Menü

Ha változásra van szükséged az életben - ötletbörze

Néha úgy érezzük, elég a megszokásból, itt az ideje változtatni. Ilyenkor nekiállunk szelektálni, elmegyünk a fodrászhoz, új stílust keresünk az öltözködésben vagy otthon, a lakásban. A teljesség igénye nélkül vessünk egy pillantást rá, milyen lehetőségeink vannak, ha vágyunk az életünk javítására vagy csak egy kis rendszerezésre, újdonságra.

Stílusváltoztatás

Legyen szó ruhákról vagy bútorokról, az interneten sok ötletet gyűjthetünk. A Pinterest nagy segítségünkre lehet. Ha éppen költözünk, még több lehetőségünk is van valami újdonságot kipróbálni. Nem szükséges nagy dolgokra gondolni, és a legtöbb eszközt szerencsére használtan is be tudjuk szerezni.

A hűtő és a spájz rendszerezése

Ha legközelebb boltban járunk, érdemes beszerezni néhány új üveg tárolóedényt, amik új színt visznek az otthoni rendszerezésbe. Pakoljuk át a hűtőt és a kamrát, így átnézzük, mink van otthon, megszabadulunk a már lejárt termékektől, kitakaríthatunk, és egy tiszta zugot varázsolhatunk az otthonunkba.

A szoba átrendezése

Egy-két apró új bútordarab – akár használtan – nem nagy költség, de feldobhatja az otthoni környezetet. Azonban nem is muszáj másikat vásárolni. Elég, ha az otthoniakat egy alapos takarításnak vetjük alá, majd átrendezzük a szobát. Ez is új arculatot kölcsönöz a szobának, és új érzéssel tölt el bennünket.

Egy apró terület újradekorálása

Válasszunk ki egy sarkot a házban vagy éppen a teraszunkat, és alakítsunk ki ott egy meditatív sarkot, ami kényelmes, otthonos számunkra, és ahol ki tudunk kapcsolni egy-egy nehezebb nap után.

Tervezzük meg előre a heti menüt!

Nagyon jó spontánnak lenni, de a rohanó hétköznapok során jólesik néha egy kis felkészültség is. Ezért érdemes a hétvége egyik napjából kevés időt arra szakítani, hogy megtervezzük a következő heti főfogásokat, így semmi nem érhet készületlenül. Így könnyebb új fogásokat is kipróbálni.

Alakíts ki egy új szokást!

Egy-egy új szokáshoz sok ismétlés szükséges. Határozzunk el valamit, és csináljuk következetesen 30 napon keresztül. Ez kimozdít minket a komfortzónánkból, és segít az egészséges új szokások kialakításában is.

A reggeli rutin átalakítása

Számomra nagyon fontos a reggeli rutin: hogy kiszámítható legyen, és fel is töltsön, ezáltal energikusan kezdhessem az új napot. Ha vannak olyan szokásaink, amik régóta a reggeli rutin részét képezik, pedig nem vagyunk velük megelégedve, itt az ideje, hogy kitartással kiiktassuk őket, és a helyére mást építsünk be. Például a közösségi média reggeli csekkolása helyett olvashatunk néhány oldalt az aktuális könyvünkből, vagy vezethetünk hálanaplót, de az is remek, ha a csendet hallgatjuk egy csésze tea társaságában.

Randi

Vigyük el magunkat egy randira! Öltözzünk fel szépen, sminkeljünk, csináljuk meg a hajunkat, vásároljunk virágot, egy doboz csokit, vagy valamit, aminek általában nagyon örülünk, és üljünk be egy kávézóba sütizni, kávézni, vagy egy étterembe vacsorázni. Fontos, hogy saját magunk számára is értékesek legyünk, és magunkért tegyünk meg dolgokat, ne másokért. Hallgassunk a saját véleményünkre!

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?

Cipősdoboz akció - csatlakozz!

„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!