Ha nincs időd konditerembe járni
- Dátum: 2013.04.08., 11:22
Sokan arra fogják, hogy nem mozognak, hogy nincs idejük rá. Persze nehéz két órát találni az embernek egy nap, hogy lemenjen a konditerembe, de itt egy remek megoldás, a kettlebell.
A kettlebel egy súlygolyó, tetején egy kis füllel, amivel meg tudjuk fogni. Súlya az egy kilogrammtól akár 50 kilogramm felettiig terjedhet, kinek milyen szükségeltetik.
Az edzések lényege, hogy az eszköz segítségével minden izomcsoportot megmozgatnak, mindössze 45 perc alatt. Ha kezdő vagy, érdemes edzésekre járnod, hogy megtanuld a gyakorlatok helyes végzését. Ha nem megfelelően végezzük a gyakorlatokat, könnyen sérülés lehet belőle, még ha minden alkalommal nem is tudsz elmenni a foglalkozásokra, figyeld az edzőt, kérdezd meg, jól csinálod-e a gyakorlatot, bár ő minden esetben szólni fog, ha valamit másképp kell csinálnod.
Az edzések során folyamatosan növelik a terhelést, először csak kisebb súllyal, kevesebb ismétlésszámmal dolgoznak, hogy ráérezzünk a dolog ízére és a helyes elvégzésre. Ezt követően lehet emelni a szintet, így akár 3 hónap alatt lényeges változásokon mehet keresztül testünk. Fontos megjegyezni, hogy nem izmot építünk az edzések során, a férfiak ne várjanak duzzadó bicepszeket és két méteres hátat. Az edzések során harmonikusan épülnek fel az izmok, szépen formálja a testet.
Akinek felkeltette az érdeklődését, mindenképpen ajánlom a www.kettlebell.hu oldalt, ahol bővebb információkat kaphat, sőt, városra szűrve nézhet utána, hol és ki tart kettlebell edzést, csoportnak, kis csoportnak, vagy akár egy személynek.
Fotó:
prweb.com
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.