Menü

Kipróbáltam, működik, de csak átmenetileg

A 90 napos diéta az egyik legnépszerűbb és legismertebb fogyókúrás módszer. Nem véletlenül, hiszen könnyen tartható, rostokban gazdag és ráadásul rendkívül hatékony is (ideig, óráig), köszönhetően a sok zöldségnek és gyümölcsnek.

A diéta lényege a szétválasztás. Ez azt jelenti, hogy egy adott napon mindig egyféle táplálékot fogyasztunk, így a gyomrot nem terheljük, könnyen lebontja az elfogyasztott ételt. A napok sorrendje szabott, azt kötelező tartani: vagyis a fehérjenappal indulunk, amit követ a keményítőnap, aztán jön a szénhidrátnap és végül a gyümölcsnap. Aztán kezdődik minden elölről, egészen 90 napon keresztül.

A fogyókúra alatt havonta egyszer, de a 90 nap alatt minimum kétszer víznapot kell tartani, amely csakis a gyümölcsnap után következhet. Fontos még tudni, hogy délelőtt szigorúan csak gyümölcs fogyasztható, ebédre és vacsorára pedig az adott napon előírt táplálék.

Én is kipróbáltam ezt a diétát és nem kellett csalódnom. Valóban látványos fogyás érhető el vele. A 90 nap kezdetben egyáltalán nem tűnik hosszúnak. Eleinte az ember minden egyes napon talál valami örömet az étkezésben, azonban, ahogy múlnak a hetek úgy kíván egyre nagyobb önuralmat, visszafogottságot a szétválasztás. Kitartás nélkül tehát ne is vágjunk bele, mert enélkül ez sem működik.  Viszont, ahogy fogynak a napok, úgy fogynak a kilók is és ez ösztönözheti a diétázót arra, hogy vigye véghez, amit elkezdett.

A harmadik hónap végéhez közeledve egyébként a gyümölcsnap jelentette számomra a legnagyobb örömöt, mert akkor korlátlan mennyiségben, igen változatosan válogathattam össze a gyümölcsöket.

A víznap rendkívül megterhelte az idegeimet, legalábbis nekem, ingerült, ingerlékeny voltam, alig vártam az estét, hogy végre véget érjen a nap.

Fontos tudni, hogy ezt a diétát utazás, vagy hosszabb távollét alatt is könnyen betarthatjuk, hiszen babkonzerv, vagy hús salátával, kalács, gyümölcs bárhol kapható. Ez tehát nem kifogás. Ugyanakkor arra is készüljön fel mindenki, aki belevág, hogy a 90 nap végeztével a korábbi, berögzült szokások, adagok mind a múltba vesznek majd: utána jóval kevesebbet eszünk, mert összemegy a gyomrunk, sokkal többet iszunk majd, ami szintén jó.

Az eredeti 90 napos diéta leírásában az szerepel, akkor tudja a diétázó megtartani a súlyát, ha további 90 napon keresztül csak gyümölcsöt fogyaszt délelőttönként. Ezt én nem tartottam be, s nálam a jojóeffektus újra működésbe lépett? vagyis mintegy egy év múlva ismét túlsúllyal küszködtem.

Szerintem ez a diéta csak átmeneti megoldást jelent. Úgy hiszem, életmódváltás nélkül nem lehetséges a tartós fogyás és az ideális testsúly elérése.

Fotó: sxc.hu

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.