A stressz megbetegít?
- Dátum: 2022.12.07., 04:33
- Martinka Dia
- képek:pixabay.com
- fejfájás, fogyás, gyomorégés, gyomorpanaszok, gyomorsav, hasi görcs, hasmenés, hízás, idegesség, immunrendszer, járvány, kiütés, megbetegít, migrén, nassolni való, protein, pszichés, stressz, stresszkezelés, szakember., technikák, vírus
Igen. Megbetegít a stressz, ez pedig bizonyított. Különféle jelek, tünetek mutatják, hogy a stressz milyen betegségek okozója lehet. Egyre több a stresszel kapcsolatos megbetegedés, ez pedig az emberek mentális is fizikai állapotán előbb-utóbb meglátszik. Ha az tünetek valamelyikét tapasztaljuk, lehet, hogy túl stresszes életet élünk és ideje változtatni.
Egyik ilyen jel, vagy tünet a kiütés. Ha váratlanul viszkető kiütéseket fedezünk fel magunkon, akkor a stressz is lehet az ok, bár sokan egyből allergiára, vagy járványra gondolnak. A stressz hatására az immunrendszer ugyanis legyengül, s sokkal érzékenyebben reagál a szervezetünk a környezet hatásaira.
Fogyás-hízás.
Vannak, akik az idegesség hatására fogyni kezdenek, s vannak, aki testsúlygyarapodást vehetnek észre, ez valószínűleg összefügg a stresszevéssel, amit a stressz hatására felszabaduló hormonok váltanak ki és ami miatt a hízás vagy a fogyás bekövetkezhet.
Ezen segít az egészséges nassolni való, jó, ha van ilyenkor nálunk egy zacskó olajos mag, proteinszelet, vagy egy turmix.
A fejfájás, illetve gyomorpanaszok, hasi görcsök a stresszes embereknél gyakran megfigyelhető. A migrén is gyakoribb és ezt szintén a stressz váltja ki, vagy fokozza a már meglévő panaszokat.
A gyomorégés pedig attól lehet, hogy az állandó idegesség hatására több gyomorsav termelődik és ez felfúvódáshoz, gyomorégéshez, görcsökhöz, hasmenéshez vezethet.
Állandó köhögés. Szintén pszichés eredetű, ahogy az is, hogy gyakrabban megfázunk. Mint említettem a stressz legyengíti az immunrendszert, emiatt könnyebben megbetegszünk. Ha ez gyakori, valószínűleg a stressz okozza.
Figyeljünk a jelekre, fent említett tünetekre! Egészségünk megőrzése érdekében gondoskodjunk arról, hogy megtanuljuk kezelni a mindennapi stresszhelyzeteinket. A stressz és a túlzott aggódás, idegeskedés, folyamatos feszültséghelyzetek egy idő után fizikailag is megbetegíthetik az embert. A hosszú ideig fennálló negatív stresszhatások komoly betegségeket válthatnak ki, ezért fontos a mielőbbi, hatékony stresszkezelés (stresszoldó technikák, légzésterápia, relaxáció, meditáció, kineziológia, rendszeres testmozgás, megfelelő étrendkiegészítők…stb.), melyhez adott esetben érdemes akár szakember segítségét kérni.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!