig összetett, de a végére szinte minden összeáll.

Szükségünk van a méhészekre

Jason Statham (Feláldozhatók, Meg, Szállító) kivételesen egy egész szórakoztató projektbe repít minket, ahol kedvelt izomarcunk szupertitkos ex-katonaként (mi másként?) rendet tesz a gonosz hackerek közt. Ezt a koncepciót karolta fel a szebb napokat is látott rendező, David Ayer (Nehéz idők, Harag, Öngyilkos osztag). A főhősünk rezzenéstelen brit faarccal jön, lát és igazságot oszt. Az év B-filmje vagy aktuális maró társadalomkritika sok bunyóval? Nézzük a részleteket.