Menü

Kánikula kisbabával

Sokan szeretjük a nyarat, a strandolást, a nyaralást, az utazást, azonban kisbabánkat a nyári nagy melegben különösen óvni kell, hiszen a hőség rájuk nézve veszélyes lehet. néhány tanács betartásával elkerülhetjük a kánikula okozta kellemetlenségeket, problémákat.

A kiszáradás, a napszúrás, a túlhevülés, a hőguta, ezek mind nagyon veszélyes betegségek, ugyanis a babák szervezete érzékenyebben reagál a kánikulára, nyűgösebbek, nehezebben alszanak, kevesebbet esznek, többet kell itatni őket…stb.

Semmiképp sem kell túlöltöztetni őket nyáron, hőség idején az én fiam egy pelusban van és esetleg egy trikóban, vagy bodyban, így érzi jól magát és gyakran így is alszik éjjel is. A babák közérzete is változó a nyári melegben, hogy ezen kicsit segítsünk, mindig gondoskodjunk a megfelelő folyadékpótlásról, hiszen ők is szomjasak.

A csak anyatejes babákat a nagy hőségben sem kell külön itatni. Az anyatej bőven elég lesz nekik, ám a baba többször kérheti a szoptatást a nap folyamán. Tápszeres babákat kínáljuk meg gyakran vízzel, teával.

Ha tényleg extrém a hőség, akkor az anyatejes babákat is kínálhatjuk babavízzel.

A bőséges folyadékbevitel nagy melegben kiemelten fontos, ezért hívják fel rá a védőnők a figyelmet, hogy gyakran kínáljuk őket folyadékkal, vízzel, teákkal, magas víztartalmú gyümölcsökkel, levesekkel.

A cukrozott italok ebben az életkorban sem alkalmasak a szükséges folyadékbevitel pótlására, ezek felesleges, üres kalóriák, melyek árthatnak a kibújó fogacskáknak is.

Nyáron, ha lehet, fürdessük, zuhanyoztassuk le őket naponta többször, vagy utazáskor töröljük őket vizes ruhával, szivaccsal, hiszen nekik is nagyon melegük van.

Válasszunk könnyű anyagú, világos színű ruházatot, ne feledkezzünk meg a napellenzős sapkáról sem, a babakocsira pedig használjunk árnyékoló napellenzőt, napernyőt, ezek védenek a káros sugarak ellen, a sétát, kintlétet pedig semmi esetre se délelőtt 11 óra és délután 15 óra közötti időszakra tegyük, sokkal inkább a korai és késő délutáni, esti órákra időzítsük.

Otthon és a kocsiban a klíma egyszerű és gyors megoldásnak tűnhet, ám ezt óvatosan kapcsoljuk kisbaba, kisgyerek közelében, ugyanis egy rosszul beállított hőmérséklet könnyen a megbetegedésüket okozhatja.

Mindössze 6-8 foknyi különbség lehet a kinti levegőhöz képest, illetve figyeljünk arra, hogy sohasem közvetlenül a huzatban, vagy légáramlat alatt tartózkodjon a kicsi.

A klíma megfelelő tisztítás nélkül megbetegíthet, tartsuk karban, hívjunk hozzá szakembert, aki minden évben a szezon előtt kitisztítja a berendezést.

Újszülött babával egyáltalán nem ajánlott napozni, vagy napra menni. Ha strandolunk, mindenképpen kenjük be a picik érzékeny bőrét magas faktorú fényvédő krémmel, lehetőleg az 50 faktorú készítményeket vásároljuk, vigyázva arra, hogy a gyermek bőrét fokozatosan szoktassuk hozzá a naphoz.

Mindent a diszprexiáról

A programozott mozgásokban, melyek a csecsemő idegrendszeri érésétől függnek (pl.: kúszás, mászás), általában még nincsenek feltűnő eltérések. Később a kisdedkorban fejlődik a szenzoros érzékelés és integráció (szenzomotorika: az észlelés és a cselekvés egysége). A fejlődési diszpraxia a szenzoros integráció zavarainak egyfajta megnyilvánulása.

Ártalmatlannak tűnő, ám veszélyes dolgok a kiságyban

Lehet, hogy veszélytelennek, ártalmatlannak tűnő játékok és kiegészítők, ám valójában veszélyes dolgok, amiket feltétlen tartsunk távol a kiságytól, mikor a babánkat letesszük aludni.

Tényleg létezik a középső gyerek szindróma?

Okos elsőszülött vagy elhanyagolt középső esetleg traumatizált legkisebb gyerek? Mit mutatnak a statisztikák a születési sorrendről és a gyermek tulajdonságairól, habitusáról.

10 illemszabály, amit a gyereknek is tudnia kell

Mire tanítsuk a gyermekünket kiskorától kezdve, mely illemszabályokat illik tudnia? Természetesen a legjobb tanítás, ha a gyerek látja tőlünk a helyes viselkedést, hiszen öntudatlanul leutánoz minket.

5 kreatív szülő-gyerek program, ami a gyerekek fejlődését is segíti

Az együtt töltött minőségi idő semmivel sem pótolható a gyerekek szellemi és mentális fejlődése szempontjából, ráadásul a közös programok a szülőknek is segítenek a töltekezésben. Legyen szó például közös sütés-főzésről, meseolvasásról vagy mesehallgatásról, ezek a tevékenységek mind segítenek elmélyíteni a szülő és a gyerek közötti kötődést, támogatják a kicsik fejlődését, és nem utolsó sorban rengeteg boldog közös emléket is begyűjthetnek velük.