Menü

Fighter’s Run-egy igazi kihívás

  • Dátum: 2013.04.10., 14:15

Ha unod a konditermet, és igazi kihívásra vágysz, akkor a Fighter’s Run akadályversenyt neked találták ki. A versenyt már harmadik alkalommal rendezik meg.

A verseny védnökei között dr. Leyrer Richárd, a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Gyulai Márton, a Magyar Atlétikai Szövetség főtitkára és Erdős Norbert kormánymegbízott szerepelnek, ami mutatja a sportértékét is rendezvénynek. Meghívták a szervezők Ungvári Miklós cselgáncsozót, Kropkó Péter triatlonistát, Palkovics Krisztián jégkorongozót és Pulai Imre kenust is, ami szintén annak a jele, hogy igazi kemény kihívásra számíthatnak a nevezők.
A versenyre nem csak egyénileg nevezhetsz, de csapatban is rajthoz állhattok, sőt gyermek kategória is van, és ha igazán kemény vagy, a „hátamon a párom” opciót is választhatod.

Egyéniben és csapatban 7 és 14 kilométeres szakasz közül választhatsz/választhattok. Csapatban minimum négyen, maximum hatan vehetnek részt vegyesen nők és férfiak. A távon frissítések is vannak, ahol pihenni, frissülni lehet, a rövidebben egy, a hosszabb távon kettő.
A „hátamon a párom” kategória résztvevőinek fontos szabályokat kell betartania. A hölgy nem lehet kevesebb, mint 49 kilogramm, ebben az esetben egy hátizsákot kap pluszban a csapat, hogy a hölgy és a zsák együttesen tegyék ki a határsúlyt. Ha a páros hölgy tagja nagyobb, mint a férfi, akkor bizony a férfit kell cipelnie a hölgynek. Különdíjban részesítik a legszórakoztatóbb párt, a legjobb jelmezt és a legerősebb fuvarozót.

A gyermekeknél két kategória van, 15 év alatt és a 16-18 év közöttiek. A két verseny között a táv és az akadályok száma tér el, a nagyobbaknak több akadályt és hosszabb távot kell teljesíteniük.

A nevezésről és a pontos versenykiírásokról a harmadik.fightersrun.com oldalon érdeklődhetnek.

Fotó:
sporthírügynökség.hu

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?