Menü

Könyvajánló: The Innocent Wife - Az ártatlanság börtönében

„Ha leteszem a könyvet, a szereplők még valamit nélkülem csinálnak. Így inkább le sem teszem” - olvastam a helyi könyvtárban a találó mottót, s ez a minap elolvasott könyvről szintén elmondható. The Innocent Wife - Az ártatlanság börtönében című regényt fejeztem be ma.

Az olvasás talán az egyik legjobb hobbi a világon. Akár egy női magazint, akár szépirodalmat, akár egy krimit vagy verset olvasok, az olvasás mindig kikapcsol, szórakoztató és pihentető is. Az olvasás előnyeiről már számtalanszor írtunk, s vitathatatlanul az egyik legjobb (nálam a sport mellett fej-fej mellett haladva) stresszcsökkentő tevékenység.

Sokan teszik le a voksukat a filmek mellett inkább, a könyvekkel szemben, ám az olvasni szeretők jellemzően sokszor csalódásnak tartják az irodalmi alkotások filmes feldolgozásait, mondván könyvben sokkal jobb. A filmnél adott egy gazdagon kidolgozott képi világ, az olvasás során azonban mi alkotjuk meg ezt a világot, éppen ezért tesz minket kreatívabbá az olvasás.

Amy Lloyd: The Innocent Wife - Az ártatlanság börtönében (eredeti cím: The Innocent Wife) 320 oldalas regénye pedig pont ilyen! Lebilincselően izgalmas thriller! A könyv 2018. június 06-án jelent meg, magyar fordítását pedig Iváncsics Irmának köszönhetjük, de nézzük picit bele a történetbe!

Samantha a húsz évvel ezelőtti gyilkosságért letartóztatott és börtönbüntetését töltő Dennis ügyének megszállottja lesz. Sam levelezni kezd a férfival, beleszeret és hátrahagyva régi életét hozzámegy feleségül, összeházasodnak. Mindent megtesz férje ártatlanságának bebizonyításáért, - melyről dokumentumfilm is készül - s amikor Dennis kiszabadul, összeköltöznek, azonban ahogy telnek a hetek, Sam furcsa dolgokra jön rá.

Vajon férje mégsem ártatlan és köze lehet egy fiatal lány, Holly brutális meggyilkolásához és több lány rejtélyes eltűnéséhez? Vajon akarja-e tudni az igazat a szerelmes feleség? Mi a valóság és mi köze Dennisnek a döbbenetes fényképekhez, melyet Sam a pincében talált?

Amy Lloyd „The Innocent Wife” című könyve briliánsan megírt, lebilincselő pszichológiai thriller.

A brit írónő Amy Lloyd a Cardiffi Metropolitan Egyetemen tanult irodalmat és kreatív írást. Fiatal íróként 2016-ban megnyerte a Daily Mail bestseller versenyét a The Innocent Wife – Az ártatlanság börtönében című regényével. Jelenleg Cardiffban él író párjával.

A fanatizmus sohasem csökken, csak átalakul

A Netflixen 2023-ban bemutatott négyrészes Beckham című dokumentum sorozat fordulatos és lebilincselő karrier összegzés a labdarúgó David Beckham életéről. Önértelmezésként is tekinthetünk az alkotásra mert részben a focista saját filmes gyártócége, a sport tematikájú műsorokkal és dokumentum filmekkel foglalkozó Studio 99 készítette.

Bob Dylan rajongósimogató amerikai folklórzene-fetisisztáknak

James Mangold az egyik legfelkapottabb amerikai rendező (Észvesztő, Logan, Az aszfalt királyai), aki ezúttal Bob Dylan pár, korai zenei évét álmodta vászonra, ahogy egy, a semmiből jött elveszett fiúból kezdetben folklórzenei sztár lesz majd később örök lázadóként kulturális jelenséggé, legendává válik. Az egyértelműen rajongóknak készült Sehol se otthon című mozi hihetetlen részletgazdagsága és jó zenéi ellenére is a legtöbb gálán csak jelölésekig vitte, nem véletlenül. Lássuk a részleteket.

Szemtől szembe: egy megunhatatlan klasszikus újra a vásznon

A zsaru-gengszter egymást kiegészítő kettősségének csúcspontja, a nálunk csak 1996-ban bemutatott 3 órás akcióeposz klasszikus, a Michael Mann által levezényelt Szemtől szembe. Itt a főhősök, akiket a zsáner két élő legnagyobbja, Al Pacino és Robert De Niro alakítanak, ugyanazon érme ellentétes, mégis egymással baráti, rokonlelkű oldalát jelképezik. A filmet most, az amerikai premierje szerinti 30. évfordulója alkalmából, rövid ideig újra műsorra tűzi digitálisan felújított (4K) változatban két budapesti mozi. Az egyik legjobb gengszter-, bűnügyi film, ami valaha készült.

Grecsó Krisztián élete stand-upban

Az Egy életem színházi előadássorozatban híres művészek mesélnek az életükről, a számukra meghatározó pillanatokról és történetekről. Ennek keretében Grecsó Krisztián, méltán felkapott kortárs író életrajzi stand-upjára voltam hivatalos pár napja az Átriumba, Budapesten. Beavatást nyertem a költő munkásságába, kalandos útjába a fővárosig és persze a szegvári gyerekkorának hol abszurd, hol kínos, de mindenképpen megmosolyogtató részleteibe. A remek hangulatú sírós, nevetős estről jöjjön egy élménybeszámoló.

Az utolsó tánc mindent megváltoztat

Az egykori szexszimbólum Pamela Anderson belenyúlt a tuti szerepbe, mikor eljátszotta Az utolsó showgirl vele egykorú, „kiöregedő” , magamutogató revütáncosát. A film meglepően jó kritikai fogadtatása mindenkit meglepett. Pedig egyáltalán nem érdemtelen a szakmai lelkesedés. Egy Coppola-palánta (a híres rendező unokája) levezényelte mozi sok ismert arccal (Jamie Lee Curtis, Dave Bautista) összeállt egy simán nézhető, beszélgetős művészfilmmé. A Las Vegas -i fények mögött is élnek emberek, akik igenis érdekesek, üzenik a látottak.