Menü

Ötvenmillió perc sportolás

  • Dátum: 2013.05.25., 11:45

Remekül sikerült az idei Kihívás Napja hazai programsorozata, amelynek résztvevői több mint 50 millió percet mozogtak.

A 1982-ben Kanadából világhódító útra indult Challenge Dayt 1991 óta rendezik meg Magyarországon is. Az esemény keretei között települések dönthetik el, melyikük a legsportosabb, de az igazi cél a testmozgás, az egészséges életmód népszerűsítése.

A Kihívás Napjára benevező települések saját programokat szerveznek, a versenyben pedig azt számolják, hogy hányan végeznek legalább 15 perces testmozgást az adott helyszínen. A résztvevőket lakosságszám alapján kategóriákba sorolják. A besorolás:,  I. kategória: 700 főnél kisebb lélekszámúak, II. kat.: 700-1499 fő közötti lélekszámúak, III. kat.:  1500-2999 fő közötti lélekszámúak, IV. kat.: 3000-7999 fő közötti lélekszámúak,  V. kat.: a 8000-24999 fő közötti lélekszámúak, VI. kat.:  25000-69.999 fő közötti lélekszámúak, VII. kat. 70000 feletti lélekszámúak.

A rendezvény idén is rengeteg fiatalt és idősebbet mozgatott meg sikeresen. A nagyobb városokban elsősorban az iskolákban zajlottak programok, a falvakban pedig valamilyen szinten igyekeztek a teljes lakosságot bevonni az eseményekbe. Az emberek többek között bicikliztek, futottak, tornásztak, futballoztak. Sok helyen különböző sportági bemutatókat, zenei programokat is szerveztek. A nagy készülődésnek meg is lett az eredménye: a résztvevők összesen 57 230 325 percet sportoltak.

Ami a végeredményt illeti 2013-ban a különböző kategóriák szerint a következő települések végeztek az élen: Alibánfa, Nagynyárád, Szank, Nyíradony, Gyomaendrőd, Salgótarján, Budapest IV kerület.

Fotó: sportbanyaszat.postr.hu

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?