Mi történik a kapcsolattal, ha jön a baba?
- Dátum: 2013.05.27., 13:15
A minap mesélte édesanyám, hogy mikor megszülettem, mama rászólt anyuékra, ha úgy sétáltak, hogy ők egymás kezét fogták én pedig anyuét, mert most már ezt így nem lehet.
Érdekes gondolatmenet. Vajon mi történik a férfi-nő kapcsolattal, ha belép egy bizonyos harmadik: a baba. Elvileg nem kellene megváltoztatnia a pár kapcsolatát, mégis kihatással van, hiszen ezentúl szülők lesznek, példát mutatnak.
A két félben már nem csak szerelmünket látjuk, hanem a gyermekünk édesanyját/édesapját is. Plusz feladattal ruházzuk fel, mintha kibővítenénk az eddigi tulajdonságait. Nem szabadna azonban elnyomnia az eddigi érzéseinket.
Attól, hogy a párunk már szülő is, még ugyanúgy maradhat szerelmünk, barátunk. Nem szabad hagyni, hogy egy csapásra minden megváltozzon és már csak anya vagy csak apa szerepben lássuk a másikat. Ugyanúgy szüksége van még a szeretetre, ölelésekre, intim együttlétekre és az odafigyelésre, mint eddig, csak jött egy plusz, egy új szerep, amiben ugyanúgy részt vesz mindkét fél.
Nem szabad hagynunk, hogy a férfi-nő kapcsolatunk egyszerre átváltson anya-apa kapcsolatra és a másikra csak szülőként gondoljunk, mert az előbb-utóbb kiüresedéshez, elhidegüléshez vezethet.
Fotó:
sxc.hu
Milyen veszélyekkel jár a digitális tér a gyerekekre nézve?

A digitális tér veszélyeiről beszélgettünk a helyi rádiónk egyik adásában, ez pedig különösen aktuális és fontos téma, hiszen a gyerekek számára számos különböző aspektust érintenek.
Digitális autizmus avagy amikor az okostelefon ott van a babakocsiban

Autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél a túl sok képernyőidő – hívták fel a figyelmet szakértők a problémára! Ha belegondolunk, hogy egy-két évtizeddel ezelőtt még a képernyők előtt töltött idő hossza mennyi volt és mennyi ma, sajnos könnyen beláthatjuk, hogy a digitális világnak negatív hatásai is vannak, különösen a gyerekekre nézve.
Amit soha ne mondj egy kismamának…

Várandósan vagy kisgyerekes anyukaként rendszeresen találkozunk kéretlen tanácsokkal, megjegyzésekkel és olyan kérdésekkel, amiktől a falra mászunk. Nézzük mik azok a megjegyzések, amikkel ki lehetne űzni a világból a várandós vagy kisgyerekes anyukákat.
A gyermekkori evészavar nyomában

A kisgyermekek étkezési szokásainak megértése összetett feladat, és a neofóbia, a válogatós evés (picky eating) és az ARFID (elkerülő, korlátozó táplálékbeviteli zavar) mind fontos tényezők lehetnek.
Gyermekkori asztma

Rengeteg gyermek életében felüti a fejét az asztma, melynek tünetei megkeseríthetik a mindennapokat. Íme, néhány információ, amit érdemes tudni erről, vagy ezzel kapcsolatban.