Menü

A mozgás mindenre gyógymód és még boldogsághormont is termel

  • Dátum: 2013.06.14., 20:07

Bármilyen meglepő, a fiatalok szervezetét is megviseli ez az össze-vissza időjárás. Az ember azt hinné, hogy csak az idősebb emberek és az érzékenyebbek szenvednek a folyamatos frontváltozástól.

Az egyik nap még kabátban megyünk dolgozni, a másiknap már előkerül a szoknya, szandál és trikó. Nem csak az idősebbeket, de már a fiatalokat is megviselik ezek a hirtelen nagy változások. Fejfájások, hányingerek, fáradtság és alváshiány tünetei gyötrik az embereket.

A mai edzést én is majdnem lemondtam a rosszullét miatt. Ahogy odaértem, többen is panaszkodtak ugyanilyen tünetekre. Szerencsére, mint kiderült, a mozgás tökéletes ellenszere a rosszullétnek. Már a bemelegítésnél elfelejtettem minden problémámat, a gyakorlatok során pedig a fájdalom átment az izmokba. Persze, jó fájdalom, nem szabad, hogy fájjon bármelyik gyakorlat!

A lényeg, bármennyire is rosszul érezzük magunkat, egy kis mozgás sosem árt, amellett, hogy boldogsághormont termel, még a fejfájást és minden rosszullétet elűz.

Fotó:
sxc.hu

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?