Menü

Ötvenmillió perc sportolás

  • Dátum: 2013.05.25., 11:45

Remekül sikerült az idei Kihívás Napja hazai programsorozata, amelynek résztvevői több mint 50 millió percet mozogtak.

A 1982-ben Kanadából világhódító útra indult Challenge Dayt 1991 óta rendezik meg Magyarországon is. Az esemény keretei között települések dönthetik el, melyikük a legsportosabb, de az igazi cél a testmozgás, az egészséges életmód népszerűsítése.

A Kihívás Napjára benevező települések saját programokat szerveznek, a versenyben pedig azt számolják, hogy hányan végeznek legalább 15 perces testmozgást az adott helyszínen. A résztvevőket lakosságszám alapján kategóriákba sorolják. A besorolás:,  I. kategória: 700 főnél kisebb lélekszámúak, II. kat.: 700-1499 fő közötti lélekszámúak, III. kat.:  1500-2999 fő közötti lélekszámúak, IV. kat.: 3000-7999 fő közötti lélekszámúak,  V. kat.: a 8000-24999 fő közötti lélekszámúak, VI. kat.:  25000-69.999 fő közötti lélekszámúak, VII. kat. 70000 feletti lélekszámúak.

A rendezvény idén is rengeteg fiatalt és idősebbet mozgatott meg sikeresen. A nagyobb városokban elsősorban az iskolákban zajlottak programok, a falvakban pedig valamilyen szinten igyekeztek a teljes lakosságot bevonni az eseményekbe. Az emberek többek között bicikliztek, futottak, tornásztak, futballoztak. Sok helyen különböző sportági bemutatókat, zenei programokat is szerveztek. A nagy készülődésnek meg is lett az eredménye: a résztvevők összesen 57 230 325 percet sportoltak.

Ami a végeredményt illeti 2013-ban a különböző kategóriák szerint a következő települések végeztek az élen: Alibánfa, Nagynyárád, Szank, Nyíradony, Gyomaendrőd, Salgótarján, Budapest IV kerület.

Fotó: sportbanyaszat.postr.hu

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?

Mire utalhat a hirtelen fogyás?

Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.

4 tipp gyors fogyáshoz

Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.

Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!

Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.