Menü

Méregtelenítő csodaszer

  • Dátum: 2013.04.16., 23:39

A Psyllium Huskot, magyarul az útifű maghéjat csak kevesen ismerik, pedig az egyik legtökéletesebb méregtelenítő szer, ami csak a létezik ezen a bolygón.

Az emésztőrendszer hatékony működése elképzelhetetlen a megfelelő mennyiségű rost (napi 25 gramm), illetve folyadék (napi két liter) nélkül.

Sokan erről megfeledkeznek, ráadásul a rengeteg finomított élelmiszer, a sok tartósítószer, a különböző adalékanyagok, ízesítőszerek is gátolják a belek hatékony és helyes működését. Pedig a rostok segítik a salakanyagok gyors távozását a szervezetből, és egy szennyezett, „bedugult” emésztőrendszer akár különböző betegségeket is okozhat.

Az útifű maghéj ezen segít igen egyszerűen, ugyanis folyadékkal érintkezve mintegy hússzorosára képes megdagadni, s ez a megduzzadt, zselés anyag mindenféle lerakódott salakanyagot kiszed a bélredőkből, s minden oda nem illő dolgot eltávolít a bélfalakról, a belekből. Ezzel együtt megkíméli a bélbolyhokat és nyugtató hatással van az érzékeny belekre, amit a búza és egyéb gabonák rostjai alaposan kidörzsölhetnek.

Hasmenés esetén magába szívja a felesleges és felgyülemlett folyadékot, székrekedéskor pedig a zselés anyag lágyítja a székletet, illetve az útifű nyomást gyakorol a bélfalra, ami segíti, fokozza a bélmozgást.

Összességében az útifű maghéj nem felszívódó rostként segít visszaállítani a bélrendszer helyes működését és mozgását.

Az útifű maghéjat a reggeli és az esti étkezés előtt fél órával kell fogyasztani. Az elkészítése igen egyszerű, két deciliter vízbe, gyümölcslébe, esetleg joghurtba kell két teáskanálnyi magot összekeverni, majd gyorsan meginni, hogy a zselésedés már a szervezetben menjen végbe.

Fotó: betegsegeinkesgyogyitasuk.network.hu

Prebiotikum, probiotikum, szimbiotikum

A Prebiotikum és a probiotikum között csupán egyetlen betű a különbség, de ennek ellenére merőben eltérő funkciókat töltenek be az emberi szervezetben. Nézzük melyek ezek!

Magyar méz – egészséges táplálék

A világ számos helyén foglalkoznak emberek méhészkedéssel és a boltok polcain mindenféle különböző ország mézei, vagy ahhoz hasonló termékek sorakoznak. Segítek, mit kell tudni vásárlás előtt, hogy biztosan magyar, jó minőségű mézet vegyünk.

Mire jó az articsóka?

A mediterrán konyha népszerű zöldsége, érdemes jobban megbarátkoznunk vele. Amíg meleg van, a könnyebb ételeket részesítjük előnyben, nemcsak a bikinihez formált alak megőrzése érdekében, hanem alapvetően kevésbé kívánjuk a nehéz, zsíros ételeket. Aki nem akarja terhelni emésztőrendszerét, azoknak feltárjuk a könnyed emésztés titkát, amelyet az articsóka hatóanyaga rejt.

Természetes tápanyag a gondtalan emésztésért

Az emésztőenzimek feladata, hogy a bejuttatott táplálékot feldolgozzák, alkotórészeire bontsák. Az amiláz nevű, szénhidrátbontó enzimnek köszönhetően az emésztés már a szájban elkezdődik, a hasnyálmirigy, a máj és a bélfalból elválasztódó emésztőenzim pedig a fehérjék és a zsírok bontásában segít. Ha ezekből az enzimekből nincs elég, akkor az emésztés folyamata nem megy végbe zavartalanul.

Longevity, holisztikus szemlélet, egészségtudatosság

A tudatos fogyasztók, életmódváltók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek az egészségtudatos életmódra a hosszú teljes élet, azaz a longevity elérése érdekében, melynek jelenleg az egyik fő kihívása az egészséges étrend kialakítása.