Menü

Mindenmentesség vagy mértékletesség?

Mindenmentes kaja, mindenmentes süti, mindenmentes receptek…Mit jelent mindez? Kell nekünk erre törekedni? Kell a mindenmentes élet?

Mert még a diéta ok, a paleo, a szénhidrátcsökkentett, a vegetáriánus, de már betört a köztudatba a mindenmentes, a vegán.

Milyen az, ami mindenmentes? A mindenmentes életmód olyan étrendet takar, mely mentes bizonyos az allergén anyagoktól, úgy mint: glutén, cukor, laktóz, tojás, magok, satöbbi

Azoknak, akik ezekre érzékenyek, allergiásak, valóban megoldás az olyan élelmiszerek használata, melyekkel elkészíthetik kedvenc ételeiket anélkül, hogy egészségügyi problémát okozzon számukra. Az ő esetük „tiszta sor”, helyzetük teljesen érthető, étkezéseik megoldhatóak és életmódjuk, nem pusztán „divathóbort”, nem az aktuális trendet követi, hanem nagyon is elfogadható és megértendő mód.

Számukra nincs olyan, hogy „csak egy falat” ebből-abból, vagy olyan, hogy „egy kis ez meg az belefér”, hiszen nekik komoly problémáik adódnak abból, ha nem tartják szigorúan és következetesen, tudatosan a számukra előírt étrendet.

De mi a helyzet azokkal, akiknek nincs egészségügyi problémájuk vagy intoleranciájuk adott élelmiszerektől, s mégis mindenmentes étkezésre törekednek?

Az egészséges életmód mindenki számára elérhető (lenne) melyet reform élelmiszerek segítségével is meg tud(na) valósítani, rendszeres mozgással, persze ez időigényesebb, mint kifizetni a kalóriamentes ételt. Pedig, ha mindenki mozogna, nem szorulna rá erre, hiszen megehetné a zabkását, a zabpelyhes sütit, anélkül, hogy meghízna.

Nem a reform ételekkel van a baj, hanem a felfogással, a kényelemmel, az aktuális trenddel, s nem árulok el nagy titkot, ha azt mondom, a szélsőségek, a hirtelen váltások sosem jók. Ha eddig mindent ettünk, akkor egyik napról a másikra drasztikusan megvonni mindent, igen megterhelő a szervezetre és az idegrendszerre nézve.

Véleményem szerint, aki nem szorul rá egészségi okokból, hogy mindentől mentes étrendet folytasson, ő fogyassza nyugodtan az egészséges életmód jegyében az összes tápanyagot, törekedjen a változatos étkezésekre, kerülje a szélsőségeket, az egyoldalú diétákat, a trendeket, és mozogjon, mert aki mozog, megengedhet magának több kalóriát, több szénhidrátot.

Fontos tisztában lennünk azzal is, hogy attól, hogy valami „mentes” még egyáltalán nem biztos, hogy egészséges, vagy nem hizlal, vagy épp nekünk való. Egy kókuszvirágcukor, vagy gyümölcscukor sem kalóriaszegény, vagy szénhidrátmentes, így egy fogyókúra szempontjából felesleges arra váltani, ha pedig a mértékletesség elvével dobálózunk ezeknél az ételeknél, nos azt megtehetjük a hagyományos ízvilágú, ám reform változatú egészséges ételekkel is.

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Ünnepi italok – nemcsak télre

Mostanság, hogy korábban van sötét, olykor hideg, borongós és barátságtalan arcát mutatja az időjárás, jólesik esténként bekuckózni valami finom, forró, szívmelengető téli itallal. Hiszen ki ne szeretné magát felmelegíteni egy bögre gőzölgő finomsággal?

Civilizációs betegségeink

A civilizációs betegségek esetében nem a fertőző vagy krónikus betegségekre kell gondolni, mégis mondhatni járványszerűen terjedő egészségügyi problémák. Mitől és hogyan alakulnak ki a civilizációs betegségeink?

Ezért fogyasszunk mindennap ánizst

Az ánizst egész magként és őrölt formában is beszerezhetjük. Számos vitamin és ásványi anyag található meg benne, például A- és C-vitamin, kalcium, magnézium, foszfor, kálium, szelén, mangán és vas. A hagyományos gyógyászat szerint az ánizs igen kedvezően hat a szervezetünkre, stimulálja például az idegrendszert, a méregtelenítést, az izmok regenerációját egyaránt. lássuk, miért érdemes még rendszeresen fogyasztani!

Hatásos légzőgyakorlatok

Légzőgyakorlatokat nemcsak rehabilitációs célból érdemes végezni, hanem azért is, hogy megőrizzük egészségünket, megnyugtassuk testünket, hanem lelkünket is. Megnéztük, hogyan iktathatjuk be őket a mindennapjainkba, és azt is, hogy mit nyerünk ezáltal.