Menü

Amit a citromos víz fogyasztásáról tudni érdemes

Rengeteg sztárdiéta és egészséggel foglalkozó oldal ír a citromos víz fogyasztásának jótékony hatásáról, ezért összeszedtük, amit erről tudni érdemes.

Mondani sem kell, hogy mennyire fontos, elegendő vízzel lássuk el szervezetünket, ahogy azt sem, hogy az egészséges táplálkozást és a vitaminok, ásványi anyagok bevitele is elengedhetetlen. Sok helyen olvasni, hogy ajánlják a citromos víz ivását, sőt, ezt sokan éhgyomorra. Az a hír járja, hogy ez felgyorsítja az anyagcserét és könnyebben folynak le a nem kívánt kilók rólunk. Nos, nem teljesen elvetélt ötlet ez, de azért ez nem mindenkinek ajánlott.

Azt tudjuk, hogy egy felnőtt ember szükséges napi folyadékbevitele nagyjából 3 liternél optimális, de ez csak egy szám, hiszen befolyásolhatja a szükségelt szintjét egy sportolási lehetőség, vagy például a hőmérséklet. Ebben nyugodtan iktathatunk olyan folyadékokat, ami nem víz, azaz lehet leves, turmix, smoothie is. A legjobb az, ha a lehető legtöbb folyadék víz formájában érkezik, hogy ezt felturbózzuk, adhatunk hozzá például citromot. A citrom igen sok C-vitamint, flavonoidot, antioxidánst tartalmaz, illetve rosttartalma is magas.

Itt jön a nagybetűs DE. Fogyasszuk nyugodtan, viszont ne gondoljuk azt, hogy napi egy citrom elég ahhoz, hogy fedezze a napi C-vitamin bevitelünk adagját, mert bizony nem elég hozzá. Az tény, hogy a citrom támogatja a bélrendszer működését, ellenben nem fogja önmagában leolvasztani a felesleget mondjuk a pocakunkról. Azoknak, akiknek magasabb a gyomorsav szintjük, egyáltalán nem ajánlott reggeli éhgyomorra inni, mivel a citrom savassága erősíti a refluxos tüneteket. Na, de azért van jótékony hatása is, ne ijedjünk meg. A citrom remek immunerősítő, amit nem érdemes lobogó forró vízbe rakni, mivel a C-vitamin nem éli túl a magas hőfokot. A citromsav káliumot is tartalmaz, ami segít a szív- és érrendszer helyes működését fenntartani.

A szájban lévő baktériumok egy részével is elbánik, ettől pedig frissebb lehelettel leszünk gazdagabbak. Fáradtabb, stresszesebb időszakokban frissítőként is helytáll, a kávé koffein hatását is képes növelni. A citromlében lévő antioxidánsok küzdenek az oxidatív folyamatok ellen, így bőrünk egészségesebb lesz tőle. Amire viszont oda kell figyelni, hogy ne vigyük túlzásba a fogyasztását, mert a gyomorsavnak nem mindig tesz jót, és arra is ügyeljünk, hogy mindig kellően hidratáljunk mellé, azaz igyunk több vizet, mint szoktunk. Fogmosás után közvetlenül ne igyunk citromlevet, mivel a fogzománcot erősen károsíthatja.

A citromos víz fogyasztása egészéges, ellenben nem mindegy, hogy mikor és mennyit iszunk belőle. Reggel, éhgyomorra kerüljük, de napközben bátran fogyasszuk, de figyeljünk arra, hogy kellő mennyiségű vizet is vegyünk magunkhoz utána.

Ne tiltsd, tanítsd

Sokan úgy gondolják, hogy a gyerekek egészséges fejlődésének kulcsa az édességek teljes tiltása. Azonban a szakemberek egyre inkább arra figyelmeztetnek, hogy a tiltás nem feltétlenül vezet jobb eredményhez – sőt, sokszor éppen az ellenkező hatást váltja ki.

Hőálló csokoládé lenne a nyár édességforradalma?

Csak képzeljük el: 35 fok árnyékban, a kezünkben egy szelet csoki… és mégsem olvad szét két perc alatt. Ugye, milyen szép álom? Pedig, ha létezne igazán hőálló csokoládé, az nemcsak a nassolás szerelmeseinek tenne jót, hanem az édességipart is fenekestül forgatná fel.

Mi az a vízikefír és hogyan készül?

A kristálygomba, vagy más néven vízikefír, egy fermentálható anyag, mely cukros vízből pezsgő, enyhén savanykás italt varázsol. Egyre többen fedezik fel hazánkban is ezt a különleges erővel bíró nedűt, amely nemcsak emésztést segít és gyulladást csökkent, hanem életet lehel a hétköznapokba is. Az alábbi cikkben megismerhetjük a használatát, a gondozását, és azt is, hogy hogyan válik belőle egy pohár kortyolható frissítő.

Amit megeszünk, őt megölheti – Miért nem etethetjük a kutyát akármivel?

A kutyák az ember legjobb barátai, és sok gazdi hajlamos „családtagként” kezelni kedvencét – ez természetes. Azonban amikor az étkezésről van szó, fontos megérteni, hogy a kutyák emésztőrendszere és táplálkozási igényei nagyon különböznek az emberekétől. A „csak egy falat nem árt” hozzáállás komoly egészségügyi kockázatokhoz vezethet. Miért nem szabad etetni a kutyákat bármivel?

Szotyola az egészségért

Apró magocskák, melyek általában szürke-fehér csíkosak, legtöbbet a boltok polcain mosolyognak szembe velünk egy-egy zacskóba csomagolva. Finomság, de egészség is ücsörög a csomagokban.