Gyors fogyás speedfitnessel
- Dátum: 2012.04.12., 07:29
- Vaskó Gábor
A télen felszedett súlyfölösleg leadásában hatékony segítséget nyújt a speedfitness és a helyes táplálkozás.
A konditermi edzéshez képest sokkal kellemesebb izommunkára ad lehetőséget egy húszperces speedfitness edzés, mely felér egy másfél-két órás kemény konditermi tréninggel. A hatásfokának köszönhetően elegendő egy héten kétszer edzeni, így az izomzat is ki tudja pihenni az intenzív megterhelést.
A speedfitness meglehetősen gyorsan segíti kialakítani az optimális zsír-izom arányt, ami fokozza a szervezet energiafelhasználását, még nyugalmi állapotban is több energiát éget el a szervezetünk. Aki felfújt, nagy izmokat szeretne, az ne válassza a speedfitnesst, viszont aki szálkás, tömör izomzatra vágyik, az nem fog csalódni.
A téli mozgásszegényebb életmód után érdemes fittebbé varázsolni a testünket, a speedfitnessel még a strandszezon előtt látványos eredményt érhetünk el. Nemcsak a testsúlyunk és a derékbőségünk fog csökkeni, hanem javul az erőnlétünk, a munkatűrő képességünk, nő a vitalitásunk, amit az élet más területein is kamatoztathatunk.
A speedfitness hatását természetesen fokozza az egészséges táplálkozás, az alacsonyabb kalóriabevitel. Egyes kimutatások szerint Magyarországon kétszer annyi zsiradékot és koleszterint fogyasztanak az emberek, és a szükségesnél három-négyszer annyi kónyhasót visznek be a szervezetükbe.
Az egészséges táplálkozás nem azonos a diétával és a koplalással, mint ahogy sokan gondolják. Változatosan kell étkeznünk, az ételeket és italokat megfelelő mennyiségben és arányban kell fogyasztani, és rendszerességet kell kialakítani. A szervezetünk számára fontos energiát adó tápanyagokat (fehérjéket, zsírokat, szénhidrátokat) be kell vinnünk a szervezetünkbe, valamint az energiát nem adó tápanyagokat (vitaminokat, ásványi anyagokat, nyomelemeket) is rendszeresen fogyasztanunk kell. Az étkezésnél a hangsúly tehát a változatosságon, a rendszerességen és a mértékletességen van, a speedfitnessel kiegészítve gyors és látványos eredményt érhetünk el.
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.