Menü

A stressz megbetegít?

Igen. Megbetegít a stressz, ez pedig bizonyított. Különféle jelek, tünetek mutatják, hogy a stressz milyen betegségek okozója lehet. Egyre több a stresszel kapcsolatos megbetegedés, ez pedig az emberek mentális is fizikai állapotán előbb-utóbb meglátszik. Ha az tünetek valamelyikét tapasztaljuk, lehet, hogy túl stresszes életet élünk és ideje változtatni.

Egyik ilyen jel, vagy tünet a kiütés. Ha váratlanul viszkető kiütéseket fedezünk fel magunkon, akkor a stressz is lehet az ok, bár sokan egyből allergiára, vagy járványra gondolnak. A stressz hatására az immunrendszer ugyanis legyengül, s sokkal érzékenyebben reagál a szervezetünk a környezet hatásaira.

Fogyás-hízás.

Vannak, akik az idegesség hatására fogyni kezdenek, s vannak, aki testsúlygyarapodást vehetnek észre, ez valószínűleg összefügg a stresszevéssel, amit a stressz hatására felszabaduló hormonok váltanak ki és ami miatt a hízás vagy a fogyás bekövetkezhet.

Ezen segít az egészséges nassolni való, jó, ha van ilyenkor nálunk egy zacskó olajos mag, proteinszelet, vagy egy turmix.

A fejfájás, illetve gyomorpanaszok, hasi görcsök a stresszes embereknél gyakran megfigyelhető. A migrén is gyakoribb és ezt szintén a stressz váltja ki, vagy fokozza a már meglévő panaszokat.

A gyomorégés pedig attól lehet, hogy az állandó idegesség hatására több gyomorsav termelődik és ez felfúvódáshoz, gyomorégéshez, görcsökhöz, hasmenéshez vezethet.

Állandó köhögés. Szintén pszichés eredetű, ahogy az is, hogy gyakrabban megfázunk. Mint említettem a stressz legyengíti az immunrendszert, emiatt könnyebben megbetegszünk. Ha ez gyakori, valószínűleg a stressz okozza.

Figyeljünk a jelekre, fent említett tünetekre! Egészségünk megőrzése érdekében gondoskodjunk arról, hogy megtanuljuk kezelni a mindennapi stresszhelyzeteinket. A stressz és a túlzott aggódás, idegeskedés, folyamatos feszültséghelyzetek egy idő után fizikailag is megbetegíthetik az embert. A hosszú ideig fennálló negatív stresszhatások komoly betegségeket válthatnak ki, ezért fontos a mielőbbi, hatékony stresszkezelés (stresszoldó technikák, légzésterápia, relaxáció, meditáció, kineziológia, rendszeres testmozgás, megfelelő étrendkiegészítők…stb.), melyhez adott esetben érdemes akár szakember segítségét kérni.

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba?

Ugye nem vesz senki élő nyuszit/csirkét/kacsát húsvétra ajándékba? Plüss nyuszi/csirke/kacsa vagy csoki nyuszi/csirke/kacsa a tökéletes választás! – olvasom az egyik állatvédő egyesület facebook oldalán és megmondom őszintén teljes mértékben egyetértek a felhívásukkal!

Munkahelyi motiváció?

Minden vezető sikeres cégre és lelkes munkatársakra vágyik, akik szakmailag kiválóak és minden nap a legjobb formájukat hozzák. A valóság azonban nem ilyen egyszerű. Még a legjobbnak tűnő munkatárs esetében sem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy ugyanolyan teljesítményt nyújt napról-napra, és mindig maximálisan eltökélt. Jó hír, hogy vezetőként nagyban befolyásolhatjuk, hogy egy dolgozó mennyire tudja és akarja kihasználni tehetségét! Lássuk, hogyan!

8 különleges és elragadó húsvéti tradíció a világ különböző tájairól

Itthon a locsolkodás, rokonlátogatás, családi körben elfogyasztott finom ételek és természetesen a tojásfestés. Ezek mindenki számára jól ismert húsvéti tradíciók, azonban más nemzeteknél eltérő szokások uralkodnak, ismerjük meg ezeket is!

Jön a gofri világnapja!

Édes emlékezésre hívjuk a kedves olvasókat! Már meg sem lepődünk az abszurdabbnál abszurdabb világnapokról olvasva, de most tegyünk egy kivételt és beszéljünk arról, hogy március 25-én van a gofri világnapja!

Milyen betegségeket szedhetünk össze házi kedvenceinktől?

Több kutatás is bizonyítja és természetesen ezzel egyet is értek, hogy a háziállatok tartása jót tesz az egészségnek, az életmódunknak. Ha azonban nem figyelünk a higiéniára, akkor sajnos betegségeket is elkaphatunk a kis kedvenceinktől.