Télen még fontosabb, hogy segítsünk!
- Dátum: 2025.01.01., 10:13
- Martinka Dia
- képek: pixabay
- adomány, állattartás, felelősség, gazdátlan, gondoskodás, gyűjtőpont, internet, kölyökkutya, közhely, kutyaeledel, kutyaház, kutyamenhely, lakóhely, mentett kutyák, négylábúak, példamutatás, petárda, pléd, segítség, számít, takaró, támogatás, tűzijáték
Tudom közhely, de gondoljunk csak bele, ha mindenki csak egy kicsit segítene, csak egy picit hozzátenne, csak egy keveset adna, mennyire nagy segítséget jelentene az állatmenhelyeknek! Ha kicsit többen vinnénk meleg takarót, plédet, tápot, szalmát, bármit! Kutyamenhelyen jártunk a családdal.
Nem először persze, hiszen szokásunk már, csak mindig másik menhelyet látogatunk meg a fiaimmal, s viszünk kutyatápot, meleg plédeket, otthon feleslegessé vált használt takarókat. Mi lakótelepen élünk, sajnos soha nem volt kutyánk, de átérzem az állattartás felelősségét, a gondoskodás fontosságát. Ők is olyanok, mint a gyerekek. Családtagok.
Aki gondolkozik rajta, hogy vállaljon egy kutyust, az látogasson el előbb a lakóhelyéhez legközelebbi menhelyre, vigyen adományt, segítsen, ismerkedjen az ottani kutyusokkal, gyűjtsön tapasztalatot s ha tud vigyen tápot, szalmát, ez télen fokozottan fontos és hatalmas segítség nekik.
Biztos találunk otthon olyan holmit, amivel mi is támogathatjuk a mentett, gazdátlan kutyákat. A segítségnyújtás eme formája nélkülözhetetlen a menhelyek számára!
Mivel tudjuk őket támogatni?
Nagy segítség lehet a használt, de tiszta pléd, törölköző, ágynemű huzat, lepedő, pokróc, ágytakaró, szalma (párna, paplan nem, mert ezt szétrágják a kutyusok). Jól jön a rizs, tészta, levespor, leveskocka (akár nemrég lejárt szavatosságúak is). Jól jönnek a tisztítószerek, gumikesztyűk, zacskók, zsákok minden mennyiségben, ezenfelül kutyatáp, kutya szalámi, konzerv, vagy bármilyen kutyaeledel, illetve pénzbeli támogatás. Ez rengeteg dolog!
Állattartóként is ha belegondolunk, láthatjuk, hogy amire nekünk otthon szükségünk van a kutyánk vagy cicánk mellett, az egy több száz állatot ellátó menhelyen többszörös mennyiségben kell.
Lényeges, hogy az adományba vitt holmik legyenek jó minőségűek, hiszen csak így lehet őket ténylegesen használni. A gyenge anyagú, egy használat után eltörő eszközökkel nem lehet dolgozni. Így, ha ilyesmivel szeretnéd segíteni a menhelyi munkát, válassz minőségibbet.
Nagyon sok helyen lehetőség van az állatok sétáltatására is, szívesen veszik a segítséget!
A legtöbb egyesület, menhely a közösségi oldalán, illetve a honlapján is folyamatosan tájékoztat arról, mire van éppen szüksége, érdemes követni az oldalaikat.
Sajnos nagyon sok gazdátlan kutya van az országban, ezen a helyzeten pedig a szilveszteri tűzijátékozás csak rontott, nagyon sok a kóbor kutya, legyünk hálásak azoknak, akik erre áldozzák minden szabadidejüket és segítik ezeket az állatokat. Hatalmas köszönet az állatvédőknek!
Ikigai, a japánok hosszú életének titka
Megannyi trükköt, praktikát, életmódbeli tanácsot olvashatunk az interneten, amikkel egészségesebbé és hosszabbá tehetjük életünket. A japánoknak egy igen kiforrott, régmúltba visszanyúló szabályrendszere van erre, és lássuk be, nekik bevált.
Motiváló tanácsok újévre
Egy szempillantás alatt átléptünk a 2025-ös esztendőbe, ilyenkor magunk is elgondolkozunk, vajon a saját kis életünkben mit tehetünk, hogy azt kiegyensúlyozottabban, motiváltabban, egészségesebben élhessük. Persze minden napra is tekinthetünk új kezdetként, új lehetőségként, de mint közhelyesen tudjuk, sokan újévtől szeretik elkezdeni megvalósítani a fogadalmaikat.
A következőkben néhány apró tippel szeretnénk segíteni olvasóinkat.
Szerencsehozó vagy elvivő falatok, avagy mit együnk és mit ne újévkor
Múlt cikkemben a szilveszteri és újévi népszokásokat, hiedelmeket gyűjtöttem csokorba a világ minden tájáról, melyek talán már kicsit háttérbe szorultak, azonban az étkekkel kapcsolatos babonák még mai napig foglalkoztatják az embereket.
Újévi hagyományok itthon és a világban
Mindannyian jól ismerjük az itthoni szilveszteri szokásokat: az ünnepi ételeket, a „tiltólistás” ételeket és szokásokat, anyukám lencselevesét, amit minden évben akaratom ellenére illően megeszek, a szerencsehozó malacot, a koccintásokat.
A tűzijáték használat szabályai és veszélyei
A tűzijáték termékek forgalmazását, illetve felhasználását Magyarországon kormányrendelet szabályozza. A vonatkozó jogszabály értelmében december 28-ától december 31-éig vásárolhatunk pirotechnikai termékeket.