Menü

Ha fázunk, hát fűtünk, de mivel is?

A téli időszakban nem elegendő csak a fedett otthonunkba húzódni. A kényelmet és a komfortot az adja meg, ha a kinti hideg ellenére a lakásunkban kellemes meleg van. Hogy milyen módon érhetjük mindezt el?

Az otthoni fűtésre számos különböző megoldások léteznek, és a választás függ a rendszer kialakítási lehetőségétől, az energiaforrásokhoz való hozzáférésétől, a beruházás mértékétől, valamint annak fenntarthatóságától is. Íme néhány elterjedt fűtési megoldás:

Gázfűtés: A gázfűtés egy elterjedt és hatékony módszer, amely esetében gázkazán vagy gázkonvektor szolgáltatja a meleget és a rendszer általában a városi gázellátási hálózatra kapcsolódik.

Elektromos fűtés: a radiátorok, a padlófűtés, az elektromos konvektorok, az elektromos fűtőpanelek és az elektromos kandallók tartoznak ebbe a kategóriába. Az elektromos fűtés rugalmas, könnyen telepíthető és más-más helyiségek esetében szabályozhatóságot kínál.

Olajfűtés: ahol nincs kiépített gázvezeték, ott az egyik lehetéséges megoldást az olajkazán vagy olajradiátor jelentheti.

Fa- vagy pelletfűtés: Tűzifa vagy fa pellet használatával működő kályhák és kazánok révén a fa- vagy pelletfűtés környezetbarát alternatíva lehet. A pellet olyan apróra préselt fa vagy más biológiai anyag, amelyekből granulátumot készítenek.

Szilárd tüzelésű kályhák és kandallók: a kályha vagy a kandalló a fa vagy más szilárd tüzelőanyag égetésével adja a meleget.

Hőszivattyúk: A levegő-víz hőszivattyúk vagy talajvíz hőszivattyúk az év nagy részében hatékonyan hasznosítják a környezeti hőt a fűtéshez.

Napenergia: az alternatív megoldások egyik kedvelt változata a napkollektorok segítségével megvalósuló fűtés. A napenergiát lehet hasznosítani a melegvíz- vagy fűtési rendszerekhez is, amelyek általában tetőre vagy falra szerelhetők.

Gőzkazánok és radiátorok: ma már kevésbé alkalmazott megoldás, de régebbi épületekben még mindig megtalálható.

kép forrása. pexels.com

Tűzveszély a lakásban! Mitől lehet veszélyes az advent?

Minden évben több tucat lakástűz ad munkát a tűzoltóknak ünnepekkor. A legtöbb tűz adventi koszorúkból és karácsonyfákból keletkezik, de hasonlóképpen veszélyesek az óvatlanul elhelyezett karácsonyi dekorációk is.

Elment a hangod? – Így kezeld

Biztosan sokan ismerik az érzést, amikor elmegy a hangjuk, de azért nem kell megijedni, pár nap alatt rendeződik, viszont érdemes pár praktikát kipróbálni, hogy segítsük a gyógyulást.

Idén is lesz Mikulásgyár!

November 29. és december 21. között megrendezik ismét programjaikat a Mikulásgyár dolgozói, szervezői, hogy segítsenek a rászoruló gyerekeken!

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

Gardróbrendezés: őszből a télbe

Az évszakváltásokkal általában együtt jár egy kisebb számvetés is, legyen az jelen helyzetben egy jól átgondolt gardróbrendezés. Mivel az időjárás egyelőre nincs összhangban a naptárral – és valószínűleg már sohasem lesz a régi ‒, így a nagy ősz végi szekrénypakolásra ott van számunkra az egész december és az ünnepi időszak.