Menü

Az acerola jótékony hatásai

Számos makro- és mikrotápanyag forrása, biológiailag aktív fitokemikáliákat tartalmaz, fitonutriensekkel és más antioxidánsokkal van tele, ami elegendő ok arra, hogy fogyasztása a napi rutin részévé váljon.

Ne feledjük: ez a gyümölcs harmadik a sorban a legtöbb természetes C-vitamint tartalmazó növények között.

Az acerola egy cserjeszerű fa gyümölcse, amely Közép- és Dél-Amerikában, Mexikóban és a Karib-szigeteken őshonos. Barbadosi cseresznye, nyugat-indiai cseresznye néven is ismert, ám a cseresznyeszerű megjelenése ellenére a citrusfélék családjába tartozik. Egykor csak ezen országok bennszülöttjei fogyasztották, de a táplálkozási profilja és szuperélelmiszer mivolta miatt, ma már az egész világon élvezik. Az acerolafán cseresznyeszerű bogyók nőnek, amelyek a népi gyógyászatban is használatosak. Ízét általában édesnek, illatosnak írják le, és nyersen vagy ételekhez hozzáadva fogyasztják. Nagy mennyiségben tartalmazza a következő tápanyagokat: albumin, kalcium, kálium, foszfor, vas, niacin (B-3-vitamin), foszfor, riboflavin, tiamin. Gazdag szénhidrátokban és rostokban, de mindenek előtt kimagasló C-vitamin-tartalma teszi szuperélelmiszerré.

Melyek az acerola bizonyított egészségügyi előnyei?

Az acerola különféle kivonatainak és tisztított fitonutrienseinek antioxidáns aktivitását különböző in vitro vizsgálatok segítségével vizsgálták az elmúlt években. Kiderült, hogy az egészségre gyakorolt ​​jótékony hatásai leginkább a C-vitaminban való gazdagságának köszönhetők.

A különböző C-vitamin-tartalmú gyümölcsök és azok relatív mennyiségének elemzése során az acerola minden mást felülmúlt, különösen biotermesztés esetén. A jelentések szerint a gyümölcsben nagyobb mennyiségű C-vitamin van, mint a narancsban és az eperben, az A-vitamin igen jelentős forrása is.

A C-vitamin szükséges tápanyag, vízben oldódó vitamin, amely nem raktározódik el a szervezetben, ezért naponta kell pótolni. Erős antioxidáns, segít megelőzni a szabadgyökök okozta károkat és bizonyos betegségeket. Kezeli a cukorbetegséget.

Az acerolában található erőteljes antioxidánsok hozzájárulnak a szervezet megtisztításához a veszélyes méreganyagoktól. A benne rejlő karotinoidok segítenek megóvni a szem és a bőr egészségét, míg a bioflavonoidok javítják a kognitív funkciókat és megakadályozzák az életkorral összefüggő egyéb betegségek kialakulását.

A brazil cseresznye antioxidánsok változatos keverékét tartalmazza, beleértve a karotinoidokat és a bioflavonoidokat, amelyek semlegesítik a szabadgyökök hatásait a szervezetben. A szabad gyökök a sejtanyagcsere melléktermékei, amelyek hatására az egészséges sejtek rákos sejtekké alakulhatnak át, de más súlyos betegségeket is előidézhetnek. Laboratóriumi vizsgálatok szerint az acerolakivonatok a tüdődaganat bizonyos szakaszaiban akadályozzák a kóros sejtnövekedést.

Ahhoz, hogy a szervezet normális ütemben működjön, szabályoznia kell az anyagcserét. Az egyik legfontosabb vitamincsoport, amely segít ebben az a B-vitamin család. Ezek a vitaminok, beleértve a niacint, a riboflavint és a folsavat a hormonrendszer építőkövei, mindegyik fellelhető az acerola gyümölcsben.

Bár az acerola nem tartalmaz annyi rostot, mint sok más gyümölcs, de jelentős mennyiségben van jelen benne. Az élelmi rostok elősegítik a táplálék zökkenőmentes áthaladását a gyomor-bél traktuson, ami enyhíti a székrekedést, puffadást, hasmenést, görcsöket és a súlyosabb problémák, például a gyomorfekély tüneteit. Az acerola helyreállítja a bélműködést azáltal, hogy gondoskodik a felesleges folyadék kiürüléséről. Igazi gyógymód bélinfluenza esetén.

A C-vitamin olyan tápanyag, amely fokozza az elasztin és a kollagén termelődését. Az acerola így nemcsak a striák és a cellulitisz megelőzésében, hanem kezelésében is élen jár. Az acerola A-vitamin- és karotinoidtartalmának köszönhetően segít megőrizni a látás egészségét. A fogyás nagyszerű szövetségese, mivel rostot tartalmaz.

A sokoldalú rozmaring

A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.

Melyik sófajta a legegészségesebb?

Bár fontos a szervezetünknek, nagy mennyiségben mégsem ajánlott a fogyasztása. Miért van ez így, és melyik fajta mire való, melyiket érdemes fogyasztani? Nézzük a legegészségesebb sófajtákat!

Mit kell tudni az inozitról?

Az inozit a B-vitaminok csoportjába tartozik, melynek szorongásoldó hatást tulajdonítanak, és egyes vélemények szerint kiváló altatószer is. Szerepe van az idegek ingerület-továbbításában és a zsírok szervezeten belüli transzportjában. Szöveteinkben, például a májban, a vesében glükózból (szénhidrátból) keletkezik. Nagy mennyiségben tárolja a gerincvelő, az az agyfolyadék, az agy, innen erős leterheltség mellett felhasználásra kerül.

Mit kell tudnunk a B9 vitaminról?

A B9-vitamin egyik formájaként ismert folsav az élelmiszerekben természetesen előforduló folát szintetikus változata. A folsav fontos a szervezet számára, mivel szabályozza az új, egészséges sejtek, köztük az oxigént szállító vörösvértestek létrehozását. A szervezet nem képes folsavat előállítani, ezért az egészséges táplálkozás vagy a B9-vitamint tartalmazó étrend-kiegészítők szedése segíthet megelőzni a vérszegénység kialakulását. Általában az élet vitaminjaként emlegetik.

A goji bogyó hatásai

A Goji bogyó, vagy ahogy a népi kultúrában nevezik a „Semfűfemfa”, angolul wolfberry néven ismert növény, alkalmazott funkcionális gyógynövény, mely a kínai gyógyászatból származik. Antioxidáns hatása, magas bioaktív anyag tartalma miatt, szupergyümölcsé.