Menü

Ne ajándékozz húsvétra élő nyuszit!

Húsvétkor melyik gyerek ne örülne egy igazi, élő, pihepuha szőrű állatkának, a felnőttek többsége pedig ezt az óhajt is gyakran teljesíti a gyermek boldogsága érdekében, azonban nem szabad elfelejteni, hogy gondozásra szoruló élő állatokról van szó, nem plüssjátékról, melyet a sarokba hajít a gyermek, ha már nincs kedve hozzá.

A nagy vásárlásban sok szülő felelőtlen döntést hoz és úgy vásárol élő állatot, hogy nyuszit, csibét, hogy a gyermek pillanatnyi boldogságának eleget tegyen, az ajándékozás hevében nem gondolva az állattal járó felelősségről.

Az ünnepek elmúltával a csillogás megszűntével a kedves kis jövevény teher marad, melyektől sokan durva módon próbálnak meg megszabadulni. Az állat gondozásához már nincs kedvük, a szőr hullik, az ürülék bosszúságot okoz, a szagok zavaróak. Az állatot a kukába dobják, út szélén engedik el, de olykor a wc-be húzzák le – panaszkodnak sok esetben az állatvédők, akik sajnos durva, extrém esetekkel is találkoztak már sokszor.

Egy etetéshez szokott háziállat ember nélkül életképtelen, ha utcára dobják, hamar elpusztul, továbbá információim szerint a megunt házi kedvencet kidobni Magyarországon bűncselekmény, akár letöltendő börtönbüntetés is járhat érte.

Felelős állattartó az állat egész életére gondol, amikor állatot vásárol, ha pillanatnyi örömszerzés hajt minket, inkább vegyünk egy plüssnyuszit, az éppoly aranyos és pihepuha.

Az állatvédők tapasztalatai szerint a húsvéti nyulak többsége egy éven belül vagy elpusztul vagy gazdái kidobják.

A vásárlók körében divat lett kicsi nyulakat vásárolni, ezért gyakran árulnak egészen fiatal állatokat is. Fontos tudni azonban, hogy a kicsiknek a tejjel történő táplálását is biztosítani kell.

„A nyúl nem ugyanazt eszi, mint az ember, a vasárnapi ebéd maradéka tehát nem adható oda neki. Ugyanez vonatkozik a csokoládéra és hasonló nyalánkságokra. A legjobb, hogy ha a nyúl táplálékának alapját a boltokban kapható nyúltáp képezi, amely a fogak megfelelő kopását is elősegíti. Ez naponta friss zölddel, sárgarépával, karalábéval, retekkel és káposztával egészíthető ki. Fontos, hogy elegendő szénát is kapjon, mert az állatnak megfelelő mennyiségű rostra is szüksége van” - írja az MTI.

Egy élő állat nem trendi ajándék. Lássuk be, hogy a pillanatnyi öröm az ünnepek után gyorsan elmúlik. Az állatvédők tudatos vásárlásra, felelős állattartásra hívják fel a figyelmet. Ha mégis állatot vásárolt valaki és nem szeretné megtartani, akkor a www.ebangyal.hu vagy a www.orpheus.hu felületén lehet felvenni az állatvédőkkel a kapcsolatot.

Martinka Dia

Növények, melyek elűzik a kullancsokat

Egyre több embert fertőz meg a kullancs terjesztette halálos kór hazánkban. Tavaly az év első felében még jóval kevesebb esetet regisztráltak. A Lyme-kórt, amelyet egyes kullancsfajok terjesztenek, egyre több embernél mutatták ki hazánkban.

Fiókát találtam! – Mikor mentsünk, mikor ne?

Áprilistól augusztusig tart a fiókaszezon, ilyenkor rengeteg bejelentést kapnak a madármentők a segítségre szoruló madarakról. A legtöbbjük nem árvult el, ezért a legnagyobb segítség számukra az, ha nem fogjuk be, ha pedig már megtettük, a megtalálás helyén mielőbb elengedjük őket!

Mi mindenre jó egy mosogatógéptabletta?

A mosogatógép tablettáit köztudottan arra tervezték, hogy eltávolítsák a makacs foltokat és feloldják a zsírt a mosogatógépben, ám kevesen tudják, hogy nemcsak mosogatáskor érdemes őket használni. Még akkor sem árt beszerezni néhány tablettát, ha nincs is mosogatógépünk.

A Mecsek kincsei

Ha belföldön szeretnél eltölteni valahol egy kellemes hétvégét, akkor a Mecsek egy kiváló hely lehet erre. Rengeteg természeti csoda vár felfedezésre itt, és a sok erdős terület még a nyári melegben is hűvös kirándulóhelyet biztosíthat az idelátogatók számára. Hogyha ez nem lenne elég, az egyik legnagyobb vidéki város, Pécs is számtalan programmal várja a belföldi turistákat.

Hogyan legyen a medence vize kristálytiszta?

Ha úgy döntünk, beruházunk egy medencére, akkor fontos utánanézni annak is, hogyan érhető el a víz tisztán tartása. Hogyan érjük el, hogy a medence vize ne legyen a baktériumok táptalaja?