Adj esélyt magadnak a változásra!
- Dátum: 2013.05.14., 10:11
Mindenki várja a csodamódszert, amitől egy csettintésre eltűnik a túlsúly. Sajnos nincs ilyen módszer, a felesleg sem egyik napról a másikra került oda, akkor miért várjuk, hogy úgy megy le?
Persze értem én, hogy most, hogy felfedeztük, van rajtunk felesleg, minél előbb szeretnénk megszabadulni tőle. Csak hogy ez nem megy olyan könnyen. Nem szabad bedőlni az ilyen-olyan fogyasztó tablettáknak. Kecsegtető, hogy életmód és táplálkozás változtatás nélkül repülnek le a plusz kilók, de mit gondolsz, mi fog történni, ha egyik napról a másikra abbahagyod a tabiszedést?
Pontosan. Ugyanúgy rakódni fognak a kilók, mivel a rossz szokástól nem szabadultál meg. Ugyanúgy iszod a cukros üdítőket, eszed este 8-kor a zsíros, nehéz kajákat és persze forgolódsz este 11-kor, mert fáj a hasad, vagy esetleg az éjszaka közepén izzadtan kelsz fel, mert rosszat álmodtál.
A fogyasztótabletták és a csodákat ígérő módszerek csak hitegetések. Mert rájöttek, hogy bizony, az emberek többsége lusta. Ezt a legkönnyebb kihasználni. Ki ne szeretne csak annyitól fogyni, hogy a rántott hús, a töltött káposzta meg a somlói galuska előtt bedob két tabit és meg sem kell mozdulnia csak fogy. Jól hangzik, nemde? Csak sajnos semmit nem ér. Minden diétázó küzdött már meg a jojó effektussal, amint abbahagyta a diétát vissza is ment minimum annyi, amennyit leadott, ha nem több.
Tartós változást nem csak diétával vagy nem csak mozgással lehet elérni, hanem ha mindkettőt (!) tudatosan építjük az életünkbe. Pár hét után fel sem fog tűnni, és este sem fogod kívánni a nehéz ételeket, sőt már egy joghurttól is tele fogod érezni magad. Ha nekem nem hiszel, hát járj utána, próbáld ki, milyen érzés, mikor végre egész nap tele vagy energiával, tudsz rendesen aludni, nem forgolódsz és sokkal többet mosolyogsz, hogy az önbizalmad növekedéséről már ne is beszéljünk.
Fotó:
sxc.hu
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.