Fitneszújdonságok - fontos a változatosság
- Dátum: 2013.05.17., 19:45
A fitneszvilág nem egy statikus világ. Mindig akad valami újdonság, amit aztán vagy felkap az időről időre a fogyókúrát/sportolást önmagának feltaláló tömeg, vagy nem.
Az újítások azonban gyakran ugyanolyan gyorsan „mennek a levesbe”, ahogyan korábban betörtek az emberek tudtába. Persze ez különösebben senkit nem kavar fel, a mozgás az állandó, az eszköz sokszor csak a változatosság miatt fontos.
Nemrég rendezték meg a Fitbalance Aréna Fitness-Életmód Expó elnevezésű eseményt a Papp László Sportarénában, ahol jó néhány ilyen újítás mutatkozott be.
Az egyik legérdekesebb a surfset fitnesz elnevezésű mozgás, amelyet konditeremben végezhetünk szörfdeszkán. Természetesen nem arról van szó, hogy a termek aquaparkokká változnának, a deszkát egy gép mozgatja, az ember teste pedig reagál rá. Állítólag olyan, mintha valóban szörfözne az ember, és olyan izmok kezdenek el dolgozni, amelyek máskor nem. A surfset fitneszhez, ahogyan illik, jár edzésterv is: építhetünk izmot, égethetünk zsírt és végezhetjük ezek különböző kombinációját.
A krankcycle olyan, mint a spinning, csak nem a lábunkkal kell tekerni, hanem a kezünkkel. A kettőt együtt, azaz egymás után is lehet végezni egy edzés keretében. Természetesen a felsőtestünket építhetjük vele, kerekesszékesek és várandós kismamák új kedvence lehet.
A különböző, testünket/izmainkat remegtető eszközök aranykorukat élik. Sokfajta van belőlük, ami a legnagyobb előnyük, hogy az idősektől az aktív sportolókig széles rétegek használhatják.
A TRX manapság az egyik legnépszerűbb újítás. Amennyire egyszerű, annyira felkapott. A TRX voltaképpen egy heveder két fogódzóval, az egyik legfőbb tulajdonsága, hogy hordozható, így szinte bárhol használható, a másik az, hogy mindennapi mozgásformák (például fekvőtámasz, húzódzkodás) számtalan variációja végezhető a segítségével. Az új őrület nem unalmas és mindenünk fejleszthető vele, ez meg is magyarázza villámgyors elterjedését.
Fotó:
sxc.hu
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.