Menü

A reflexológia tudománya

A reflexológia nem egyszerű masszázs, hanem sokkal több annál. A talpon, kézen, illetve fülön található reflexzónák tökéletesen tükrözik testünk különböző részeit, így az ezekre kifejtett ujjnyomással vagy más mechanikai, esetleg fényterápiás hatással javíthatjuk egyes betegségek vagy mozgásszervi panaszok tüneteit.

Bár alternatív gyógymódnak tűnik, a reflexológia mögött valójában komoly tudományos háttér rejlik. Államilag elismert egészségügyi szakterület, amit előszeretettel használnak kiegészítő kezelésként, ötvözve egyéb természetgyógyászati, valamint a hagyományos orvoslás módszereivel.

Na de akkor mi a különbség egy egyszerű masszőr, aki talpmasszázst is végez és egy reflexológus között. Erre egy példával tudunk a legkönnyebben választ adni: ismerni az egyes zónák elhelyezkedését a talpon nem egyenértékű azzal, hogy ezt a tudást valójában tudjuk is alkalmazni, így nem csak tüneti, hanem oki kezelést is végezve. Olyan ez, mint a nyelvtanulás. Egy idegen nyelv egyes szavait ismerni más, mint összefüggésekben, nyelvtanilag helyen kommunikálni.

A talpon rengeteg idegvégződés található, ráadásul testünk egy arányosan lekicsinyített mását tükrözik a talp különböző részei. Ráadásul a talpon arányaiban éppen akkora helyet foglal el egy szervünk vagy testrészünk, amekkora szerepe annak a való életben is van. Például a talpunk felső részén, a lábujjaink hegyénél található a fejtető, a homloküreg, a különböző agyi területek és a fej leképezése, ahogy pedig haladunk lentebb, a lábujjak tövei felé, ott találjuk a szem, a fül, a nyak és a légcső zónáit. A sarok közepe tájékán az ivarmirigyeket, fentebb, a talpunk közepén pedig a vese, a hasnyálmirigy, illetve a mellékvesék találhatók.

A testünk szervei és a talp zónái közötti kölcsönhatás miatt meglátszik a talpon az, ha valamelyik szerv nem működik megfelelően, illetve a talp megfelelő zónájára kifejtett nyomással javíthatjuk egyes szervek működését.

Persze nem minden esetben javasolt a reflexológia alkalmazása, ilyen például a lábtörés, műtét utáni időszak, trombózis vagy visszérgyulladás megléte, esetleg súlyos keringési rendellenesség. Na de milyen esetekben nyújt segítséget ez a speciális talpmasszázs? Szív- és érrendszeri zavarok, légzőszervi megbetegedések, méregtelenítés és fogyókúra során, emésztési zavarok, ízületi problémák, ivarszervi problémák, valamint veseproblémák esetén.

A reflexológia segítségével serkenthetjük a vérkeringést, erősíthetjük az immunrendszert, de fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő és méregtelenítő hatása is van, valamint közismert stresszoldó, nyugtató hatása is.

Diszhidrotikus ekcéma

Sok ember életében megjelennek különböző bőrbetegségek, melyek tünetei kellemetlenek, ilyen az ekcéma is, ellenben nem mindegy, hogy hol és milyen formában jelentkezik.

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A levegőminőség hatása a szervezetünkre

A levegő esszenciális az életben maradáshoz, mégis az iparral, a közlekedéssel, és sok más dologgal, aminek károsanyag kibocsájtása van szennyezzük azt. A rossz levegőminőség hosszú távon befolyásolhatja az egészségünket, így érdemes legalább a környezetünkben apró lépésekkel megóvni a levegőnket.

A hemokromatózisnál kerülendő élelmiszerek

A hemokromatózis egy olyan genetikai állapot, amely miatt a szervezet túl sok vasat halmoz fel. Ezért fontos a diéta során figyelni arra, hogy mely élelmiszereket kerüljük el, és melyeket ajánlott fogyasztani.