Menü

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

A csecsemővel való utazás különleges élmény lehet – de csak akkor, ha jól felkészülünk. A baba komfortja és biztonsága az első, de a szülő nyugalmát is nagyban meghatározza, hogy minden kéznél van. Összegyűjtöttem azt a pár alapvető dolgot, amit sosem szabad otthon hagyni, ha babával indulunk útnak.

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

1. Pelenkázócsomag – minden eshetőségre

Ne csak pelenkákat csomagoljunk, hanem mellé nedves törlőkendőt, pelenkázóalátétet, popsikrémet és zacskókat is a használt pelenkákhoz. Soha nem lehet tudni, mikor és hol kell pelenkát cserélni.

2. Tápszer vagy anyatej és az etetéshez szükséges eszközök

Ha nem szoptatunk, akkor szükség lesz tápszerre, steril cumisüvegre, forralt vagy palackozott vízre. Anyatejes babáknál is érdemes mellszívót vagy tejtároló edényt vinni, ha hosszabb utazás várható. Én a tápszeres üvegben lévő anyatejet, tápszert kimérve, adagolva készítettem a táskába, melyet csak melegíteni kellett útközben.

3. Tartalék ruhák – nem csak a babának

Egyik pillanatban még mosolyog, a másikban már le is bukta magát vagy minket. Legyen nálunk több váltás ruha a babának, és legalább egy maguknak is, ha a szükség úgy hozza és lehetőleg ne a bőrönd legaljén legyen.

4. Kedvenc játék vagy alvós rongy – „nyunyóka”

Az otthon illata és megszokott tárgyai megnyugtatják a babát. A kedvenc plüss, alvókendő vagy rágóka igazi mentőöv lehet az utazás során.

5. Baba takaró vagy kendő

Sokoldalú és helytakarékos: lehet belőle takaró, napellenző, szoptatós kendő, vagy éppen pelenkázóalátét. Nem érdemes kihagyni!

6. Gyógyszerek és elsősegély

Lázcsillapító, lázmérő, orrszívó, fertőtlenítő, sebtapasz – ez mind-mind legyen egy mini babás elsősegélycsomagban. Utazás közben a legkisebb kellemetlenség is nagy gondot okozhat.

7. Cumik – több is!

Ha a baba cumizik, legyen legalább 2-3 darab tartalékban, különösen hosszabb útra. Könnyen leesnek, eltűnnek – és természetesen a legrosszabb pillanatban.

8. Babakocsi vagy hordozó

Az úti cél függvényében döntsünk: babakocsi, kenguru, csatos hordozó? A lényeg, hogy a baba kényelmesen és biztonságban legyen.

9. Napsütés és időjárás elleni védelem

Kalap, bababarát naptej, napernyő a babakocsihoz, esővédő vagy melegebb ruházat – mindig tájékozódjunk az időjárásról, és készüljünk fel minden eshetőségre.

10. Iratok: útlevél, TB-kártya, oltási könyv

Ha külföldre megy a család, akkor a baba útlevele elengedhetetlen. De belföldön is legyen nálunk a TAJ-kártya és az oltási kiskönyv, ha orvoshoz kellene fordulni.

Bár a lista hosszúnak tűnhet, sok minden kis helyre is elfér, ha ügyesen pakolunk. Készítsünk listát előre, és pipáljuk ki, ami már a táskában van. Jó utat, kellemes nyaralást és szép élményeket kívánok!

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?

Hűsítő nyári gyógynövények

A gyógynövények sokasága elérhető akár egy szépen kialakított, parkosított kertben is, vagy a konyhakertben, többet használhatunk a nyári melegben is.