Menü

Barbi edzésnaplója 4.

  • Dátum: 2013.05.07., 09:44

Késve bár, de törve nem, az edzést rendesen megcsináltam, csak a jelentéssel maradtam el. A hét jelszava a kitartás volt.

A keddi edzést már nagyon vártam. Egyre jobban érzem magam a bőrömben, és ezt már mások is észreveszik. Nem csak a testem változik, de a lelkem is. Többet mosolygok, önfeledten tudok nevetni, és nem szontyolodok el, ha tükörbe kell néznem. Azt hiszem, ez a legjobb eddig, ami történhetett. Na de elég a lelkizésből, komoly edzések vannak, amihez aztán tényleg kell a kitartás.

Azt eddig is gondoltam, hogy a kifújt levegő fontos, és bevallom, kicsit elmosolyogtam magam, mikor a kondiban mindenki csak fújtatott. Hát, kedden megtanultam, hogy igenis lényeges, hiszen így még jobban a tudtára adhatom testemnek, hogy most egy kicsit szusszanunk. Ráadásként még erőt is ad a folytatáshoz.

Az edzés nagy részét egy swing challenge tette ki, ami arról szólt, hogy egy percen keresztül, fokozatosan növekvő ismétléssel kellett swingeket csinálni. Ami maradt az egy percből, az volt a pihenő. Így sikerült körülbelül 400 swinget összehoznom, no meg másnap egy kis has-, comb-, és popsi izomlázat. Az utolsó pár körben már csak ez a jel mondat motoszkált a fejemben: „Akkor jó, ha fáj és akkor fáj, ha jó!”. Persze ez kizárólag a fáradtságra értendő, ha valamelyik gyakorlat közben komoly fájdalmat észlelsz, azonnal abbahagyod a gyakorlatot és szólsz az edzőnek!!!

Péntekre már nem kaptam ilyen kemény kiképzést, (sajnos), a törököt gyakoroltam súllyal illetve a cleant, ami végül is egy kezes felhúzás, de mégsem, mert nem a bicepsszel kell felhúzni a súlyt, hanem a swingből már jól ismert, comb-has-popsi-csípő kombóval. Bevallom, ez még annyira nem megy, túl nagy ívben hozom fel a súlyt. Hogy segítsek magamnak, előtte szoktam csinálni pár swinget, hogy az alap mozdulat meglegyen.

Tudom, hogy már mindenki tűkön ül az adatokért, úgyhogy nem húzom tovább az időt:
comb: 48,5 cm
has: 75,5 cm
csípő: 86,5 cm
kar: 28 cm

Bár a változás szemmel látható, azért le is írom. A combomból 2,5 cm ment le, hasból és csípőből másfél centi, karból egy centi. Juhúú! :)

Az edzőm látja a lelkesedést és kitartást, úgyhogy úgy döntött, beiktatunk plusz egy hétvégi edzést, így remélem még hamarabb elérem a célom, úgy érzem a kitartás meg van hozzá. Fejlemény még, hogy a 6 kg-os bellt, lecseréltem 8-as ra, és így egy hét után azt mondom, kezdem megszokni a változást.

A hétvégén még most nem volt edzésem, úgyhogy maradt a görkori, de mivel majdnem az egész hétvégén dolgoztam, így csak egy gyors 7 km fért bele, de már tervezzük a görkoris hétvégét, ami jó 80 km-es lesz majd, arról, ígérem, külön beszámolót készítek :) .

Fotó:
kettlebell.hu

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?