Menü

Télen még fontosabb, hogy segítsünk!

Tudom közhely, de gondoljunk csak bele, ha mindenki csak egy kicsit segítene, csak egy picit hozzátenne, csak egy keveset adna, mennyire nagy segítséget jelentene az állatmenhelyeknek! Ha kicsit többen vinnénk meleg takarót, plédet, tápot, szalmát, bármit! Kutyamenhelyen jártunk a családdal.

Nem először persze, hiszen szokásunk már, csak mindig másik menhelyet látogatunk meg a fiaimmal, s viszünk kutyatápot, meleg plédeket, otthon feleslegessé vált használt takarókat. Mi lakótelepen élünk, sajnos soha nem volt kutyánk, de átérzem az állattartás felelősségét, a gondoskodás fontosságát. Ők is olyanok, mint a gyerekek. Családtagok.

Aki gondolkozik rajta, hogy vállaljon egy kutyust, az látogasson el előbb a lakóhelyéhez legközelebbi menhelyre, vigyen adományt, segítsen, ismerkedjen az ottani kutyusokkal, gyűjtsön tapasztalatot s ha tud vigyen tápot, szalmát, ez télen fokozottan fontos és hatalmas segítség nekik.

Biztos találunk otthon olyan holmit, amivel mi is támogathatjuk a mentett, gazdátlan kutyákat. A segítségnyújtás eme formája nélkülözhetetlen a menhelyek számára!

Mivel tudjuk őket támogatni?

Nagy segítség lehet a használt, de tiszta pléd, törölköző, ágynemű huzat, lepedő, pokróc, ágytakaró, szalma (párna, paplan nem, mert ezt szétrágják a kutyusok). Jól jön a rizs, tészta, levespor, leveskocka (akár nemrég lejárt szavatosságúak is). Jól jönnek a tisztítószerek, gumikesztyűk, zacskók, zsákok minden mennyiségben, ezenfelül kutyatáp, kutya szalámi, konzerv, vagy bármilyen kutyaeledel, illetve pénzbeli támogatás. Ez rengeteg dolog!

Állattartóként is ha belegondolunk, láthatjuk, hogy amire nekünk otthon szükségünk van a kutyánk vagy cicánk mellett, az egy több száz állatot ellátó menhelyen többszörös mennyiségben kell.

Lényeges, hogy az adományba vitt holmik legyenek jó minőségűek, hiszen csak így lehet őket ténylegesen használni. A gyenge anyagú, egy használat után eltörő eszközökkel nem lehet dolgozni. Így, ha ilyesmivel szeretnéd segíteni a menhelyi munkát, válassz minőségibbet.

Nagyon sok helyen lehetőség van az állatok sétáltatására is, szívesen veszik a segítséget!

A legtöbb egyesület, menhely a közösségi oldalán, illetve a honlapján is folyamatosan tájékoztat arról, mire van éppen szüksége, érdemes követni az oldalaikat.

Sajnos nagyon sok gazdátlan kutya van az országban, ezen a helyzeten pedig a szilveszteri tűzijátékozás csak rontott, nagyon sok a kóbor kutya, legyünk hálásak azoknak, akik erre áldozzák minden szabadidejüket és segítik ezeket az állatokat. Hatalmas köszönet az állatvédőknek!

Tavaszi takarítás és lakásfrissítés

A klasszikus tavaszi nagytakarítás mindig örök téma, de ezen kívül egy lakásfrissítésről is érdemes egy pár gondolatot írni. Hogyan varázsoljunk friss, tavaszi hangulatot otthonunkba?

Hogyan kezeljük a tavaszi fáradtságot?

Bár a tavasz sokak számára energiát ad, egyesek mégis fáradtabbnak érzik magukat a változó évszakok miatt. Mai cikkünk segíthet a tavaszi fáradtság kezelésében, tippeket adhat a hangulati ingadozások kezelésére és arra is, hogyan erősíthetjük meg a mentális egészségünket.

Magyarország legkülönlegesebb kirándulóhelyei tavasszal

A tavasz az egyik legjobb időszak a túrázásra Magyarország hegyvidékein és környezetében. A természet újjáéled, a virágok nyílni kezdenek, és a kellemes hőmérséklet ideális a hosszabb sétákhoz, kiránduláshoz. Az alábbiakban néhány csodálatos túraútvonalat, tavaszi látnivalót nézhetünk meg, amelyeket érdemes felfedezni az év korai szakaszában.

Tavaszi méregtelenítés: Hogyan tisztítsuk meg a testünket és a lelkünket?

A tavaszi méregtelenítés remek alkalom arra, hogy testileg és lelkileg is felfrissüljünk. A tél után, amikor hajlamosak vagyunk több nehéz ételt enni és kevesebb időt tölteni a szabadban, itt az ideje, hogy egy kis figyelmet fordítsunk a méregtelenítésre

A hegymászás művészete, avagy hegyek és élmények

Hegymászókat interjúvolni mindig érdekes és izgalmas lehetőség, hiszen ezek az emberek rendkívüli teljesítményeket érnek el. Kíváncsi voltam, hogyan alakul ki ez a szenvedély, milyen a hegymászók élete, mi motiválja őket, milyen élményeik és kihívásaik vannak. Kontár Nándor és Kepsta Viktor hegymászókkal beszélgettem.