Menü

Máratövismag, a méregtelenítő

  • Dátum: 2013.03.12., 13:00

Tavasszal különösen úgy érezzük, hogy a természettel együtt testünk is felfrissülésre vágyik. A téli „álom” , a meleg szobában eltöltött idő után szabad levegőre, mozgásra, a szervezet méregtelenítésére van szükségünk.

A máj a szervezet "vegyi laboratóriuma", fontos szerepet játszik az ember egészségének és működésének fenntartásában. E szervünk termeli az epét, amely a zsírok lebontásához szükséges. Méregteleníti azokat a toxikus anyagokat, amelyek kívülről kerülnek be a szervezetbe, vagy különböző anyagok lebontása során keletkeznek. Gondoskodik a nikotin, az alkohol és más különböző szennyeződések mérgező hatásának megakadályozásáról. A májban raktározódnak az A-, D-, E- és K-vitaminok is.

A méregtelenítés egyik leghatékonyabb eszköze a hideg préseléssel előállított száz százalékos csak máriatövismagból készített magolaj. Erősíti a májat, segít semlegesíteni a vegyi szennyező anyagok, alkohol, gyógyszerek hatását. Általános alkalmazása: különböző böjt kúrák esetén a méregtelenítés megkönnyítésére, tartós, illetve rendszeres gyógyszerfogyasztáskor a maradványok testből történő kiürítésének segítésére.
A máriatövismag  olajat  használhatjuk salátákba, kefirbe. Kúraszerűen reggelente éhgyomorra egy teáskanálnyit fogyasszunk három héten keresztül, ezt követően egy hét szünetet kell tartanunk.

Fotó:
sxc.hu

Mi az az unami?

Az elnevezést az "ötödik" íz koncepciójának egyik megalkotója és propagátora, Ikeda Kikunae javasolta a huszadik század elején. Az umami tulajdonképpen egy aminosav, az L-glutamát íze, más ízmolekulákkal társulva fokozza azok intenzitását és az ízlelőbimbóra gyakorolt hatását.

Súlyproblémák és jojó-effektus

Aki fogyókúrázott már valaha, hallott már a jojó-effektusról, de mi állhat a hátterében, mi történik ilyenkor a testünkkel és mi a megoldás arra, hogy elkerüljük?

A sokoldalú rozmaring

A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.

Melyik sófajta a legegészségesebb?

Bár fontos a szervezetünknek, nagy mennyiségben mégsem ajánlott a fogyasztása. Miért van ez így, és melyik fajta mire való, melyiket érdemes fogyasztani? Nézzük a legegészségesebb sófajtákat!

Mit kell tudni az inozitról?

Az inozit a B-vitaminok csoportjába tartozik, melynek szorongásoldó hatást tulajdonítanak, és egyes vélemények szerint kiváló altatószer is. Szerepe van az idegek ingerület-továbbításában és a zsírok szervezeten belüli transzportjában. Szöveteinkben, például a májban, a vesében glükózból (szénhidrátból) keletkezik. Nagy mennyiségben tárolja a gerincvelő, az az agyfolyadék, az agy, innen erős leterheltség mellett felhasználásra kerül.