Menü

Az egyszerű, de nagyszerű gyümölcs

  • Dátum: 2013.02.18., 21:57

Az almának több mint ezer fajtája létezik, és mindegyikben számos értékes ásványi anyag található. Megtalálható benne a fehérje, rostanyag, keményítő, sók, cukor, csersav, almasav. E mellett magas a foszfor, a vas, és a nátriumtartalma. Nem mellékes az sem, hogy hazánkban is számos fajtája megtalálható és elérhető.  

Majdnem csodaszer

Nem hiába tartja a mondás: naponta egy alma távol tartja az orvost. Ahogy a gyümölcsök nagy része, az alma is gyógyító hatású, segíti megszabadítani szervezetünket a kórokozóktól és méreganyagoktól.

Az alma többek között nagyon jó hatással van az alábbi betegségek, fertőzések ellen:
- ételmérgezés, bélhurut, vérhas, coli baktérium okozta bélfertőzés
- székrekedés nélkül képes gyógyítani a hasmenést, szabályozza a bélműködést, tisztítja a húgyutakat
- gyógyítja a reumát, a köszvényt, és hatásos húgykő ellen
- kiválóan gyógyítja a höröghurutot, és a felső légúti betegségeket.

Tartalmaz A, B és C-vitamint.

Az alma savas gyümölcs ugyan, de a szervezetet mégis lúgosítja, hiszen organikus sói semlegesítik a fehérje bomlástermékeiből származó savakat.

Savanykásat vagy az édesebbet?

Jó tudni, hogy másként hat az édes, s másként a savanyú alma. Édes almát a székrekedésben szenvedőknek érdemes fogyasztaniuk, vagy a vérszegényeknek, míg a savanykásabbat mindazok, akik túltápláltak, vagy reumás fájdalmakkal küzdenek.

Mindkét fajtájú alma hatásos vértisztító, nagyon hasznos továbbá mindazoknak, akik érelmeszesedésben szenvednek, vagy gyenge a szívműködésük, esetleg aranyerük van. Hölgyeknek a menstruációs zavarok megszüntetésére.

Az almában található pektin csökkentheti a vér koleszterinszintjét is, ami a szívbetegségek és a szívrohamok fő rizikófaktora. A rendszeresen fogyasztott gyümölcs segít a megfelelő koleszterinszint megtartásában. A pektin továbbá megköti a vastagbélben a rákkeltő anyagokat, ezért gátolhatja a bélrák kialakulását. E mellett segít a szervezetből kiüríteni az ólmot, a higanyt és más mérgező nehézfémeket. A városban élő kismamáknak és gyermekeknek ezért ajánlott napi egy alma elfogyasztása.

Héjától a csutkáig

Az alma minden porcikáját érdemes elfogyasztani. Ha lehet, inkább ne pucoljuk meg, mert a héjában számos antioxidáns található. A csutkát sem tanácsos eldobni, hiszen az értékes jódot tartalmaz.

Fotó: sxc.hu

Ultrafeldolgozott élelmiszerek

Amikor belépünk egy üzletbe, kedvünkre vásárolunk a polcokról, de valószínűleg sokszor azt se tudjuk, hogy konkrétan milyen élelmiszer került a kosárba. Pedig a boltokban rengeteg a feldogozott termék, ilyen az ultrafeldolgozottak köre is.

Reggelizéssel kapcsolatos tévhitek

Ahányféle diéta és trend, annyiféle útmutatás az étkezésekről. Tények és tévhitek a reggeliről, pro és kontra.

Ashoka jótékony hatásai

Az Ashoka szó szerinti jelentése: „gondok nélkül”. A hinduk egyik legfontosabb fája, amely egész India szerte honos.

Szezonális zöldségek májusban

Elérkezett az a tavaszi hónap, amikor a piacon már csupa friss és szezonális zöldséget találhatunk. Érdemes tudni, miért fontos ezeknek az idény zöldségeknek a fogyasztása, és hogyan csempészhetünk többet belőlük az étrendünkbe. Felejtsük el végleg a telet, és készüljünk tápanyaggal és vitaminokkal teli friss ételekkel a nyárra!

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!